porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
W ciąży za kierownicą - o czym musi pamiętać przyszła mama prowadząc samochód?
W ciąży za kierownicą - o czym musi pamiętać przyszła mama prowadząc samochód? Jeśli twoja ciąża przebiega bez powikłań, nie musisz rezygnować z ...
Jak zadbać o wysoką jakość spermy? To pytanie zadaje sobie wielu kandydatów na ojców, u których jakość nasienia jest niewystarczająca. Oto, co robić, by podnieść jakość plemników

JAKOŚĆ SPERMY – jak poprawić jakość plemników? Jak poprawić jakość nasienia?

JAKOŚĆ SPERMY. Troska o wysoką jakość nasienia to nie fanaberia czy nowa moda, ale konieczność, przed którą stoi większość kandydatów na ojców. Sprawdź, jak poprawić jakość plemników.
JAKOŚĆ SPERMY – jak poprawić jakość plemników? Jak poprawić jakość nasienia?

Wielu mężczyzn ma problemy z płodnością. Podopowiadamy, jak zadbać o jakość nasienia, by móc szybko cieszyć się potomkiem

fot.: sxc.hu

Jakość spermy - jak się ją mierzy?

Kwestia jakości nasienia frapuje licznych kandydatów na ojców, którzy mają na koncie nieudane próby zapłodnienia. Często bowiem problemem jest kiepska jakość plemników, a raczej niska ilość plemników w nasieniu. Ten parametr określają specjalne badania; za normę uznaje się 200-500 milionów plemników w jednym wytrysku. Wartość poniżej 200 milionów powinna skłonić mężczyznę do działania na rzecz poprawy jakości spermy.

Co robić, by podnieść jakość nasienia?

Poprawę – osiągnąć można przede wszystkim zwiększoną troską o własne zdrowie. Trzeba odstawić używki – papierosy czy alkohol i zmienić zasady żywienia. Pomoże dobra dieta, bogata w owoce i warzywa, a pozbawiona ciężkich, tłustych i mocno przetworzonych dań oraz witaminy, głównie E i C. Odpowiednia dieta wesprze produkcję nasienia wysokiej jakości.

Jakość spermy: bez ruchu ani rusz

Warto też zadbać o ruch, który poprawi stan ogólny organizmu, oraz znaleźć sposoby na zminimalizowanie stresu, który działa na plemniki zabójczo. Podobnie zresztą działa przegrzewanie jąder, powodowane m.in. noszeniem zbyt obcisłej bielizny.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 13.05.2013 14:54
Autor: MmM
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Justin Kirschner – kim jest brat Jessiki Mercedes?
Justin Kirschner – kim jest brat Jessiki Mercedes?

Justin Kirschner staje się coraz popularniejszy. Wygląda na to, że ...

BAZA PORAD

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Ciąża - Absolutnie wszystko o ciąży. Ciąża - sprawdź porady ekspertów. Kalendarz Ciąży. Ciąża Tydzień Po Tygodniu. Imiona dla Dzieci. Wszystko o Porodzie. Ciąża - ważne informacje i najlepsze porady. Kalendarz i przebieg ciąży. Zdrowie kobiety w ciąży. Poród. Połóg. Karmienie niemowląt i poradnik laktacyjny. Sposób na przeziębienie w ciąży. Czy można uprawiać seks w ciąży? Czego nie wolno w ciąży? - Ciąża miesiąc po miesiącu - Badania w ciąży. Ile trwa ciąża. Ciąża tydzień. Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu. Ciąża po ciąży. Jak zrobić test ciążowy. Ciąża pozamaciczna. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.