porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Gorączka reumatyczna. Co to za choroba, czym grozi, skąd się bierze? Na gorączkę reumatyczną choruje się w wieku dziecięcym, jednak jej ...
Skuteczny sposób na meszki. Niebezpieczne ukąszenia meszek. Jak pozbyć się meszek?

Sposoby na meszki. Co na meszki? Jak się pozbyć meszek? SPRAWDZONE SPOSOBY na meszki

Sposoby na meszki. Co na meszki? Jak się pozbyć meszek? SPRAWDZONE SPOSOBY na meszki

Meszki. Jak sobie z nimi radzić?

fot.: United States Department of Agriculture/domena publiczna
Meszki potrafią zepsuć wypoczynek w plenerze. Czy istnieje zatem skuteczny sposób na meszki? Na pewno nie powinniśmy ich lekceważyć, gdyż ukąszenia meszek mogą wywołać np. silną reakcję alergiczną. Jak sobie poradzić z meszkami? Mamy SPRAWDZONE SPOSOBY na meszki!

Meszki są najsilniejsze, jeśli „działają” w grupie, a ukąszenia meszek potrafią być naprawdę dotkliwe. Ich trująca ślina jest szczególnie niebezpieczna dla alergików, ale nawet dla osób niemających skłonności do alergii nie są one przyjemne. A zatem jak pozbyć się meszek i jakie stosować środki, by zwalczanie owadów było skuteczne?

Meszki lubią wilgoć

Miesiące, w których meszki są najbardziej aktywne, to maj i czerwiec, chociaż w wakacje również nie ma co liczyć na „wolne” od tych owadów. Meszki potrzebują krwi, by przedłużyć gatunek – człowiek jest gryziony jedynie przez samice. Są one bardzo czujne i wrażliwe na dwutlenek węgla, w związku z tym bezbłędnie wyczuwają naszą obecność. Ich ulubione tereny to zbiorniki wodne, łąki, tereny podmokłe, a także miejsca, gdzie jest dużo zieleni. Najlepiej jest więc unikać takich miejsc, a jeśli to niemożliwe, chronić ciało pod ubraniem. Jednak w gorące letnie dni taka ochrona przed meszkami może okazać się co najmniej nieznośna...

Aromatyczny sposób na meszki

Meszki można odstraszyć, stosując olejki zapachowe, najlepiej waniliowy, lawendowy czy miętowy. Należy jednak uważać, by nie przesadzić z ich stosowaniem, głównie ze względu na możliwe wystąpienie alergii. Meszki będą się trzymały od nas z daleka tak długo, jak długo zapach będzie działał, jednak trzeba zaznaczyć, że działanie olejków nie jest zbyt długotrwałe.

Meszki – zwalczanie chemiczne

Który preparat na meszki jest najskuteczniejszy? Na rynku dostępne są środki na owady (meszki, kleszcze, komary) w postaci sprayów, kremów czy płynów. Zanim zastosujemy konkretny środek na owady, powinniśmy zapoznać się z treścią ulotki, na której zawarte są informacje o bezpiecznym stosowaniu. Bądźmy szczególnie ostrożni, chroniąc przed meszkami nasze dzieci.

Świece zapachowe i wkłady – dobry sposób na meszki

Relaksując się w ogrodzie czy na tarasie warto wykorzystać świece zapachowe – nie tylko przyjemnie pachną, lecz także odpędzają uciążliwych gości, takich jak meszki czy komary. W mieszkaniu z kolei sprawdzą się specjalne wkłady do kontaktu. Warto też zainwestować w moskitiery, dzięki którym w mieszkaniu będzie świeże powietrze, a owady (nie tylko meszki) będą miały utrudniony dostęp.

Meszki a witaminy

Kolejny sposób na meszki to zażywanie witamin z grupy B. Tu jednak należy zachować ostrożność – regularne zażywanie witamin może prowadzić do groźnego przedawkowania, należy więc ten sposób walki z owadami skonsultować z lekarzem.

Meszki – owady niebezpieczne

Ukąszenia meszek mogą być niebezpieczne ze względu na wspomnianą już reakcję alergiczną. Należy pamiętać, że alergia może objawić się w każdej chwili, nawet jeśli jeszcze rok wcześniej nie byliśmy uczuleni. Ugryzienia meszek są szczególnie groźne, jeśli objawiają się opuchlizną krtani czy dusznościami. W tej sytuacji należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Warto też zawsze mieć przy sobie wapno i preparat przyspieszający gojenie ran po ukąszeniach owadów.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Komary, kleszcze, meszki, osy - co robić jak już ukąszą. Kiedy do lekarza?

Lato bez owadów jest nie do uniknięcia. Komary, osy, szerszenie, meszki czy kleszcze wydają nam się wszechobecne, uprzykrzając urlop. Zdarza się często, że środki odstraszające te owady są mało...

Czy meszki są niebezpieczne dla ludzi i zwierząt? Czy meszki są niebezpieczne dla ludzi i zwierząt?

Po ukąszeniu przez meszki człowiek może zapaść na tzw. chorobę meszkową. Charakteryzuje się ona opuchnięciem pokąsanych miejsc i ich zaczerwienieniem, silnymi bólami głowy, osłabieniem, ogólnie złym...

Aktualizacja: 27.09.2014 15:41
Autor: MT
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jacek Borcuch - kim jest?
Jacek Borcuch - kim jest?

Jacek Borcuch to człowiek kina. Znamy przede wszystkim z filmu ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.