porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak zabezpieczyć się przed zakażeniami intymnymi podczas wyjazdów? Jeśli podróżujemy, szczególnie za granicę, mieszkamy w różnych warunkach. Brak ...
Czy żyworódka jest jadalna?

Rośliny lecznicze. Co to jest żyworódka?

Żyworódka pierzasta (Kalanchoe pinnata) należy do rodziny gruboszowatych i nazywana jest także kalanchoe pierzastym, płodnolistem pierzastym, kielichowatym bądź briofilum pierzastym. Roślina ta pochodzi z Madagaskaru.
Rośliny lecznicze. Co to jest żyworódka?
Żyworódka Daigremonta fot.: Photos.com

Żyworódka – roślina lecznicza i pokojowa

Nazwa żyworódki (kalanchoe) pochodzi od nietypowego sposobu rozmnażania się roślin z tego rodzaju, przez tzw. rozmnóżki. Rozmnóżki te bardzo szybko ukorzeniają się w ziemi. W odróżnieniu od innych przedstawicieli tego gatunku żyworódka pierzasta nie tworzy licznych rozmnóżek na brzegu liści jak np. żyworódka Daigremonta. 

Żyworódka jest to roślina lecznicza i bardzo łatwa w uprawie. Należy podlewać ją umiarkowanie. W zimie powinna stać w oświetlonym miejscu, np. na parapecie okiennym, a w lecie można roślinę wynieść na balkon.

Właściwości lecznicze żyworódki

Żyworódka Daigremonta zawiera duże ilości witaminy C, mikro- i makro elementy: mangan, miedź, selen, glin, krzem, potas, wapń i żelazo. Żyworódka ma bardzo szerokie zastosowanie lecznicze, działa wirusobójczo, grzybobójczo i bakteriobójczo. Wykazuje właściwości regenerujące, przeciwzapalne oraz immunostymulujące. Żyworódka pomocna jest w leczeniu wielu chorób, np. anginy, kataru, zapalenia spojówek, kurzajek, grzybic, trudno gojących się ran, stanów zapalnych, stłuczeń, odleżyn, wrzodów, swędzenia skóry, trądziku, zgagi ...

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 15.03.2013 15:53
Autor: EWi
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ewelina Zwijacz-Kozica - kim jest?
Ewelina Zwijacz-Kozica - kim jest?

Ewelina Zwijacz-Kozica jest pierwszą od ponad trzydziestu lat ratowniczką TOPR ...

BAZA PORAD

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.