porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy filtr do wody z odwróconą osmozą to dobry pomysł?
Czy filtr do wody z odwróconą osmozą to dobry pomysł? Uzdatnianie wody za pomocą filtrów do odwróconej osmozy sprawia, że ...
Czy wiesz, jak radzić sobie z odciskami na stopach? Sposoby na odciski

ODCISKI NA STOPACH. Jak usunąć odcisk? Jak poradzić sobie z odciskami?

Odciski to efekt noszenia niewygodnych lub zbyt ciasnych butów. Są one bolesne i nieestetycznie wyglądają. Radzimy, jak się z nimi uporać. Czy wiesz, jak radzić sobie z odciskami na stopach? Sposoby na odciski.

Jak radzić sobie z odciskami?

1. Kąpiel w wodzie z solą

Codzienne mocz nogi w ciepłej wodzie z solą (łyżka soli na litr wody). Zgrubienia przecieramy pumeksem, a następnie myjemy nogi siarkowym mydłem. Po starannym osuszeniu wcieramy w stopy tłusty krem.

2. Okład z czosnku

Skórę wokół odcisku smarujemy wazeliną, a na odcisk przykładamy rozgnieciony kawałeczek czosnku zmieszany z odrobiną oliwy z oliwek. Stopę owijamy bandażem. Po kilku godzinach odcisk powinien być na tyle miękki, że będzie można go usunąć.

3. Cebula

Pokrojoną w talarki cebulę zalej octem i mocz przez godzinę. Następnie rozmiękczony plaster przyłóż na odcisk i owiń bandażem. Opatrunek zostaw na noc. Stosuj codziennie, aż odcisk zmięknie tak, że będzie go można zdjąć.

4. Rumianek, soda i cebula

Mocz stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej i ochłodzonego naparu z torebki kwiatostanu rumianku. Wystarczy 1 łyżeczka sody na 2 litry wody. Już po kwadransie stopy będą miękkie, wtedy należy w miejsce odcisku przyłożyć grubszy plaster podpieczonej na ogniu cebuli. Taki okład należy zawinąć bandażem i pozostawić najlepiej na noc.

5. Skórka cytryny

Zabieg robimy wieczorem. Skórkę cytryny przykładamy na odcisk wewnętrzną, białą stroną. Stopę bandażujemy. Rano odcisk powinien być gotowy do zdjęcia, jeśli nie - zabieg powtarzamy.

6. Olejek rycynowy

Dwa razy dziennie smarujemy olejkiem odcisk aż do jego całkowitego wysuszenia.

7. Rodzynki

Wieczorem umyć stopy i wysuszyć. Na odciski położyć poprzecinane rodzynki, tak aby strona przecięta stykała się z odciskiem. Całość obwiązać gazą. Pozostawić na noc. Powtarzać przez parę kolejnych dni aż odcisk sam odejdzie od skóry.

8. Kora z dębu i wódki

Przygotuj napar z kory dębu. Do podgrzanej wody wrzuć korę (5 łyżek na 1 litr wody), doprowadź do wrzenia i gotuj przez 30 min. Ostudź, odcedź i wlej do miski z ciepłą wodą. Dodaj 1 łyżkę wódki. Mocz stopy około 15 minut.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak domowymi sposobami poradzić sobie z GRYPĄ? Co pić, co jeść - jakie herbatki rozgrzewające, jaka dieta? Jak domowymi sposobami poradzić sobie z GRYPĄ? Co pić, co jeść - jakie herbatki rozgrzewające, jaka dieta?

Szybko rosnąca gorączka, silne bóle mięśni i stawów oraz głowy to objawy pojawiające się przy grypie. Najlepszym „lekarstwem” na grypę są domowe specyfiki i wygrzanie się w łóżku.

Domowe SPOSOBY NA HALUKSY- jak łagodzić ból?

Haluksy, czyli zwyrodnienia kości dużego palca, nie tylko brzydko wyglądają, ale także bardzo bolą. Podpowiadamy, co zrobić, by złagodzić ból.

ZBIJANIE GORĄCZKI. Jak domowymi sposobami zbić gorączkę?

Gorączka jest sygnałem, że nasz układ odpornościowy rozpoczął walkę z wirusami lub bakteriami. Jeśli temperatura ciała przekracza 38 stopni, należy próbować ją zbić. Jest kilka domowych sposobów,...

Aktualizacja: 31.10.2012 23:22
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jak zaczynał karierę Zygmunt Miłoszewski, laureat Paszportu Polityki 2014?
Jak zaczynał karierę Zygmunt Miłoszewski, laureat Paszportu Polityki 2014?

Zygmunt Miłoszewski - to do niego należał rok 2014. Autor powieści ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.