porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
10 głównych objawów ciąży: Jakie są OBJAWY CIĄŻY?
10 głównych objawów ciąży: Jakie są OBJAWY CIĄŻY? Choć ciąża to nie choroba, jest to jednak okres, kiedy ...
Zdrowa mama = zdrowe dziecko

Na co uważać oraz jak odżywiać się na początku ciąży?

Podczas ciąży niezwykle ważna jest dieta przyszłej mamy. W końcu wszystko to, co zje, dzięki pępowinie trafi także do jej jeszcze nienarodzonego dziecka. Co jeść w czasie ciąży, a czego lepiej unikać?

Mądra dieta mądrej mamy

Wbrew powszechnie panującej opinii w początkach ciąży nasze zapotrzebowanie na energię wcale nie wzrasta, w związku, z czym nie należy „jeść za dwóch” (szczególnie, jeśli nie chcemy przytyć więcej niż należy). W związku ze zmianami zachodzącymi w naszym organizmie ważna jest jednak odpowiednia, zbilansowana dieta. Szczególnie istotne jest spożywanie odpowiedniej ilości białka, witamin i składników mineralnych. Dlatego pamiętajmy, aby jak najczęściej w ciągu dnia sięgać po owoce i warzywa. Zwiększmy tez ilość nabiału w naszej diecie.

W pierwszym trymestrze przyszła mama musi pamiętać o przyjmowaniu dwukrotnie wyższej dawki żelaza niż normalnie. Dodatkowo, aby ułatwić jego przyswajanie należy spożywać produkty bogate w witaminę C. Większość mam w czasie ciąży wspiera się gotowymi witaminowymi preparatami. Jest to dobre rozwiązanie, ale nie zwalnia nas z obowiązku odpowiedniego żywienia! Każda przyszła mama powinna jeść 5 posiłków dziennie i wypijać 2 litry wody!

Tego unikaj!

Oczywistym jest (a na pewno powinno być) unikanie przez kobiet w ciąży alkoholu i to w każdej postaci i stężeniu – oprócz wina czy drinków omijajmy szerokim łukiem także ciasta nasączone alkoholem czy cukierki nim nadziewane. Po za tym przyszłe mamy powinny unikać kawy, papierosów, a nawet mocnej herbaty. Dodatkowo z naszej diety wyeliminujmy wszystko to, co jest mocno przetworzone i nafaszerowane chemią. Szczególnie odradzane są gotowe dania do zrobienia w 5 minut (w tym także ciasta z proszku). Warto ograniczyć także spożywanie ciężkostrawnych czy wzdymających potraw.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Czego NIE MOŻE jeść KOBIETA W CIĄŻY? Czego NIE MOŻE jeść KOBIETA W CIĄŻY?

Mocna kawa, surowe mięso, sery pleśniowe nie są dobre dla kobiet w ciąży. Kobieta w ciąży powinna zwrócić szczególną uwagę na swoje odżywianie w okresie ciąży. Podpowiadamy, czego nie jeść w ciąży.

Co pomaga ZAJŚĆ W CIĄŻĘ? Jak ułatwić ZAJŚCIE W CIĄŻĘ?

Nie możesz zajść w ciąże? Jak łatwiej zajść w ciążę? Coraz więcej kobiet ma problem z zajściem w ciąże. Nadszedł moment, w którym ty i twój partner pragniecie mieć dziecko, ale też pojawiły...

WITAMINY W CIĄŻY - brać czy nie? Jakie rozsądne dawki?

To mit, że w ciąży trzeba koniecznie stosować preparaty wielowitaminowe. Jeśli kobieta racjonalnie się odżywia, to dieta jest w stanie zaspokoić zwiększone zapotrzebowanie na witaminy. Z dwoma...

Aktualizacja: 10.09.2012 14:40
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Maddinka nie żyje. Kim byla znana blogerka modowa?
Maddinka nie żyje. Kim byla znana blogerka modowa?

Kim była Maddinka, 27-letnia blogerka modowa, która zmarła nagle we ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Ciąża - Absolutnie wszystko o ciąży. Ciąża - sprawdź porady ekspertów. Kalendarz Ciąży. Ciąża Tydzień Po Tygodniu. Imiona dla Dzieci. Wszystko o Porodzie. Ciąża - ważne informacje i najlepsze porady. Kalendarz i przebieg ciąży. Zdrowie kobiety w ciąży. Poród. Połóg. Karmienie niemowląt i poradnik laktacyjny. Sposób na przeziębienie w ciąży. Czy można uprawiać seks w ciąży? Czego nie wolno w ciąży? - Ciąża miesiąc po miesiącu - Badania w ciąży. Ile trwa ciąża. Ciąża tydzień. Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu. Ciąża po ciąży. Jak zrobić test ciążowy. Ciąża pozamaciczna. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.