porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak zorganizować polowanie na pisanki w WIELKANOC? Jakie są inne zabawy wielkanocne dla dzieci?
Jak zorganizować polowanie na pisanki w WIELKANOC? Jakie są inne zabawy wielkanocne dla dzieci? Polowanie na pisanki to zabawa bardzo popularna za Zachodzie, u ...
Robienie baranka z masy solnej to nie tylko frajda dla dziecka, ale i zajęcie rozwijające jego zdolności manualne i pomysłowość!

WIELKANOC. Jak zrobić z dzieckiem BARANKA Z MASY SOLNEJ?

Na świątecznym stole nie może zabraknąć baranka - możesz zrobić go z dzieckiem z masy solnej, obtaczając w kaszy, albo po upieczeniu kolorując farbkami. Możecie zrobić mu futerko z watki albo... pomysłów jest tyle, ile ludzi! Wypróbuj nasz przepis na masę solną.
WIELKANOC. Jak zrobić z dzieckiem BARANKA Z MASY SOLNEJ?

Baranka z masy solnej możesz pokolorować farbkami

fot.: Photos.com

Jak przygotować masę solną?

Składniki

  • 200 g mąki, 
  • 200 g soli, 
  • ok. szklanki ciepłej wody,
  • (możesz też przygotować np. kaszę gryczaną albo jęczmienną do ozdabiania baranka).

Wymieszaj mąkę, sól i wodę, zagnieć.

INNY PRZEPIS NA MASĘ, ZOBACZ tu Jak zrobić z dzieckiem masę solną?

Zrób brzuszek baranka - baranek może leżeć na ziemi albo stać na nóżkach (wzór podobającego się wam baranka możesz znaleźć w internecie). Brzuszek możesz obtoczyć w kaszy - będzie przypominać futerko baranka.

Doklej główkę. Czymś ostrym narysuj pyszczek baranka albo zrób dziurki (oczy, buzia). Oczka możesz zrobić też z kaszy albo użyć do tego przyprawy jak np. gorczyca czy pieprz.

Pamiętaj o zwisających uszach, które doklejasz do główki (części z masy solnej dobrze łączą się, jeśli posmarujesz je wodą).

Figurkę wstaw do piekarnika nagrzanego do 180 stopni przez ok. 1 godzinę. 

Baranka można pomalować farbkami.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 29.03.2013 19:51
Źródło: mowimyjak.pl
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Bartłomiej Wróblewski, mąż Małgorzaty Kożuchowskiej?
Kim jest Bartłomiej Wróblewski, mąż Małgorzaty Kożuchowskiej?

Jak donosi jeden z portali Małgorzata Kożuchowska spodziewa się swojego ...

BAZA PORAD

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Mowimyjak.pl - portal poradniczy. Publikujemy porady i informacje, pytania i odpowiedzi. Bezpłatne porady doświadczonych ekspertów, pomoc w każdej sytuacji. Zobacz co wiedzieć powinnna każda mama. Niemowlę, noworodek, przedszkolak, uczeń szkoły - na każdym etapie rozwój Twojego dziecka jest ważny. Sprawdź co dziś bawi dzieci, jak nauczyć dziecko tolerancji, jak wybrać nianię dla malucha, dlaczego dziecko się jąka, jak nagradzać córkę lub syna. Mówimy jak jest, radzimy, informujemy, inspirujemy na każdy temat. Szukaj porady na Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.