porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
NADCZYNNOŚĆ TARCZYCY - przyczyny, skutki, jakie leczenie? Nadczynność tarczycy to choroba wywoływana przez nadmiar hormonu produkowanego przez ...
Masz zapalenie krtani? Wykorzystaj moc inhalacji!

Jak leczyć ZAPALENIE KRTANI? Jakie sposoby i praktyczne porady?

W zapaleniu krtani nie sprawdzają się antybiotyki. Często najskuteczniejsze okazują się domowe metody leczenia. Mówimy, jakie są najlepsze i sprawdzone metody leczenia zapalenia krtani.

Zapalenie krtani najczęściej powodowane jest przez zakażenie wirusowe bądź powikłania po przeziębieniu. Infekcja krtani powoduje chrypę, problemy z przełykaniem, dolegliwe uczucie wysychania, suchy kaszel i bardzo często zanik głosu. Zapalenia krtani nie da leczyć się antybiotykami, gdyż wirusy nie są podatne na ich działanie.

Nieprzyjemne zapalenie krtani nie jest niebezpieczną chorobą. W lżejszym stadium można ją leczyć metodami domowymi. Trzeba jednak pamiętać, że skutki zapalenia krtani utrzymują się dość długo. Z uwagi na podrażnienie krtani i jej wysuszanie się warto zadbać o właściwą wilgotność powietrza w mieszkaniu. Chory powinien przyjmować w tym okresie jak najwięcej płynów. Dobrze jest pić rozgrzewające herbaty z dodatkiem miodu i soku malinowego.

Tak jak przy chorobach gardła dobry wpływ na chorego podczas zapalenia krtani mają różne inhalacje. Do gorącej wody możemy dodać olejek eukaliptusowy i 2 -3 razy dziennie wdychać parę. W leczeniu sprawdzają się również inhalacje z rumianku. Za to zdecydowanie należy unikać papierosów, które tylko pogarszają stan chorego wysuszając podrażnioną krtań.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie są objawy zapalenia krtani? Zapalenie krtani jako powikłanie po przebytym przeziębieniu

Zapalenie krtani jako powikłanie po przebytym przeziębieniu nie zdarza się często, ale jest bardzo dokuczliwe. Jakie są objawy zapalenia krtani po przebytym przeziębieniu? Jak przebiega leczenie...

CHOROBY KRTANI. JAKIE OBJAWY i LECZENIE?

Kaszel, chrypa czy ból gardła to jedne z najczęstszych przypadłości. Winę za problemy z krtanią zwykle przypisujemy przeziębieniu. Jednak przyczyny kaszlu czy chrypy mogą być różne. Jakie są choroby...

Aktualizacja: 30.04.2012 08:09
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Maja Pilch, narzeczona Krzysztofa Rutkowskiego. Kim jest?
Maja Pilch, narzeczona Krzysztofa Rutkowskiego. Kim jest?

Krzysztof Rutkowski może siebie nazywać prawdziwym szczęściarzem! Chyba najsłynniejszy prywatny ...

BAZA PORAD

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

zapalenie krtani, zapalenie krtani leczenie, zapalenie krtani leki, zapalenie krtani u dziecka, jak leczyć zapalenie krtani, naturalne sposoby na zapalenie krtani, sposoby na zapalenie krtani, zapalenie krtani domowe sposoby, zapalenie krtani objawy
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.