porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
OSTEOPOROZA POLEKOWA - co to takiego? Dla większości z nas osteoporoza to choroba ludzi w starszym ...
Jak rozpoznać świerzb?

ŚWIERZB. Dokuczliwe swędzenie, zmiany na skórze czy to OBJAWY ŚWIERZBU?

Swędzenie, pieczenie i zmiany na skórze mogą być objawem świerzbu, choroby wywoływanej przez świerzbowce ludzkie, małe pasożyty, które drążą korytarze w wierzchniej warstwie naskórka.

Świerzb to nieprzyjemna choroba skóry, która wymaga leczenia całej rodziny i zachowania odpowiednich warunków higienicznych. Najczęściej można zakazić się świerzbowcem, śpiąc w pościeli osoby chorej, pożyczając od niej ubranie, ale też np. w pociągu, hotelu i innych miejscach, gdzie rzadko czyści się powierzchnię mebli czy zmienia koce.

Świerzb: objawy choroby

Objawy zakażenia świerzbowcem to m.in. zaczerwienienie skóry i swędzenie nasilajace się, gdy ciało jest rozgrzane, np. w kąpieli, czy w pościeli w łóżku. Małe czerwone krostki łączące się czasami w linie pojawiają się najczęściej na bocznej powierzchni palców i między palcami u rąk, na przegubach rąk, na pośladkach, brzuchu, udach, w pachwinach i pod pachami. Drapanie zakażonych świerzbowcem miejsc może doprowadzić do rozwinięcia się dodatkowo bakteryjnego zapalenia skóry.

Świerzb: diagnoza i leczenie

Ponieważ świerzb łatwo pomylić z innymi chorobami skóry, kiedy tylko zaobserwujemy niepokojące objawy, należy iść do dermatologa. Leczenie zakażenia świerzbowcem ludzkim polega na smarowaniu skóry preparatem zwalczającym świerzbowce i preparatami łagodzącym swędzenie i stan zapalny skóry. Kuracja trwa 2-5 dni, ale w przypadku komplikacji, dłużej. Leczeniu muszą się poddać wszyscy domownicy, a całą używaną bieliznę osobistą i pościel trzeba wyprać w temp. 90 st. C i wyprasować. Resztę ubrań trzeba wietrzyć i nie używać przez dwa tygodnie, żeby mieć całkowitą pewność, że pasożyty wyginęły.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
BIELACTWO – CO ROBIĆ? Jak leczyć bielactwo nabyte? Jak zmniejszyć odbarwienie skóry? BIELACTWO – CO ROBIĆ? Jak leczyć bielactwo nabyte? Jak zmniejszyć odbarwienie skóry?

Bielactwo nabyte jest chorobą, na którą nie wynaleziono skutecznego leku. Nieestetyczne białe plamy pojawiają się na skórze pozostawiając chorych w depresji i bezsilności. Istnieją jednak sposoby na...

Aktualizacja: 28.11.2012 14:02
Autor: JG
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Alina Kabajewa, ukochana Władimira Putina?
Kim jest Alina Kabajewa, ukochana Władimira Putina?

W lutym 2014 roku, podczas olimpady w Soczi, świat obiegła ...

BAZA PORAD

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.