porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co podawać dziecku do jedzenia, aby się nie przeziębiało? Monotonna i uboga w witaminy dieta osłabia układ odpornościowy dziecka. ...
Zadbaj o właściwy rozwój psychofizyczny dziecka - już od samego początku.

Niemowlę w domu - jakie sprzęty i zabawki mogą się przydać?

Z rzeczy dodatkowych, których świeżo upieczeni rodzice nie umieszczają zwykle na swoich listach zakupowych, a które mogą okazać się przydatne w trakcie pierwszego roku życia dziecka na pierwszy miejscu wymienić należy... oczywiście zabawki!

Maluchy najlepiej oswajać z rzeczywistością materialną przy pomocy maty edukacyjnej z wiszącymi zabawkami, które wspomagają rozwój koordynacji ruchowo-wzrokowej.

Gdy dziecko zaczyna siadać, można zrezygnować z przeznaczonej dla niego wanienki i zacząć kąpać je w wannie "dorosłej". Wtedy przyda się fotelik do kąpieli - tak zaprojektowany, aby dziecko mogło siedzieć prosto.

Poduszka "rogal" przyda się zarówno do karmienia piersią (i podtrzymywania maleństwa), jak i jako podkładka pod pupę - dla dziecka starszego.

Kojec i bramki zabezpieczające - żeby wyznaczyć obszary domu, do których dziecko nie powinno dotrzeć i żeby rodzice (opiekunowie) mieli chwilę wytchnienia.

Jeździk lub bujak - tutaj trzeba zaznaczyć, ze pediatrzy odradzają stosowanie chodzików i huśtawek do skakania z uwagi na rosnącą liczbę wypadków. Chodzik może zsunąć się ze schodów lub nierówności, a huśtawka wywrócić dziecko do góry nogami. Idealny wydaje się więc jeździk, który dziecko popycha przed sobą podczas nauki chodzenia lub stabilny bujak).

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
PREZENT DLA DZIECKA. Czego NIE KUPOWAĆ dziecku na Gwiazdkę? PREZENT DLA DZIECKA. Czego NIE KUPOWAĆ dziecku na Gwiazdkę?

Co kupić dziecku na Boże Narodzenie? Wybór zabawek, sprzętów i innych gadżetów jest ogromny, a co więcej bardzo szybko tracą one na nowoczesności. Zobacz, co zrobić, by nasz prezent nie trafił zaraz...

ZABAWKI NA DZIEŃ DZIECKA. Jaki prezent sprawi radość dziecku? ZABAWKI NA DZIEŃ DZIECKA. Jaki prezent sprawi radość dziecku?

NAJLEPSZA ZABAWKA DLA DZIECKA: klocki, lalka, samochód na baterie czy gra reklamowana w tv? Zabawka zabawce nierówna. Aby kupić zabawkę, która spełni marzenia dziecka, trzeba się albo porządnie...

Na co zwracać uwagę kupując zabawkę dla dziecka? Jakie są bezpieczne zabawki? Na co zwracać uwagę kupując zabawkę dla dziecka? Jakie są bezpieczne zabawki?

Zabawa to główna praca dzieci, a zabawki to ich narzędzia pracy. Co rok tysiące dzieci odnosi obrażenia przy zabawie - więcej niż pracownicy niektórych niebezpiecznych dziedzin pracy. Na co zwracać...

Aktualizacja: 17.09.2012 16:14
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Tarnowska, dziewczyna Rafała Brzozowskiego - kim jest?
Anna Tarnowska, dziewczyna Rafała Brzozowskiego - kim jest?

Podczas ostatniego odcinka "Tańca z gwiazdami" Rafałowi Brzozowskiemu towarzyszyła jego ...

BAZA PORAD

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Mowimyjak.pl - portal poradniczy. Publikujemy porady i informacje, pytania i odpowiedzi. Bezpłatne porady doświadczonych ekspertów, pomoc w każdej sytuacji. Zobacz co wiedzieć powinnna każda mama. Niemowlę, noworodek, przedszkolak, uczeń szkoły - na każdym etapie rozwój Twojego dziecka jest ważny. Sprawdź co dziś bawi dzieci, jak nauczyć dziecko tolerancji, jak wybrać nianię dla malucha, dlaczego dziecko się jąka, jak nagradzać córkę lub syna. Mówimy jak jest, radzimy, informujemy, inspirujemy na każdy temat. Szukaj porady na Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.