porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy energy drinki można mieszać z alkoholem? Czy są dobre na kaca?
Czy energy drinki można mieszać z alkoholem? Czy są dobre na kaca? Często bagatelizujemy przestrogi, jakoby mieszanie alkoholu z energy drinkami było ...
SPOSOBY NA UNIKNIĘCIE KACA

SYLWESTER. Jak uniknąć KACA? Jak pić, żeby się nie upić?

Co to jest kac i jak go uniknąć? Aby uniknąć kaca musimy wiedzieć, jaki alkohol mamy wypić i co przy tym zjeść i pić. Przeczytaj, jakich zasad warto się trzymać w czasie sylwestrowej nocy, aby rano obudzić się bez koszmarnego bólu głowy i nudności.
SYLWESTER. Jak uniknąć KACA? Jak pić, żeby się nie upić?

Jak pić, żeby się nie upić?

fot.: Photos.com
  • Przyczyną kaca jest nie samo wypicie zbyt dużej ilości alkoholu, ale różne dodatki smakowe i barwiące w nim zawarte. Dużo z nich znajduje się w czerwonych winach, szampanie i whisky. Najlepsza pod tym względem jest czysta wódka. Im bardziej kolorowy alkohol tym większy kac.

  • Nigdy nie pijemy alkoholu na pusty żołądek, najlepiej zjedzmy coś tłustego, to spowolni wchłanianie alkoholu.

  • Wypity alkohol popijamy dużą ilością wody, na każdy kieliszek wódki co najmniej pół szklanki niegazowanej wody. 

  • Możesz też zażyć kilka tabletek witaminy C, która przyśpiesza rozkład alkoholu. 

  • Nie pijemy wody gazowanej ani napojów gazowanych. Dzięki temu upijemy się wolniej i w żołądku zmieścimy więcej jedzenia i niegazowanej wody.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak uniknąć kaca? SPOSOBY NA UNIKNIĘCIE KACA. Co chroni przed kacem?

Jak uniknąć kaca po imprezie z przyjaciółmi? Najlepiej unikać alkoholu, ale jeśli macie ochotę na coś głębszego, zanim sięgniecie po kieliszek, poznajcie kilka naszych rad. Po każdej imprezie...

Czy alkohol jest zdrowy? Dlaczego picie alkoholu wydłuża życie i poprawia zdrowie? Czy alkohol jest zdrowy? Dlaczego picie alkoholu wydłuża życie i poprawia zdrowie?

Alkohol szkodzi zdrowiu, zwłaszcza tych osób, które piją go w zbyt dużych ilościach. W nadmiarze szkodzi jednak także woda mineralna czy mleko. Czy niewielkie dawki wyskokowych napojów: wina, piwa,...

Co to jest kac i jak z nim walczyć?

Chyba każdy wie, jak wygląda kac i skąd się bierze. Czy wiesz, skąd pochodzi słowo „kac”? A może chciałbyś dowiedzieć się, jak zminimalizować jego objawy?

Aktualizacja: 31.12.2013 16:27
  • Komentarze
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Denis Urubko, himalaista, który został Polakiem?
Kim jest Denis Urubko, himalaista, który został Polakiem?

Jeden z najwybitniejszych himalaistów na świecie został Polakiem. Denis Urubko ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.