porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Zatrucie spalinami - jak reagować, gdy ktoś się zatruje?
Zatrucie spalinami - jak reagować, gdy ktoś się zatruje? Zatrucie spalinami samochodowymi może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia, a ...
Jak olej lniany wpływa na nasz organizm? Dobroczynnie!

Olej lniany – jakie ma zastosowanie i działanie?

Warto poznać dobroczynny wpływ oleju lnianego na organizm! Olej lniany jest coraz bardziej popularny - dlaczego warto go dodawać do jedzenia? Co dobrego ma olej lniany?

Dbasz o zdrowie i codziennie przyjmujesz wiele suplementów witaminowych? Pora z tym skończyć i zacząć stosować naturalne środki, które mają dobroczynny wpływ na nasz organizm. Idealnym produktem jest olej lniany, który był już stosowany w starożytnym Egipcie!

Egipcjanie używali oleju lnianego jako produktu spożywczego, dodatku do kosmetyków, a także jako surowca przemysłowego. Wiedzieli co robią, bo olej lniany ma mnóstwo dobroczynnych właściwości.

Jak olej lniany wpływa na nasz organizm?

Olej lniany zalicza się do tłuszczów wielonasyconych omega-3, więc jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszych organizów. Wzmacnia odporność i jest polecany kobietom po menopauzie, bo ogranicza ryzyko raka piersi. Kwas omega-3 zmniejsza też ryzyko wystąpienia raka prostaty.

Olej lniany obniża też poziom złego cholesterolu, czyli LDL, a także reguluje przemianę materii. Jeśli więc np. masz problem z zaparciami, to stosuj olej lniany. Należy go zażywać dwa razy dziennie, by szybko zauważyć porządany efekt. Istotny jest też fakt, że olej lniany pomaga w syntezie hormonów w organizmie.

>>> Olej lniany w kosmetyce – do czego? ZASTOSOWANIE [KLIKNIJ!]

Ale to nie wszystko. Olej lniany pomaga także w leczeniu zapaleń skóry. Zmniejsza trądzik i egzemę. Pomaga też w przypadku oparzeń słonecznych i regeneruje skórę. Olej lniany sprawia, że skóra staje się gładka. Oprócz tego, zmniejsza wypadanie włosów! Jest też istotnym budulcem tkanek, a szczególnie tkanki mózgowej!

 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 03.12.2014 15:15
Źródło: mowimyjak.pl
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Robert Gonera - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Robert Gonera to aktor znany m.in. z filmu "Dług ...

BAZA PORAD

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.