porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czym jest bakteriofobia? Jak ją leczyć? Jedni boją się pająków, inni wysokości. Lęk wywoływać może naprawdę ...
Jak pozbyć się kurzajek za pomocą ziół lub preparatów dostępnych w aptece?

Jak usunąć KURZAJKI? Domowe sposoby usuwania brodawek

Brodawki zwykłe, zwane potocznie kurzajkami, na ogół nie są dokuczliwe, ale wyglądają szpetnie. Możemy spróbować pozbyć się ich domowymi sposobami. Nie ma gwarancji, że brodawki te znikną i nie powrócą, ale nie dają jej też różne zabiegi u dermatologów, bo kurzajki są uparte i nieprzewidywalne.
Jak usunąć KURZAJKI? Domowe sposoby usuwania brodawek
Jednym ze sposobów na pozbycie się kurzajek jest smarowanie brodawki sokiem z jaskółczego ziela. fot.: Photos.com

Kłopot z kurzajkami polega na tym, że tworzą się wskutek zarażenia się niektórymi typami wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV – Human  Papilloma Virus). Układ immunologiczny musi sam sobie z nimi poradzić. Czasami reaguje dość szybko i kurzajka po krótkim czasie znika.

Najczęściej jednak nie dostrzega on wirusów HPV miesiącami, a nawet latami. W tym czasie przez dotyk zarażamy innych ludzi i siebie samych. Możemy je przenieść  z jednej części ciała na drugą. Dlatego z kurzajkami trzeba walczyć. Na początku można wypróbować nieinwazyjne domowe metody. Wymagają cierpliwości, ale często takie „łagodne” potraktowanie brodawki powoduje, że już nigdy nie odrasta.

Domowe sposoby na pozbycie się kurzajek

Jaskółcze ziele –  to pospolity chwast o żółtych kwiatach rosnący przy drogach, w zakątkach ogrodu. Po przełamaniu łodygi wycieka z niego pomarańczowy sok. Smarujemy nim codziennie kurzajkę i zaklejamy ją plastrem. Z takiej metody, rzecz jasna, nie można skorzystać zimą i wczesną wiosną.

Mniszek lekarski – codziennie smarujemy brodawkę mleczkiem wyciekającym z tej rośliny i zaklejamy ją plastrem. Podobnie jak w przypadku jaskółczego ziela nie można stosować tego sposobu przez cały rok.

Czosnek - miażdżymy jeden ząbek, przykładamy go do kurzajki i zaklejamy plastrem. Okład zmieniamy 3-4 razy dziennie, co jest dość kłopotliwe.

Preparaty na kurzajki dostępne w aptece

Preparaty z kwasem salicylowym lub mlekowym, złuszczające zrogowaciały naskórek i niszczące tkankę brodawki, typu Brodacid, Duofilm, Verrumal. Ten ostatni dostępny jest tylko na receptę. Ponieważ ma silne działanie żrące, zdrową skórę wokół brodawki warto zabezpieczyć bezbarwnym lakierem do paznokci. Smarujemy nimi brodawkę 1-2 razy dziennie przez 6-8 tygodni.

Preparat z kwasem monochloroctowym – Vericaust. Jest silnie żrący, dlatego skórę wokół brodawki trzeba zabezpieczyć maścią cynkową. Taka ochrona zapobiega też wnikaniu preparatu przez pęknięcia w skórze, co może spowodować stan zapalny zdrowej tkanki. Vericaust nakłada się szpatułką raz w tygodniu przez ok. 1,5 miesiąca, leczenie nie jest więc takie kłopotliwe, ale zdaniem części osób – bolesne.

Domowa krioterapia – w aptekach można kupić specyfiki (Wartix, Wartner), które wymrażają kurzajkę aż do korzenia. Producenci obiecują, że wystarczy je zastosować tylko raz. Po 10-14 dniach brodawka sama odpada. W rzeczywistości zabieg czasami trzeba powtórzyć.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Czym usunąć kurzajkę na stopie?

Kurzajki to małe brodawki na skórze, wywołane przez wirusy. Najczęściej pojawiają się na stopach i dłoniach. Kurzajki można leczyć na wiele sposobów. Nie wszystkie są jednak równie skuteczne. Mówimy,...

Brodawki – jak sobie z nimi radzić? [LECZENIE] Brodawki – jak sobie z nimi radzić? [LECZENIE]

Brodawki wirusowe, zwane też potocznie kurzajkami, powstają w wyniku zagnieżdżenia się wirusa HPV (brodawczak), przenoszonego przez kontakt z naskórkiem. Brodawki najczęściej pojawiają się na palcach...

Jak poradzić sobie z KURZAJKAMI? Poznaj DOMOWE METODY walki z kurzajkami

Kurzajki to małe brodawki na skórze wywołane przez wirusy. Najczęściej pojawiają się na stopach i dłoniach wtedy, kiedy organizm jest osłabiony. Dość trudno się ich pozbyć, ale jest kilka...

Aktualizacja: 10.01.2014 10:46
Autor: JG
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Stanisław Radwan, mąż Doroty Segdy - kim jest, na co choruje? [KARIERA, RODZINA]
Stanisław Radwan, mąż Doroty Segdy - kim jest, na co choruje? [KARIERA, RODZINA]

Początkowo nic nie wskazywało na to, że początkująca aktorka zauroczy ...

BAZA PORAD

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.