porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak zrobić KOSTIUM KSIĘŻNICZKI? Jak uszyć suknię na bal przebierańców?
Jak zrobić KOSTIUM KSIĘŻNICZKI? Jak uszyć suknię na bal przebierańców? Księżniczka, gdy jest córką księcia, powinna być ubrana elegancko acz ...
Aniołek – przebranie karnawałowe na wiele okazji

Jak zrobić STRÓJ DLA ANIOŁKA dla dziecka na BAL KARNAWAŁOWY?

Aniołek to nie tylko najprostsze do samodzielnego zrobienia przebranie na bal karnawałowy dla dzieci. To także jedno z najbardziej przez dzieci lubianych, zwłaszcza przez dziewczynki. Powłóczysta szata, anielskie skrzydła i złocista gwiazdka niejednej zawróci w głowie.
Jak zrobić STRÓJ DLA ANIOŁKA dla dziecka na BAL KARNAWAŁOWY?

 Powłóczysta szata, anielskie skrzydła i złocista gwiazdka to atrybuty małego aniołka.

fot.: Photos.com

Przebranie za Aniołka spodoba się także dorosłym. Każdy chciałby mieć aniołka na balu... i w domu.

Co jest potrzebne na takie przebranie?

Do zrobienia aniołka wystarczy kawałek białego materiału, nożyczki z ząbkami, kilka ozdób choinkowych, najlepiej gwiazdki nanizane na złotym lub srebrnym druciku i skrzydła anielskie, które można kupić. Są dostępne naprawdę w wielu sklepach i na bazarowych stoiskach z zabawkami. I co więcej – warto to zrobić.

Dlaczego nie żałować wydatku na skrzydła anielskie?

…bo mogą stać się elementem także innego przebrania karnawałowego w przyszłym roku. Bale karnawałowe dla dzieci odbywają się przecież co rok. A jak nie bale, to przedstawienia teatralne czy pastorałki. Ponadto w wielu miejscach, wioskach, osiedlach i obejściach kultywuje się jeszcze zwyczaj kolędowania, a w niejednym domu to właśnie Aniołek rozdaje w wieczór wigilijny prezenty spod choinki. Skrzydła, ten jeden anielski atrybut wystarczy, by z każdego uczynić Aniołka. Raz kupione, posłużą więc na wiele okazji.

Jak zrobić anielską suknię?

Celowo piszemy zrobić, a nie uszyć, bo do tego nie potrzeba maszyny do szycia - wystarczy umiejętność ręcznego zszycia dwóch prostych kawałków materiału. Z przygotowanego materiału w białym kolorze trzeba wykroić przód i tył sukni łącznie z rękawami. Jak ktoś nie ma wprawy, może posłużyć się najpierw papierowym szablonem wzorowanym na ubraniu dziecka. Trzeba jednak pamiętać, by suknia była szeroka i długa do ziemi – lepiej więc wykroić ją nieco za dużą i po zmierzeniu dopasować. Wykrój przy szyi i rękawy, zamiast obszywania można wykończyć w prostszy i bardziej efektowny sposób, wycinając w ząbki nożyczkami (takimi z ząbkami, a jeśli materiał się strzępi, najlepiej zrobić to po podklejeniu brzegów tkaniny taśmą – może to być nawet taśma papierowa - taka sama jak do zabezpieczania ścian przed malowaniem, ważne tylko by była stosunkowo miękka i nie „drapała” pod szyją). W pasmanteriach dostępne są także specjalne taśmy, które przykleja się do materiału prasując żelazkiem.

Suknia bardziej wyrafinowana, a jednocześnie prostsza

Bardziej wyrafinowaną sukienkę dla aniołka zrobimy wtedy, gdy wybierzemy na nią materiał z gotowym haftem (oferują je na przykład sklepy z firankami z metra). Aby uzyskać dół anielskiej sukni tak przyozdobiony, trzeba wykroić suknię biorąc pod uwagę, by jej dół wypadł dokładnie na skraju materiału. Ale warto się postarać, bo taka suknia będzie piękniejsza i… prostsza do wykończenia. Skrajem sukni będzie gotowy fabrycznie brzeg materiału.

Co na głowę?

Anioły, jak wiadomo mają nad głowami złote aureole albo przynajmniej gwiazdki. Wiele wzorów dostarcza dawne malarstwo średniowieczne, renesansowe czy barokowe. Aureolę łatwo zrobić z gotowej ozdoby choinkowej dostępnej w postaci giętkiego, lekko usztywnionego łańcucha z gwiazdkami. Można też poprzestać na jednej większej gwieździe wyciętej z kartonu w złotym kolorze i przymocowanej do opaski na głowie dziecka (w razie braku gotowego łańcucha wystarczy więc gruby złoty papier lub niepotrzebne już opakowanie w złotym/srebrnym kolorze). Przed balem dziewczynkom warto zakręcić papiloty. Rozpuszczone włosy lub lepiej loczki ukryją wsuwki, którymi taką opaskę lub aureolę trzeba umocować na głowie, by nie spadłą w czasie zabawy. Chłopcom można zaproponować blond perukę z kręconymi lokami. Wtedy na pewno przebranie będzie całkowite. Zaskoczą zupełnie wszystkich kolegów.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak zrobić KOSTIUM WRÓŻKI? Jak uszyć strój wróżki na bal przebierańców? Jak zrobić KOSTIUM WRÓŻKI? Jak uszyć strój wróżki na bal przebierańców?

Kostium wróżki to jedno z najbardziej bajkowych i najpopularniejszych przebrań dla dzieci na karnawałowy bal przebierańców. Atrybutami wróżki są wysoka czapka z powłóczystym welonem i czarodziejska...

Aktualizacja: 11.01.2013 14:30
Autor: bkz
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Piotr Kochański – kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Piotr Kochański – kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Jest jednym z najbardziej wziętych adwokatów, człowiekiem sukcesów, który wchodził ...

BAZA PORAD

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Mowimyjak.pl - portal poradniczy. Publikujemy porady i informacje, pytania i odpowiedzi. Bezpłatne porady doświadczonych ekspertów, pomoc w każdej sytuacji. Zobacz co wiedzieć powinnna każda mama. Niemowlę, noworodek, przedszkolak, uczeń szkoły - na każdym etapie rozwój Twojego dziecka jest ważny. Sprawdź co dziś bawi dzieci, jak nauczyć dziecko tolerancji, jak wybrać nianię dla malucha, dlaczego dziecko się jąka, jak nagradzać córkę lub syna. Mówimy jak jest, radzimy, informujemy, inspirujemy na każdy temat. Szukaj porady na Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.