porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy energy drinki można mieszać z alkoholem? Czy są dobre na kaca?
Czy energy drinki można mieszać z alkoholem? Czy są dobre na kaca? Często bagatelizujemy przestrogi, jakoby mieszanie alkoholu z energy drinkami było ...
SPOSOBY NA UNIKNIĘCIE KACA

SYLWESTER. Jak uniknąć KACA? Jak pić, żeby się nie upić?

Co to jest kac i jak go uniknąć? Aby uniknąć kaca musimy wiedzieć, jaki alkohol mamy wypić i co przy tym zjeść i pić. Przeczytaj, jakich zasad warto się trzymać w czasie sylwestrowej nocy, aby rano obudzić się bez koszmarnego bólu głowy i nudności.
SYLWESTER. Jak uniknąć KACA? Jak pić, żeby się nie upić?

Jak pić, żeby się nie upić?

fot.: Photos.com
  • Przyczyną kaca jest nie samo wypicie zbyt dużej ilości alkoholu, ale różne dodatki smakowe i barwiące w nim zawarte. Dużo z nich znajduje się w czerwonych winach, szampanie i whisky. Najlepsza pod tym względem jest czysta wódka. Im bardziej kolorowy alkohol tym większy kac.

  • Nigdy nie pijemy alkoholu na pusty żołądek, najlepiej zjedzmy coś tłustego, to spowolni wchłanianie alkoholu.

  • Wypity alkohol popijamy dużą ilością wody, na każdy kieliszek wódki co najmniej pół szklanki niegazowanej wody. 

  • Możesz też zażyć kilka tabletek witaminy C, która przyśpiesza rozkład alkoholu. 

  • Nie pijemy wody gazowanej ani napojów gazowanych. Dzięki temu upijemy się wolniej i w żołądku zmieścimy więcej jedzenia i niegazowanej wody.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak uniknąć kaca? SPOSOBY NA UNIKNIĘCIE KACA. Co chroni przed kacem?

Jak uniknąć kaca po imprezie z przyjaciółmi? Najlepiej unikać alkoholu, ale jeśli macie ochotę na coś głębszego, zanim sięgniecie po kieliszek, poznajcie kilka naszych rad. Po każdej imprezie...

Aktualizacja: 31.12.2013 16:27
  • Komentarze
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Krauze nie żyje. Kim był znany reżyser?

Krzysztof Krauze zmarł 24 grudnia 2014 roku, po długoletniej walce ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.