porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak obejść przepisy zabraniające płacenia za zajęcia dodatkowe w przedszkolu? Nowelizacja ustawy o oświacie wywołała niemałe zamieszanie. Z jednej strony, ...
Jak wybrać nianię elektroniczną?

Elektroniczna niania - jak wybrać najlepszą?

Niania elektroniczna to spory wydatek. Warto więc poświęcić chwilę na porównanie różnych modeli, by wybrać taki, który spełni wszystkie oczekiwania.
Elektroniczna niania - jak wybrać najlepszą?
fot.: Photos.com

Niania elektroniczna pozwala rodzicowi na obserwację tego, co robi dziecko znajdujące się w innym pomieszczeniu. W zależności od modelu niemowlę można albo podsłuchiwać, albo – jeśli niania ma wbudowaną kamerkę, a w odbiorniku jest monitor – podglądać. Są też nianie, umożliwiające kontakt głosowy z maluszkiem – mają nadajnik, do którego rodzic może powiedzieć kilka słów i uspokoić malca na odległość. Jej cena zależy od modelu, jaki wybierzesz. Najprostszą nianię można kupić za 200 zł (używane są tańsze). Modele bardzo zaawansowane kosztują powyżej tysiąca zł.

>>> Elektroniczna niania - kiedy warto kupić? [KLIKNIJ]

Elektroniczna niania zazwyczaj składa się z dwóch urządzeń. Pierwsze – nadajnik - wyposażone jest w mikrofon (a w zaawansowanych modelach także w kamerkę) i umieszcza się je w pokoju dziecka. Drugie – odbiornik – ma głośnik i powinno znajdować się tam, gdzie rodzic. Nadajnik za pomocą fal radiowych przesyła do odbiornika dźwięki (albo także obraz), jakie rejestruje w dziecięcym pokoju. Najprostsze nianie mają tylko funkcje dźwiękowe. Bardziej zaawansowane mają również wspomnianą już kamerkę, a także wbudowane czujniki monitorujące temperaturę i wilgotność w dziecięcym pokoju. Niektóre nianie, np. TopComKidzzz, umożliwiają komunikację z dzieckiem – dzięki czemu można próbować głosem uspokoić kwilące niemowlę, licząc na to, że znów zaśnie.

Niania elektryczna - jakie dodatki?

Są nianie mające różne dodatki – lampki nocne, możliwość zdalnego włączenia kołysanki, projektor wyświetlający na ścianie obraz, czy odtwarzające nagrany głos rodzica. Są też „kombajny”(np. TommeeTippee), w których oprócz niani jest monitor oddechu. Takie nianie najlepiej sprawdzają się przy wcześniakach oraz dzieciach, w których rodzinach wystąpiły przypadki śmierci łóżeczkowej. Jeśli niania ma kamerkę, warto sprawdzić wielkość ekranu na odbiorniku – na tych o rozmiarach znaczka pocztowego niewiele zobaczysz. Istotne jest też to, czy obraz z kamery jest czytelny również w nocy (niektóre nianie, np. Philips SCD 600/00 mają taką możliwość). 

Niania elektryczna - zasilanie

Ważny jest sposób zasilania – najbardziej praktyczne są modele mogące pracować bez dostępu do sieci (czyli zasilane bateriami albo mające wbudowany akumulator). Odbiornik powinien mieć funkcję ostrzeżenia o utracie zasięgu – niezbędną, jeśli zamierzasz odchodzić na większe odległości, np. do ogrodu. Taką funkcję ma np. model Angelcare AC420. Jeśli mieszkasz w bloku, poszukaj niani z większą liczbą kanałów. Dlaczego? Nianie nadają sygnał na różnych częstotliwościach – jeśli mieszkasz w strefie mocno zabudowanej, istnieje szansa, że twoja niania ściągnie sygnał nadajnika niani sąsiada, i to płacz jego dziecka usłyszysz w odbiorniku. Im większa liczba kanałów, tym większa szansa na uniknięcie takich pomyłek.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Niania elektroniczna: jaki model wybrać? Niania elektroniczna: jaki model wybrać?

Współczesne nianie elektroniczne to prawdziwe technologiczne perełki. Za ich pośrednictwem można nie tylko obserwować dziecko, ale też puszczać kołysanki, a nawet monitorować oddech. Czy wszystkie te...

Elektroniczna niania - kiedy warto kupić? Elektroniczna niania - kiedy warto kupić?

Elektroniczna niania - dla niektórych to gadżet, bez którego nie wyobrażają sobie opieki nad niemowlęciem. Dla innych wydatek zdecydowanie zbędny. Kiedy warto kupić elektroniczną nianię?

Aktualizacja: 07.04.2014 13:06
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Denis Urubko, himalaista, który został Polakiem?
Kim jest Denis Urubko, himalaista, który został Polakiem?

Jeden z najwybitniejszych himalaistów na świecie został Polakiem. Denis Urubko ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.