porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Dializa - na czym polega, czemu służy?
Dializa - na czym polega, czemu służy? Dializa konieczna jest wtedy, kiedy przestają pracować nerki, a organizm ...
choroby oczu - jak do nich dochodzi? czy choroby oczu mogą mieć przyczyny psychiczne

O jakich problemach psychicznych świadczą choroby oczu?

Oczy dają nam możliwość widzenia. Choroby oczu mogą oznaczać, że pewnych rzeczy w swoim życiu widzieć nie chcemy. Sprawdź prawdopodobne emocjonalne przyczyny chorób oczu.

Jak psychika wpływa na choroby oczu?

Kumulowanie agresywnych emocji: złości, gniewu, nienawiści - może objawiać się problemami z oczami. W końcu oczy są "zwierciadłem duszy". Choroby oczu pojawiają się, gdy nie chcemy widzieć lub nie podoba nam się to, co widzimy w swoim życiu. Patrzenie na świat poprzez negatywne emocje może skutkować częstym zapaleniem spojówek, rogówek, suchością oka, jęczmieniem itp. 

Im mocniejsze negatywne emocje, szczególnie gniew, uraza, tym stan zapalny oka może być silniejszy. Szczególnym przykładem jest pojawienie się na oku tzw. jęczmienia. Zwykle oznacza on naszą złość na kogoś.

Jaskra powoduje, że patrzenie staje się wręcz bolesne (zwiększone ciśnienie wewnątrz oka powoduje bóle gałki ocznej). Jej głęboką przyczyną mogą być tkwiące w nas urazy do ludzi i świata. Gromadzenie ich, zamiast uwalnianie, powoduje, że zaczynają nas "cisnąć".

U ludzi w starszym wieku często pojawia się natomiast zaćma. Sprzyja jej widzenie przyszłości w czarnych, "mglistych" barwach, postrzeganie jej przez pryzmat starości, chorób i zbliżającej się śmierci.

To od nas samych i naszych myśli zależy, jak będziemy widzieć świat.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak dbać o swój wzrok? Badania profilaktyczne oczu Jak dbać o swój wzrok? Badania profilaktyczne oczu

Lekarze nie mają dobrych wieści. Prognozują, że jeden na trzydziestu mieszkańców Europy w ciągu swego życia straci wzrok. W większości przypadków - na własne życzenie. Warto temu zapobiec,...

PRESBIOPIA - co to jest? Jak jej zapobiec, jak leczyć?

Trudności w odczytaniu SMS-a, ceny albo daty ważności na produkcie, czy też problemy przy wpisywaniu na komputerze numeru konta do przelewu – to tylko kilka z utrudnień wywołanych presbiopią....

Myszą po oczach, czyli o tym jak komputer osłabia wzrok. Zadbaj o wzrok przed monitorem! Myszą po oczach, czyli o tym jak komputer osłabia wzrok. Zadbaj o wzrok przed monitorem!

Siedzenie przed ekranem komputera to ciągła walka ze zmęczeniem i zesztywnieniem różnych mięśni. Oczy, wyposażone w mocne mięśnie, na ogół ją wygrywają. Starają się sprostać patrzeniu w migający...

Aktualizacja: 12.11.2013 18:51
Źródło: mowimyjak.pl
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Najprzystojniejszy więzień Ameryki - Jeremy Meeks - kim jest? Dlaczego stał się znany? [VIDEO]
Najprzystojniejszy więzień Ameryki - Jeremy Meeks - kim jest? Dlaczego stał się znany? [VIDEO]

Jeremy Meeks został okrzyknięty najprzystojniejszym przestępcą wszech czasów. Zdjęcie policyjne ...

BAZA PORAD

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.