porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Ferie Poznań 2013 - co zrobić z dzieckiem w ferie?
Ferie Poznań 2013 - co zrobić z dzieckiem w ferie? Ferie zimowe w Poznaniu zaczynają się 14 stycznia a kończą ...
Jak własnoręcznie uszyć piękny strój dla wróżki na bal przebierańców?

Jak zrobić KOSTIUM WRÓŻKI? Jak uszyć strój wróżki na bal przebierańców?

Kostium wróżki to jedno z najbardziej bajkowych i najpopularniejszych przebrań dla dzieci na karnawałowy bal przebierańców. Atrybutami wróżki są wysoka czapka z powłóczystym welonem i czarodziejska różdżka. Jak je zrobić?
Jak zrobić KOSTIUM WRÓŻKI? Jak uszyć strój wróżki na bal przebierańców?

Atrybutami wróżki są wysoka czapka z powłóczystym welonem i czarodziejska różdżka.

fot.: Photos.com

Do czapki i czarodziejskiej różdżki warto dodać suknię z materiału w deseń nocnego nieba pełnego gwiazd, koniecznie z sierpem Księżyca. I mamy kostium na karnawałowy bal przebierańców jak z bajki. Pozostaje tylko nauka czynienia czarów…

Czapka Wróżki

Łatwo ją zrobić z kartonu zwijając arkusz brystolu podobnie jak się zwija papierową „tutkę” na cukierki. Po zmierzeniu na głowie trzeba go skleić (można to sobie ułatwić pomagając przy krawędzi zszywaczem do papieru) i odpowiednio dociąć. Czapka wróżki powinna być naprawdę wysoka, ma przypominać wydłużony stożek. Trzeba więc pomyśleć o taśmach, które zawiązane pod brodą, będą ją w stanie utrzymać na głowie. Teraz należy ją wykończyć, można pomalować, ale najlepiej obciągnąć stożek wzorzystym materiałem. Można to zrobić na dwa sposoby: albo jednym kawałkiem materiału, albo pasami materiału, które okręcimy wokół czapki od jej postawy aż do samej góry. Uzyskamy wtedy na czapce dodatkowy spiralny rysunek. Nie można przy tym zapomnieć, że z materiału trzeba odkroić także taśmy do wiązania czapki, by przymocować je potem do kartonu (najlepiej przyszywając).

Ważny welon

Czapka wróżki powinna mieć powłóczysty, długi welon. Przez otwór w szczycie stożka trzeba więc przeciągnąć lekką jak mgiełka tkaninę, jedwabny szal albo też pęk kolorowych wstążek.

Niezbędna różdżka 

Na czarodziejską różdżkę najlepiej nadaje się gruby drut zakończony kulką (z takich, na jakich robi się szaliki czy swetry). Jeśli mamy druty w jaskrawym kolorze, nie trzeba nic więcej, jeśli natomiast są szare lub bure, warto drut obciągnąć sreberkiem czy złotkiem (np. z opakowania czekolady) albo też pracowicie obciągnąć złotą/srebrną wstążeczką. Do czarodziejskiej różdżki można też przymocować na złotej nitce jedną lub kilka gwiazdek.

Atrybuty nieobowiązkowe choć przydatne

Każdej Wróżce przydadzą uroku złote lub srebrne pantofelki. Ale nie martwmy się, gdy dziecko nie ma takowych. Zwykłe balerinki szybko zmienią się w srebrne lub złote pantofelki wróżki, gdy pomalujemy je farbą samochodową w sprayu.
Czarny kot lub szklana kula będą dobrym uzupełnieniem stroju złej wróżki, ale... któż chciałby być złą? Pozostańmy więc przy wróżce dobrej.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak zrobić STRÓJ DLA ANIOŁKA dla dziecka na BAL KARNAWAŁOWY? Jak zrobić STRÓJ DLA ANIOŁKA dla dziecka na BAL KARNAWAŁOWY?

Aniołek to nie tylko najprostsze do samodzielnego zrobienia przebranie na bal karnawałowy dla dzieci. To także jedno z najbardziej przez dzieci lubianych, zwłaszcza przez dziewczynki. Powłóczysta...

Jak zorganizować BAL KARNAWAŁOWY dla dzieci? Jak zorganizować BAL KARNAWAŁOWY dla dzieci?

Karnawał rozpoczął się na dobre. To okres zabaw, przyjęć i balów przebierańców. Idealny czas na zorganizowanie imprezy, którą dzieciaki przecież tak uwielbiają. Nie masz pomysłu jak zorganizować...

Aktualizacja: 07.02.2013 15:05
Autor: bkz
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Marek Goliszewski, prezes BCC. Kim jest? [KARIERA, RODZINA, DOKTORAT]
Marek Goliszewski, prezes BCC. Kim jest? [KARIERA, RODZINA, DOKTORAT]

Marek Goliszewski, prezes BCC, jednak nie obronił doktoratu głośnego nie ...

BAZA PORAD

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Mowimyjak.pl - portal poradniczy. Publikujemy porady i informacje, pytania i odpowiedzi. Bezpłatne porady doświadczonych ekspertów, pomoc w każdej sytuacji. Zobacz co wiedzieć powinnna każda mama. Niemowlę, noworodek, przedszkolak, uczeń szkoły - na każdym etapie rozwój Twojego dziecka jest ważny. Sprawdź co dziś bawi dzieci, jak nauczyć dziecko tolerancji, jak wybrać nianię dla malucha, dlaczego dziecko się jąka, jak nagradzać córkę lub syna. Mówimy jak jest, radzimy, informujemy, inspirujemy na każdy temat. Szukaj porady na Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.