porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Zatrucie spalinami - jak reagować, gdy ktoś się zatruje?
Zatrucie spalinami - jak reagować, gdy ktoś się zatruje? Zatrucie spalinami samochodowymi może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia, a ...
Jak olej lniany wpływa na nasz organizm? Dobroczynnie!

Olej lniany – jakie ma zastosowanie i działanie?

Warto poznać dobroczynny wpływ oleju lnianego na organizm! Olej lniany jest coraz bardziej popularny - dlaczego warto go dodawać do jedzenia? Co dobrego ma olej lniany?

Dbasz o zdrowie i codziennie przyjmujesz wiele suplementów witaminowych? Pora z tym skończyć i zacząć stosować naturalne środki, które mają dobroczynny wpływ na nasz organizm. Idealnym produktem jest olej lniany, który był już stosowany w starożytnym Egipcie!

Egipcjanie używali oleju lnianego jako produktu spożywczego, dodatku do kosmetyków, a także jako surowca przemysłowego. Wiedzieli co robią, bo olej lniany ma mnóstwo dobroczynnych właściwości.

Jak olej lniany wpływa na nasz organizm?

Olej lniany zalicza się do tłuszczów wielonasyconych omega-3, więc jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszych organizów. Wzmacnia odporność i jest polecany kobietom po menopauzie, bo ogranicza ryzyko raka piersi. Kwas omega-3 zmniejsza też ryzyko wystąpienia raka prostaty.

Olej lniany obniża też poziom złego cholesterolu, czyli LDL, a także reguluje przemianę materii. Jeśli więc np. masz problem z zaparciami, to stosuj olej lniany. Należy go zażywać dwa razy dziennie, by szybko zauważyć porządany efekt. Istotny jest też fakt, że olej lniany pomaga w syntezie hormonów w organizmie.

>>> Olej lniany w kosmetyce – do czego? ZASTOSOWANIE [KLIKNIJ!]

Ale to nie wszystko. Olej lniany pomaga także w leczeniu zapaleń skóry. Zmniejsza trądzik i egzemę. Pomaga też w przypadku oparzeń słonecznych i regeneruje skórę. Olej lniany sprawia, że skóra staje się gładka. Oprócz tego, zmniejsza wypadanie włosów! Jest też istotnym budulcem tkanek, a szczególnie tkanki mózgowej!

 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 03.12.2014 15:15
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Mateusz Hładki, partner Karoliny Szostak?

Należą do rywalizujących ze sobą stacji, ale najnowsze doniesienia sugerują ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.