porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
ODCISKI NA STOPACH. Jak usunąć odcisk? Jak poradzić sobie z odciskami? Odciski to efekt noszenia niewygodnych lub zbyt ciasnych butów. Są ...
Smalec z gęsi może być wspaniałym lekiem na przeziębienie, bolące stawy i kręgosłup

Jakie właściwości lecznicze ma GĘSI SMALEC? Przepisy na domowe leki z gęsiego smalcu

W medycynie ludowej gęsi smalec od dawna uważany był za świetny lek, zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Przez długie lata zapomniany, wręcz wyklęty (wiadomo - smalec, tłuszcz zwierzęcy...), powoli wraca do łask. I słusznie, bo ma wiele zdrowotnych walorów.
Jakie właściwości lecznicze ma GĘSI SMALEC? Przepisy na domowe leki z gęsiego smalcu
W medycynie ludowej smalec z gęsi wykorzystuje się jako lekarstwo na infekcje dróg oddechowych i choroby stawów. fot.: sxc.hu

Gęsi smalec, wytapiany wraz z jabłkami i majerankiem, miał dodawać energii, także tej seksualnej, poprawiać samopoczucie. Zewnętrznie stosowano go w formie okładów przy bólach reumatycznych i stawowych, stanach zapalnych, niegojących się ranach, odleżynach. Choć jest kaloryczny, jak zresztą każdy tłuszcz zwierzęcy, ma wiele zalet. Głównie jest to zasługa zawartego w nim kwasu oleinowego, tego samego, który zawarty jest w oliwie z oliwek. Poza tym można go podgrzewać do temperatury ok. 200°C i nie traci swoich właściwości.

Oto kilka przepisów na leki z gęsiego smalcu, idealne na jesień.

Lek na dolegliwości dróg oddechowych

Łyżeczkę gęsiego smalcu i łyżeczkę miodu rozpuść w 1/2 szklanki gorącego mleka. Popijaj 1-3 razy dziennie, zwłaszcza przed snem. Przy takich dolegliwościach można wcierać czysty smalec (bez żadnych aromatycznych dodatków) w skórę klatki piersiowej i pleców, przed snem. Da to niezwykły efekt rozgrzewający.

Lek na regenerację kręgosłupa

Gęsi smalec zmieszaj z olejkiem rycynowym (na mały słoiczek smalcu, ok. 200-250 mg, weź ok. 30 ml olejku). Tą miksturą nacieraj kręgosłup 1-3 razy w tygodniu. Nacieranie powinno być za każdym razem coraz mocniejsze i dłuższe. Po miesiącu powinno trwać nie krócej niż 10-15 minut.

Lek na regenerację stawów

Przyrządź miksturę jak wyżej. Co wieczór nacieraj nią bolące stawy, przynajmniej przez 5 minut, tak by całkowicie wchłonęła się w skórę. Ulga powinna nastąpić po miesiącu kuracji, ale terapię najlepiej kontynuować jeszcze przez miesiąc.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
GĘSI SMALEC. Jakie są właściwości gęsiny? Czy tłuszcz z gęsi obniża cholesterol?

Gęsi smalec i jego właściwości lecznicze obrosły legendą. Gęsi smalec od zawsze był wykorzystywany w medycynie ludowej, przede wszystkim na dolegliwości dróg oddechowych i przy bólach stawów. Na...

Aktualizacja: 15.10.2012 14:03
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Córka Boba Geldofa, Peaches Geldof, nie żyje - kim była?
Córka Boba Geldofa, Peaches Geldof, nie żyje - kim była?

Córka boba Geldofa, 25-letnia Peaches Geldof nie żyje. Młoda dziennikarka ...

BAZA PORAD

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.