porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jakie choroby, oprócz grypy, atakują zimą?
Jakie choroby, oprócz grypy, atakują zimą? Zimowa aura to czas wzmożonych zachorowań i przeziębień. Chłodne fronty ...
Zioła są dobre na wszystko

Mięta, rumianek, prawoślaz lekarski, szałwia, tymianek - w czym pomogą?

Mięta, rumianek, prawoślaz lekarski, szałwia, tymianek - w czym pomogą?

Właściwości lecznicze ziół znane są od dawna, napary i wyciągi z ziół m.in. łagodzą stany zapalne, mają działąnie bakteriobójcze, usprawniają pracę jelit.

fot.: Photos.com
Zbawienny wpływ ziół na zdrowie jest doceniany od setek lat. Preparaty, napary oraz produkty spożywcze lub kosmetyki robione na bazie ziół są bardzo zdrowe i skuteczne. Często za pomocą ziół można uniknąć leczenia farmakologicznego. Dlatego warto postawić na naturę!

Mięta pieprzowa - zawiera m. in. olejek miętowy, kwas askorbinowy, karoten, rutynę, betainę. Usprawnia pracę jelit, leczy wątrobę i drogi żółciowe (pomaga na trawienie), jest środkiem wiatropędnym, jako olejek do inhalacji pomaga w nieżytach gardła i oskrzeli.

Rumianek - zawiera olejek eteryczny. Pomaga w stanach zapalnych, łagodzi skurcze układu pokarmowego (kolki u dzieci), ma działanie przeciwalergiczne, łagodzi podrażnienia skórne i oparzenia słoneczne.

Prawoślaz lekarski - zawiera śluz i sacharozę. Łagodzi kaszel, działa wykrztuśnie, łagodzi stany zapalne układu trawienia (nadkwaśność, zaparcia), pomaga w nieżycie oskrzeli oraz gardła.

Szałwia - zawiera witaminę B1, A oraz C. Poprawia pracę układy trawiennego, łagodzi zapalenie górnych dróg oddechowych, zmniejsza poziom cukru we krwi, pomaga w lekkich stanach depresji, zmęczenia, przepracowania. Ma silne działanie bakteriobójcze.

Tymianek  - zawiera olejek z tymolem i karwolem. Stosowany jest jest jako środek bakteriobójczy oraz grzybobójczy. Ma również działanie wykrztuśne (leczy kaszel, zapalenie gardła), to znany przeciwutleniacz.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Choroby gardła i górnych dróg oddechowych. Jakie są domowe sposoby na ból gardła? Choroby gardła i górnych dróg oddechowych. Jakie są domowe sposoby na ból gardła?

Ból gardła jest  często objawem niegroźnych infekcji wirusowych, nie wymaga więc zażywania antybiotyków. Dolegliwości gardła związane z pieczeniem, trudnościami z przełykaniem i mówieniem możemy...

Jak poradzić sobie z mdłościami?

Mdłości najczęściej są wywołane niestrawnością, spożyciem zbyt dużej ilości alkoholu, zatruciem, a także ciążą, lękiem czy przemęczeniem. By samopoczucie wróciło jak najszybciej do normy, wystarczy...

Jakie są DOMOWE SPOSOBY na BÓL GARDŁA?

Ból gardła to dolegliwość, która dotyka nas o każdej porze roku. Bardzo często jest efektem szoku, który powstaje w wyniku nagłej zmiany temperatury. Zaczyna się niewinnie od lekkiego podszczypywania...

Aktualizacja: 03.10.2011 09:18
Autor: Olga Karaban
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Janina Milewska Duda: kim jest matka Andrzeja Dudy?
Janina Milewska Duda: kim jest matka Andrzeja Dudy?

Media obiegła wiadomość, że matka Andrzeja Dudy zbierała podpisy poparcia ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.