porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
NADCZYNNOŚĆ TARCZYCY - przyczyny, skutki, jakie leczenie? Nadczynność tarczycy to choroba wywoływana przez nadmiar hormonu produkowanego przez ...
Masz zapalenie krtani? Wykorzystaj moc inhalacji!

Jak leczyć ZAPALENIE KRTANI? Jakie sposoby i praktyczne porady?

W zapaleniu krtani nie sprawdzają się antybiotyki. Często najskuteczniejsze okazują się domowe metody leczenia. Mówimy, jakie są najlepsze i sprawdzone metody leczenia zapalenia krtani.

Zapalenie krtani najczęściej powodowane jest przez zakażenie wirusowe bądź powikłania po przeziębieniu. Infekcja krtani powoduje chrypę, problemy z przełykaniem, dolegliwe uczucie wysychania, suchy kaszel i bardzo często zanik głosu. Zapalenia krtani nie da leczyć się antybiotykami, gdyż wirusy nie są podatne na ich działanie.

Nieprzyjemne zapalenie krtani nie jest niebezpieczną chorobą. W lżejszym stadium można ją leczyć metodami domowymi. Trzeba jednak pamiętać, że skutki zapalenia krtani utrzymują się dość długo. Z uwagi na podrażnienie krtani i jej wysuszanie się warto zadbać o właściwą wilgotność powietrza w mieszkaniu. Chory powinien przyjmować w tym okresie jak najwięcej płynów. Dobrze jest pić rozgrzewające herbaty z dodatkiem miodu i soku malinowego.

Tak jak przy chorobach gardła dobry wpływ na chorego podczas zapalenia krtani mają różne inhalacje. Do gorącej wody możemy dodać olejek eukaliptusowy i 2 -3 razy dziennie wdychać parę. W leczeniu sprawdzają się również inhalacje z rumianku. Za to zdecydowanie należy unikać papierosów, które tylko pogarszają stan chorego wysuszając podrażnioną krtań.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak leczyć ZAPALENIE KRTANI? Jakie domowe metody?

Suchy kaszel, chrypka i strata głosu to główne objawy zapalenia krtani. Zazwyczaj przyczyną są wirusy, na które antybio­tyki nie działają. W leczeniu tej dolegliwości pomagają proste, domowe...

CHOROBY KRTANI. JAKIE OBJAWY i LECZENIE?

Kaszel, chrypa czy ból gardła to jedne z najczęstszych przypadłości. Winę za problemy z krtanią zwykle przypisujemy przeziębieniu. Jednak przyczyny kaszlu czy chrypy mogą być różne. Jakie są choroby...

Aktualizacja: 30.04.2012 08:09
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej - kim jest? [Kariera, rodzina]
Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej - kim jest? [Kariera, rodzina]

Ministrem pracy i polityki społecznej zostanie członek PSL - Władysław Kosiniak-Kamysz ...

BAZA PORAD

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

zapalenie krtani, zapalenie krtani leczenie, zapalenie krtani leki, zapalenie krtani u dziecka, jak leczyć zapalenie krtani, naturalne sposoby na zapalenie krtani, sposoby na zapalenie krtani, zapalenie krtani domowe sposoby, zapalenie krtani objawy
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.