porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Terapia testosteronem - sposób na andropauzę? Andropauza to okres w życiu mężczyzny, kiedy na skutek spadku ...
Nerwica lękowa - jak się ją leczy?

NERWICA LĘKOWA: przyczyny i objawy. Jak leczyć nerwicę lękową?

W przypadku nerwicy lękowej objawami wysuwającymi się na pierwsze miejsce są lęk, napięcie, stałe poczucie zagrożenia. Ich przyczyny mogą tkwić w naszym dzieciństwie. Zobacz, jak wyleczyć nerwicę lękową. Kiedy stosuje się leczenie farmakologiczne nerwicy, a kiedy psychoterapię.

Przyczyny nerwicy lękowej tkwią najczęściej w naszym dzieciństwie, w różnych rodzajach emocjonalnego zaniedbania. Nieleczona nerwica może doprowadzić nas do załamania nerwowego, często staje się też przyczyną depresji, utraty poczucia własnej wartości oraz głębokich dysfunkcji społecznych.

Leczenie nerwicy lękowej

Jeżeli została już postawiona nam diagnoza nerwicy lękowej, prawdopodobnie lekarz zaproponuje psychoterapię. Wszystko zależy od stopnia nasilenia objawów nerwicy: stałego poczucia zagrożenia i lęku. W niektórych przypadkach podawanie leków przeciwlękowych jest konieczne (obecnie najczęściej stosuje się mniej uzależniające leki antydepresyjne, które działają też na komponent lęku).

Najlepsze rezultaty przynosi terapia skojarzona: leczenie farmacautyczne + psychoterapia. Jeśli chodzi o tę ostatnią, niezbędne bywa uświadomienie sobie przyczyn zachowań nerwicowych, a więc cofnięcie się w ramach terapii do okresu dzieciństwa, bywa uzasadnione.

Najlepsze efekty przynosi więc terapia integrująca różne metody terapeutyczne, szczególnie nurt psychodynamiczny i behawioralno-poznawczy. Cierpiącym na nerwicę zaleca się też uzupełnienie magnezu, a przede wszystkim ruch i wysiłek fizyczny.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Naturalne ANTYDEPRESANTY. Co jeść, żeby poprawić sobie nastrój? Naturalne ANTYDEPRESANTY. Co jeść, żeby poprawić sobie nastrój?

Jesień to taka pora roku, która jak żadna inna negatywnie wpływa na nasz nastrój. Jak nie dać się takiej pogodzie? Wystarczy jeść z głową – mówimy, jakie produkty poprawią nasz nastrój.

BULIMIA. Jak rozpoznać i leczyć BULIMIĘ? Jakie są pierwsze objawy choroby?

Bulimia to jedno z najpoważniejszych (obok anoreksji) zaburzeń odżywiania. Nieleczona jest bardzo groźna dla zdrowia, może prowadzić nawet do śmierci. Ostatnimi czasy liczba zachorowań na bulimie...

Załamanie nerwowe - jak sobie poradzić, gdzie szukać pomocy? Załamanie nerwowe - jak sobie poradzić, gdzie szukać pomocy?

Załamanie nerwowe często jest mylone z depresją albo nerwicą. Stany te nie są jednak równoznaczne i nie każdy wymaga leczenia.

Aktualizacja: 18.03.2013 15:03
Autor: stulbia modra
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej PIASEK Piaseczny: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Andrzej PIASEK Piaseczny: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Andrzej Piasek Piaseczny to jeden z ważniejszych artystów ostatnich 20 ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.