porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Papier mâché, masa papierowa - co można z niej zrobić?
Papier mâché, masa papierowa - co można z niej zrobić? Masa papierowa to fantastyczny materiał, z którego możemy zrobić sami ...
Jak zrobić dla przedszkolaka strój anioła?

Jak zrobić strój i skrzydła anioła na bal lub jasełka?

Jak przygotować strój aniołka na jasełka albo karnawałowy bal? Kilka pomysłów na łatwe przygotowanie efektownego stroju.
Jak zrobić strój i skrzydła anioła na bal lub jasełka?

Mówimy, jak zrobć piękny strój dla aniołka.

fot.: Photos.com

Przygotowanie kostiumu aniołka najlepiej zacząć od sprawdzenia, jakimi materiałami dysponujemy. Jeśli w szafce dziecka znalazła się prosta, biała sukienka, połowę pracy mamy za sobą. Jako białe anielskie giezło może też wystąpić słusznych rozmiarów t-shirt z szafy rodziców. Taką bazę możemy już uzupełniać o konieczne detale: skrzydła i aureolę.

Jak zrobić skrzydła anioła?

Skrzydła wycinamy z arkusza papieru lub tektury; papier powinien być tym grubszy, im większą powierzchnię mają planowane skrzydła. Zbyt cienki podkład będzie się wyginał i falował, przez co skrzydła mogą ulec uszkodzeniu. Symetryczny kształt uzyskamy składając arkusz na pół i wycinając kształt obu części równocześnie. Jeśli zależy nam na utrzymaniu równej płaszczyzny bez linii zgięcia, albo tektura jest zbyt gruba, by wygodnie dało się ją ciąć nożyczkami, możemy z gazetowego papieru wyciąć w analogiczny sposób formę i obrysować ją na  przygotowanej karcie.

Skrzydła obklejamy piórami: arkusz cienkiego papieru lub gładkiej, japońskiej bibułki składamy w harmonijkę, a następnie obcinamy jeden z końców tak, by uzyskać kształt liścia. Linie cięcia nie powinny biec dalej, niż do 3/4 wysokości kartki. Po rozwinieciu otrzymujemy pas piór, który naklejamy na powierzchnię skrzydeł. Przygotowujemy kilka takich pasów i naklejamy je kolejno, zaczynając od dołu. Kolejne rzędy powinny zachodzić na siebie, tworząc przestrzenną formę. Skrzydła przyklejamy taśmą dwustronną do pleców koszuki i dla pewności przypinamy oba elementy od środka dwoma agrafkami. Pod taśmą możemy także umieścić zakończenie cienkiego, stalowego drucika, wystającego ok. 20 cm na d głowę dziecka; na jego drugim końcu przyklejamy krąg zrobionty z paska sztywnego, złotego papieru.

Jak zrobić aureolę?

Aureolę możemy zrobić także inaczej: z drutu o długości ok. metra formujemy rodzaj opaski - obręczy o średnicy głowy dziecka. Pozostałą część drutu wyginamy prostopadel do obręczy i formujemy drugą, podobnych romiarów pętlę. Górne koło owijamy złotą tasiemką albo naklejamy pasek metalizowanego papieru. Łączenia drutu szlifujemy, ewentualnie owijamy taśmą, by usunąć ostre krawędzie.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 07.04.2014 13:07
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Jonathan Lipnicki? VIDEO
Kim jest Jonathan Lipnicki? VIDEO

Większości ludzi imię i nazwisko Jonathan Lipnicki jakoś szczególnie się ...

BAZA PORAD

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.