porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Dlaczego jesienią łapiemy katar?
Dlaczego jesienią łapiemy katar? Katar, zwany fachowo nieżytem nosa, to nie tylko wyciek wydzieliny ...
Jak w domu leczyć zapalenie zatok? Leki bez recepty na zapalenie zatok - jakie są?

ZAPALENIE ZATOK: Domowe sposoby LECZENIA ZATOK

Często niedoleczony katar kończy się zapaleniem zatok. Charakterystyczne dla tej choroby są bóle głowy, szczególnie w okolicy czoła i nasady nosa. Typowe jest także to, że dolegliwość nasila się w godzinach porannych lub przy pochylaniu.
ZAPALENIE ZATOK: Domowe sposoby LECZENIA ZATOK
Walkę z bólem zatok możesz wspomóc domowymi metodami. fot.: Photos.com

Często niedoleczony katar kończy się zapaleniem zatok. Charakterystyczne dla tej choroby są bóle głowy, szczególnie w okolicy czoła i nasady nosa. Typowe jest także to, że dolegliwość nasila się w godzinach porannych lub przy pochylaniu. Dolegliwości te złagodzą domowe metody.

  • Najpopularniejszym sposobem są inhalacje. Do miseczki wlewamy gorącą wodę i dodajemy sól (na litr wody ok. 7 łyżek soli). Mieszamy i pochylamy się nad parującym roztworem przykrywając głowę ręcznikiem. By inhalacje jak najszybciej zadziałały do roztworu solnego możemy kilka kropli olejku kamforowego lub sosnowego, można też dorzucić torebkę herbaty miętowej. Inhalacje powinno się stosować 3 razy dziennie po ok. 5 minut.

  • Pomogą również gorące okłady. Do woreczka z materiału wsypujemy podgrzaną na patelni sól i przykładamy do czoła. Sól nie może być za gorąca, by nie poparzyła skóry. Woreczki można też napełnić gorczycą. Jej przyjemny zapach przyśpiesza udrożnienie dróg oddechowych. Zabieg powtarzamy kilka razy dziennie.

  • Aby śluzówka nosa stanowiła zaporę dla zarazków, musi być nawilżona. Trzeba więc dużo pić. Najlepsze są woda oraz napar z lipy i suszonych malin, który rozrzedza wydzielinę.

  • Trzeba też utrzymać prawidłową wilgotność powietrza w mieszkaniu, stosuj nawilżacze powietrza lub kładź na kaloryfery mokre ręczniki.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
BÓL GARDŁA: Sprawdzone sposoby na bolące gardło BÓL GARDŁA: Sprawdzone sposoby na bolące gardło

Ból gardła to objaw niegroźnej infekcji, z którym można się uporać wykorzystując sprawdzone domowe sposoby.

KATAR i KASZEL: Domowe sposoby + leki BEZ RECEPTY - jakie są? KATAR i KASZEL: Domowe sposoby + leki BEZ RECEPTY - jakie są?

Kaszel i katar to typowe objawy przeziębienia. Można się pozbyć tych nieprzyjemnych i uciążliwych dolegliwości wykorzystując domowe sposoby.

ZAPALENIE ZATOK. Jak dochodzi do CHORÓB ZATOK U DZIECI?

Zatoki przynosowe prawdopodobnie powstały po to, by łatwiej było nam dźwigać głowę. To po prostu puste przestrzenie w kościach czaszki, dzięki którym jest ona lżejsza. Ale nie ma nic za darmo –...

Aktualizacja: 23.09.2013 16:39
Autor: Maria Olczak
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Sebastian Wierzbicki - KARIERA, RODZINA

Sebastian Wierzbicki to kandydat Sojszu Lewicy Demokratycznej na stanowisko prezydenta ...

BAZA PORAD

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.