porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Niemowlę w samochodzie - o czym trzeba pamiętać? Co ułatwi ci podróżowanie z dzieckiem?
Niemowlę w samochodzie - o czym trzeba pamiętać? Co ułatwi ci podróżowanie z dzieckiem? Podróż autem z niemowlakiem to nie lada wyzwanie. Warto się ...
W jeździe rowerem na 2 kółkach istotne jest opanowanie 2 ważnych czynności – trzymania równowagi i pedałowania.

Jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze, na dwóch kółkach?

Nauczenie dziecka jazdy na rowerze na dwóch kółkach nie musi wcale oznaczać bólu kręgosłupa i godzin spędzonych na bieganiu za rowerem. Jeżeli dziecko opanuje wcześniej dwie podstawowe umiejętności, może się nauczyć jeździć nawet w 15 minut.

Jak przygotować dziecko do jazdy na rowerze na dwóch kółkach?

W jeździe rowerem na 2 kółkach istotne jest opanowanie dwóch ważnych czynności – trzymania równowagi i pedałowania. Dlatego warto dziecko już od najmłodszych lat tego uczyć. Jak?

Nauka równowagi

W nauce trzymania równowagi doskonale się sprawdzają rowerki bez pedałów. Małe dzieci w wieku 2 lat spokojnie mogą zacząć już na nich ćwiczyć. Początkowo chodzą, a później stopniowo odpychają się coraz mocniej, aż w końcu unoszą nogi do góry i jadą z naprawdę dużą prędkością. Dzięki tego typu rowerkom dziecko ćwiczy nie tylko zmysł równowagi, ale i opanowanie kierownicy.

Nauka pedałowania

Po opanowaniu jazdy na rowerku bez pedałów dziecko może się przesiąść na rower z pedałami. Często jednak utrzymanie równowagi i jednoczesne pedałowanie mogą sprawiać dziecku kłopot i je dekoncentrować. Dziecko często nie wie, na czym ma się skupić. Dlatego dobrym sposobem jest uczenie dziecka równocześnie pedałowania na rowerze z dopiętymi dwoma kółkami. Dzięki temu połączenie tych 2 czynności zajmie naprawdę niewiele czasu.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Rower dla dziecka – jak wybierać, jaki kupić? Rower dla dziecka – jak wybierać, jaki kupić?

Wbrew pozorom wybór roweru dla dziecka nie jest zadaniem łatwym. Trzeba wziąć pod uwagę wzrost dziecka, jego umiejętności, a także – by dziecko chętniej wsiadało na rower – aktualne trendy i modę.

Aktualizacja: 24.05.2013 09:10
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Paweł Tanajno, kandydat na prezydenta [KARIERA, RODZINA]
Paweł Tanajno, kandydat na prezydenta [KARIERA, RODZINA]

Paweł Tanajno to kandydat na urząd Prezydenta RP w wyborach ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.