porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
SANATORIUM: jak wyjechać ze skierowaniem NFZ? Za co fundusz nie zapłaci? Polscy seniorzy do sanatoriów jeżdżą od lat i miewają na ...
Czy e-papieros szkodzi innym?

Czy e-papieros szkodzi osobom znajdującym sie przy palaczu?

E-papieros to urządzenie przypominające wyglądem elegancki długopis z ulatniającą się z niego chmurą pary. Czy wydostające się z niego opary mogą szkodzić osobom sąsiadującym z palaczem?

Czy e-papieros szkodzi innym?

Zagrożenia, na które narażony jest bierny palacz tytoniu wiele osób zna. Rakotwórcze substancje unoszące się w powietrzu wraz z papierosowym dymem są niebezpieczne także dla osób, które przebywają obok palacza.

Czy podobne niebezpieczeństwa dla zdrowia wiążą się z e-papierosem? Okazuje się, że niektórzy producenci e-papierosów dodają do wkładów esencję podobną do nitrozoamin, które znajdują się w papierosowym dymie. W przypadku e-papierosów te szkodliwe substancje ulatniają się w postaci pary wodnej wdychanej przez palacza i jego otoczenie.

Choć jest to mniej szkodliwe niż w przypadku tradycyjnych papierosów, to mimo wszystko stanowi zagrożenie dla biernych palaczy. Dlatego też najlepiej w ogóle zrezygnować z palenia. I zamiast trujących inhalacji lepiej sobie zaoferować oczyszczającą inhalację z roztworu soli.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak rzucić palenie? Co wybrać gumy nikotynowe, plastry czy e-papierosa? Jak rzucić palenie? Co wybrać gumy nikotynowe, plastry czy e-papierosa?

Palenie papierosów szkodzi zdrowiu i urodzie, jest niemodne i nie ma już chyba nikogo, kto by twierdził, że jest sexy. A jednak liczba nałogowych palaczy wciąż jest w Polsce bardzo duża, bo – jak to...

E-papierosy – szkodzą czy nie? Prawdy i mity o szkodliwości e-papierosów E-papierosy – szkodzą czy nie? Prawdy i mity o szkodliwości e-papierosów

Wokół e-papierosów szybko narosło wiele mitów. Niektórzy dowodzą nawet, że są bardziej szkodliwe od tych tradycyjnych. Czy to prawda? Obalamy mity na temat e-papierosów.

Czy elektroniczne papierosy uzależniają?

Producenci e-papierosów zapewniają, że e-papieros pomaga zwalczyć uzależnienie od nikotyny. Tymczasem naukowcy uważają, że niektóre hasła reklamowe elektronicznych papierosów mijają się z prawdą....

Aktualizacja: 15.09.2014 11:20
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Adam Pieczyński - kim jest nowy redaktor naczelny Faktów TVN?

Adam Pieczyński, członek zarządu TVN ds. programów informacyjnych, najprawdopodobniej został ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.