porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak oduczyć dziecko mówienia brzydkich wyrazów? Rodzice często są zszokowani gdy ich pociecha nagle używa brzydkich ...
Nauczyciel i korepetytor w jednej osobie. Czy to zgodne z prawem?

Czy nauczyciel ma prawo udzielać korepetycji dziecku, które jest uczniem w jego szkole?

Udzielanie przez nauczyciela korepetycji własnym uczniom ze swoich klas jest wygodne i dla nauczycieli, i dla rodziców uczniów. Co jednak na ten temat mówi ustawa o oświacie? Czy nauczycielom wolno udzielać płatnych korepetycji uczniom ze swoich klas?

Wielu rodziców ma wątpliwości, czy poprosić nauczyciela ze szkoły o korepetycje dla dziecka. Czy wypada tak robić? Czy jest to zgodne z prawem?

Nauczyciel jest zawodem zaufania publicznego i dla wielu nauczycieli to nieetyczne dawać korepetycje dziecku, które jest wychowankiem w jego klasie. Z drugiej strony rodzice twierdzą, że taki nauczyciel najlepiej zna słabe punkty dziecka i wie, jakie braki w jego edukacji trzeba uzupełnić. Kto ma rację?

W świetle prawa rację mają rodzice. Ne ma bowiem takiego zapisu w ustawie o oświacie, który zabraniałby udzielania dodatkowych lekcji mniej zdolnemu uczniowi i to za pieniądze. Konstytucja mówi jedynie, że nauka w szkole jest bezpłatna. Nauczyciel może być zatem korepetytorem własnego ucznia. Nikt formalnie mu tego nie zakazuje.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak nauczyć dziecko TABLICZKI MNOŻENIA?

Proste formy zabaw matematycznych można wprowadzać już w wieku 3 lat. W miarę jak dziecko rośnie, zadania mogą być coraz trudniejsze, ale zawsze w formie zabawy. Nawet jeśli poświęcimy na matematykę...

Jak zmotywować dziecko do nauki? Jak zmotywować dziecko do nauki?

Bez względu na wiek, twoje dziecko codziennie stoi przed wyborem: nauka czy rozrywka? Pokaż mu, że szkolne obowiązki to również przyjemność i zmotywuj je do pracy. Pamiętaj, że dziecko uczy się dla...

Jak przekonać nastolatka do kupienia UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW?

Powinniśmy wytłumaczyć dziecku, że kupno używanych książek jest rozsądnym i ekonomicznym rozwiązaniem. Przed nami ciężkie zadanie. W końcu dzieci chwalą się w szkole nie tylko wspomnieniami z...

Aktualizacja: 07.10.2011 17:21
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Hołowczyc - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Krzysztof Hołowczyc - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Krzysztof Hołowczyc, kim jest kierowca rajdowy? Co o nim wiemy?

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Mowimyjak.pl - portal poradniczy. Publikujemy porady i informacje, pytania i odpowiedzi. Bezpłatne porady doświadczonych ekspertów, pomoc w każdej sytuacji. Zobacz co wiedzieć powinnna każda mama. Niemowlę, noworodek, przedszkolak, uczeń szkoły - na każdym etapie rozwój Twojego dziecka jest ważny. Sprawdź co dziś bawi dzieci, jak nauczyć dziecko tolerancji, jak wybrać nianię dla malucha, dlaczego dziecko się jąka, jak nagradzać córkę lub syna. Mówimy jak jest, radzimy, informujemy, inspirujemy na każdy temat. Szukaj porady na Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.