porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jęczmień: jak powstaje jęczmień? Jęczmień występuje równie często u kobiet, jak i u mężczyzn ...
Jak zwalczyć modzele i nagniotki?

Odciski na stopach. Jak je leczyć?

Niewygodne buty to najczęstsza przyczyna pojawienia się bolących odcisków na stopach. Mimo iż są niewielkie i raczej niegroźne uniemożliwiają chodzenie w butach, ponieważ ich podrażnianie powoduje uciążliwy ból. Jak sobie radzić z odciskami na stopach?
Odciski na stopach. Jak je leczyć?
Profilaktyka jest najlepszym lekarzem. fot.: sxc.hu

Profilaktyka

Jak wiadomo zamiast leczyć warto zapobiegać, dlatego aby uniknąć odcisków warto kupować naprawdę wygodne buty. Dodatkowo pamiętaj, że o stopy trzeba dbać – regularne zmiękczanie naskórka, stosowanie pumeksu czy tarki do pięt oraz nawilżanie skóry nóg zapobiegnie pojawianiu się odcisków.

Rodzaje odcisków – jak leczyć modzele, a jak nagniotki?

Większość osób błędnie za odciski zwykłe pęcherze. Jednak odciski to nieco bardziej skomplikowana dolegliwość. Przede wszystkim dzielą się one na dwa rodzaje: nagniotki i modzele. Nagniotki zazwyczaj pojawiają się na palcach lub między nimi – są okrągłe i posiadają rdzeń, który ugniata nerwy powodując ból.

Najłatwiejszym rozwiązaniem tego problemu jest używanie specjalnych plastrów nasączonych maścią zmiękczającą oraz moczenie stóp dwa razy dziennie przez 15 minut w ciepłej wodzie z rumiankiem. Po kilku dniach i regularnym ścieraniu nagniotka pumeksem, przy użyciu pęsety należy usunąć rdzeń nagniotka, (jeśli boisz się zrobić to sama udaj się do kosmetyczki).

Modzele różnią się od nagniotków brakiem rdzenia i większym rozmiarem, zwykle powstają na podeszwie stóp. Najlepszą metodą na ten typ odcisku jest regularne moczenie nóg oraz używanie pumeksu. Stopy warto też potraktować peelingiem i balsamem nawilżającym.  

W walce z odciskami warto także wspomóc się domowymi okładami:

Zobacz też: Jak usunąć odciski na stopach? Przygotuj stopy na LATO

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak pozbyć się nagniotków laserem?

W przypadku bolesnych nagniotków skutecznie pomóc może dermatochirurgia. Sprawdź, jak przebiega usuwanie nagniotków laserem i czy jest skuteczne?

Jak prawidłowo DBAĆ O STOPY? Praktyczne porady i wskazówki

Stopy noszą nas od chwili, gdy jako niemowlęta zrobimy pierwszy krok, biegają, tańczą, kopią piłkę... Zaczynamy poświęcać im większą uwagę dopiero wtedy, gdy pojawiają się dolegliwości. A przecież...

ODCISKI NA STOPACH. Jak usunąć odcisk? Jak poradzić sobie z odciskami?

Odciski to efekt noszenia niewygodnych lub zbyt ciasnych butów. Są one bolesne i nieestetycznie wyglądają. Radzimy, jak się z nimi uporać. Czy wiesz, jak radzić sobie z odciskami na stopach?...

Aktualizacja: 30.08.2012 12:14
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zmarł Richard Glatzer. Kim był?
Zmarł Richard Glatzer. Kim był?

Richard Glatzer nie żyje. Reżyser chorował na stwardnienie zanikowe boczne ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.