porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Bezpłatne badania dla kobiet w ciąży. Jakie badania dla kobiet w ciąży gwarantuje NFZ? Kobiety w ciąży mają prawo do bezpłatnej opieki w ramach ...
Test ciążowy kupisz w każdej aptece i w wielu drogeriach. Wykonanie test ciążowego trwa kilka chwil. Test ciążowy, prawidłowo przeprowadzony, jest skuteczny w 99 procentach.

Test ciążowy - kiedy go zrobić? Po ilu dniach jest wiarogodny test ciążowy?

Domowy test ciążowy to dobry sposób, by sprawdzić czy jesteś w ciąży. Test ciążowy, jeśli jest właściwie wykonany - w odpowiednim terminie i zgodnie z instrukcją producenta - da ci 99 procentową pewność czy objawy ciąży, które zaobserwowałaś rzeczywiście świadczą o tym, że jesteś w ciąży. Podpowiadamy, kiedy wykonać test ciążowy tak, aby jego wynik był miarodajny.

Test ciążowy pozwala szybko niedrogo sprawdzić, czy udało ci się zajść w ciążę. Testy dostępne w aptekach są dokładne prawie w 99 procentach. Należy jednak pamiętać, aby zrobić test prawidłowo i w odpowiednim czasie.

Kiedy test ciążowy jest wiarogodny?

Test wykonany zbyt wcześnie nie da miarodajnego wyniku. Najlepszym terminem jest spodziewany termin planowanej miesiączki, około 14 dni od owulacji , kiedy mogło dojść do zapłodnienia. Po tym czasie zarodek powinien być już zagnieżdżony w macicy . Stężenie hormonu HCG , który wykrywa test jest na tyle wysokie, żeby można uznać go za wiarygodny.

Test ciążowy przy nieregularnych miesiączkach

W przypadku nieregularnych miesiączek test powinno sie wykonać 14 dni po stosunku, podczas którego mogło dojść do zapłodnienia. Testy najlepiej zrobić rano, bo poranny mocz zawiera najwięcej hormonu HCG i postępować ściśle według instrukcji.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Czy nudności i zawroty głowy są pewnym sygnałem, że jesteś w ciąży?

Od jakiegoś czasu męczą cię mdłości? Masz silne bóle głowy? To niekoniecznie muszą być objawy ciąży, ale np. przemęczenia.

Jakie PIERWSZE OBJAWY i oznaki CIĄŻY?

To doniosłe wydarzenie, jakim jest dla kobiety urodzenie dziecka, prawie zawsze niestety zapowiada się w sposób nieprzyjemny i prozaiczny: wymiotami. Mało tego, pozostałe objawy też są trudne do...

OBJAWY CIĄŻY w pierwszym tygodniu - jakie są?

Przyjmuje się, że pierwszym symptomem ciąży jest zatrzymanie się miesiączki. Ale organizm kobiety często wysyła inne czytelne sygnały, że będziesz miała dziecko. Dowiedz się, jakie są objawy w...

Aktualizacja: 03.03.2013 21:00
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bartosz Opania, syn Mariana Opani. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Bartosz Opania, nieco ekscentryczny, pewny siebie, budzący skrajne emocje - uwielbiany ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Ciąża - Absolutnie wszystko o ciąży. Ciąża - sprawdź porady ekspertów. Kalendarz Ciąży. Ciąża Tydzień Po Tygodniu. Imiona dla Dzieci. Wszystko o Porodzie. Ciąża - ważne informacje i najlepsze porady. Kalendarz i przebieg ciąży. Zdrowie kobiety w ciąży. Poród. Połóg. Karmienie niemowląt i poradnik laktacyjny. Sposób na przeziębienie w ciąży. Czy można uprawiać seks w ciąży? Czego nie wolno w ciąży? - Ciąża miesiąc po miesiącu - Badania w ciąży. Ile trwa ciąża. Ciąża tydzień. Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu. Ciąża po ciąży. Jak zrobić test ciążowy. Ciąża pozamaciczna. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.