porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak zmotywować dziecko do nauki?
Jak zmotywować dziecko do nauki? Bez względu na wiek, twoje dziecko codziennie stoi przed wyborem: ...
Zimowe spacery z dzieckiem - jak je ubrać?

Jak ubrać NIEMOWLĘ ZIMĄ?

Wśród niedoświadczonych rodziców krąży przekonanie, że im cieplej ubiorą swoje dziecko, tym lepiej. To poważny błąd, bo przegrzanie dziecka też jest szkodliwe. Spacery są konieczne, bo bardzo uodparniają dziecko. Warto jak najczęściej wychodzić z dzieckiem na spacer, jeśli pozwala na to pogoda.
Jak ubrać NIEMOWLĘ ZIMĄ?
Czy dziecku nie jest zimno sprawdzisz dotykając jego karczku, a nie rączek. fot.: Photos.com

Graniczną temperaturą, poniżej której powinniśmy się wstrzymać ze spacerowaniem jest – 10 stopni C. Chyba, że wieje silny wiatr - wtedy nawet jak jest cieplej, powinniśmy zostać w domu. Silny wiatr wzmaga uczucie chłodu.

Spacer z niemowlakiem – jak ubrać dziecko

Bielizna dziecięca to podstawa. Na zimę najlepsze będzie body (z długim albo krótkim rękawem) i do tego śpiochy. Jeśli body jest z krótkim rękawem, warto założyć dodatkowy kaftanik. Zamiast takiego zestawu może też być sam pajacyk. Na to zakładamy „ubranie właściwe” czyli dres albo spodenki i bluzeczkę. Może być też pajacyk – jeśli jest ciepły. Nie chodzącemu dziecku przydadzą się ciepłe skarpetki – chyba że kombinezon jest w nie wyposażony. Pamiętajmy o czapce i rękawiczkach! Kaptur tylko jak wyjmujemy dziecko z wózka lub kiedy bardzo wieje, a wózek nie jest osłonięty. Śpiące dziecko możemy dodatkowo przykryć kocem lub osłonką. Pamiętajmy, że to także dodatkowa warstwa ubrania. Koniecznie posmarujmy buzię dziecka kremem ochronnym.

Czy dziecku jest ciepło na spacerze?

Sprawdzić to możemy w bardzo prosty sposób – dotykając nie rączek, a karku dziecka. Gdy jest chłodny, malcowi jest za zimno, gdy spocony – ubraliśmy go zbyt ciepło. Bardzo często rodzice, którzy sami marzną, myślą, że im dzieciom także jest chłodno. Pamiętajmy jednak, że odczuwanie chłodu zależy od wielu czynników, także indywidualnych predyspozycji.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie są ZALETY i WADY KARMIENIA PIERSIĄ? Jak długo karmić piersią?

Decyzję o tym, w jaki sposób będziesz karmić dziecko musisz podjąć przed urodzeniem go, ponieważ może odczuwać głód jeszcze na sali porodowej. Najważniejszą zaletą jest to, że karmienie piersią...

PORADNIK MŁODEGO RODZICA. Jak ubrać niemowlaka?

Gdy dziecko zjawi się w domu, nie będziesz mieć głowy do tego, by robić zakupy. Dlatego musisz zadbać o to, by już wcześniej przygotować mu odpowiednią wyprawkę. Co kupić do ubrania noworodkowi i...

Jak bawić się z niemowlakiem? PROPOZYCJE ZABAW z dzieckiem Jak bawić się z niemowlakiem? PROPOZYCJE ZABAW z dzieckiem

Dziecko na każdym etapie rozwoju potrzebuje aktywności. Może nam się wydawać, że zabawa z tak małym dzieckiem jest niepotrzebna. Nic bardziej mylnego! Od samego początku niemowlak, a nawet noworodek...

Aktualizacja: 03.10.2012 05:58
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim był. św. Walenty? Co wiemy o patronie zakochanych?
Kim był. św. Walenty? Co wiemy o patronie zakochanych?

Co roku 14 lutego obchodzimy walentynki – w Polsce, Anglii i ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Mowimyjak.pl - portal poradniczy. Publikujemy porady i informacje, pytania i odpowiedzi. Bezpłatne porady doświadczonych ekspertów, pomoc w każdej sytuacji. Zobacz co wiedzieć powinnna każda mama. Niemowlę, noworodek, przedszkolak, uczeń szkoły - na każdym etapie rozwój Twojego dziecka jest ważny. Sprawdź co dziś bawi dzieci, jak nauczyć dziecko tolerancji, jak wybrać nianię dla malucha, dlaczego dziecko się jąka, jak nagradzać córkę lub syna. Mówimy jak jest, radzimy, informujemy, inspirujemy na każdy temat. Szukaj porady na Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.