porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kalendarz pylenia roślin - co kiedy pyli? Wiosna spędza alergikom sen z powiek, ponieważ w tym okresie ...
Najlepsze miejsca na poratowanie zdrowia, jakie sanatorium wybrać?

Uzdrowiska, sanatoria i szpitale uzdrowiskowe w Polsce - GDZIE WYJECHAĆ?

Sanatorium, szpital uzdrowiskowy, uzdrowisko - dlaczego warto tam jechać? Dochodzenie do zdrowia po operacjach, kuracje w leczniczym klimacie, zabiegi, inhalacje i popijanie wód mineralnych są najskuteczniejsze w miejscach sprawdzonych przez kilka pokoleń kuracjuszy. Nie bez powodu uzdrowiska są oblegane przez okrągły rok. Gdzie wyjechać dla podreperowania zdrowia?

Choć uzdrowisk w Polsce jest wiele, tylko część z nich można określić jako najlepsze. Niektóre funkcjonują od początku XIX wieku, rozwinęły się w prawdziwe molochy lecznicze. Skądinąd wiadomo, że najlepiej czujemy się w kameralnych sanatoriach i pensjonatach, ale tak naprawdę najważniejsze są naturalne źródła lecznicze i zdrowotny klimat.

Uzdrowiska: dokąd warto pojechać?

Ciechocinek  położony między Toruniem a Włocławkiem, nad Wisłą. Na przełomie XVIII i XIX wieku zbudowano tu największe
w Europie tężnie. Za pomocą kąpieli solankowych, jodobromowych i siarkowych leczy się tu choroby: układu krążenia, ginekologiczne, dróg oddechowych, nerwice i reumatyzm. Stosuje się także zabiegi takie jak irygacje i inhalacje. 

Busko Zdrój położone w Górach Świętokrzyskich, 47 km od Kielc. Występujące tu mineralne źródła siarczano-słone są unikalne
na skalę europejską. Leczy się tu choroby: reumatyczne, dermatologiczne i stany pourazowe.

Nałęczów koło Puław. Tu bije źródło słynnej nałęczowianki. Tu leczy się nerwy i serce. Jedno z sanatoriów specjalizuje się w kurowaniu pacjentów po przeszczepie serca.
 
Szczawnica położona w Beskidzie Niskim, 32 km od Nowego Targu. Źródła mineralne i wspaniały klimat sprzyjają leczeniu dróg oddechowych. Znajduje się tu 12 źródeł kwaśnych wód zwanych szczawami.

Lądek Zdrój
koło Kłodzka. Lecznicze wody to radoczynne cieplice siarczkowe i fluorkowe pomagające leczyć choroby: reumatyczne i schorzenia ortopedyczne. Wspaniały klimat i krajobrazy pobliskich Gór Złotych.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Sanatoria. Jakie choroby leczyć w górach, nad morzem i w lesie? Sanatoria. Jakie choroby leczyć w górach, nad morzem i w lesie?

Sanatoria oferują wiele zabiegów, dzięki którym można wyleczyć różne choroby, albo przynajmniej złagodzić ich objawy. Lokalizacja sanatorium ma jednak znaczenie – co innego wyleczymy w...

SANATORIUM: jak wyjechać ze skierowaniem NFZ? Za co fundusz nie zapłaci?

Polscy seniorzy do sanatoriów jeżdżą od lat i miewają na ich temat zróżnicowane opinie. Z jednej strony to najtańsza opcja urlopowa – dzięki dofinansowaniu NFZ czy ZUS na trzytygodniowy pobyt...

Aktualizacja: 30.04.2013 20:01
Autor: bibika
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Łukasz Barczyk- kim jest? [KARIERA RODZINA]

Łukasz Barczyk to reżyser wchodzącej niedługo do kin superprodukcji „Hiszpanka ...

BAZA PORAD

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.