porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak zwalczyć KASZEL: Co na kaszel suchy, a co na mokry? [DOMOWE SPOSOBY]
Jak zwalczyć KASZEL: Co na kaszel suchy, a co na mokry? [DOMOWE SPOSOBY] Podpowiadamy, jak uporać się z suchym i mokrym kaszlem. Jakie ...
Jak rozpoznac suchy kaszek i jak z nim walczyć?

Jak leczyć SUCHY KASZEL? [DOMOWE SPOSOBY]

Suchy kaszel jest zwiastunem infekcji. Jego przykre skutki można łagodzić lekami i nie mniej skutecznymi metodami domowymi. Przeczytaj, jak zwalczyć suchy kaszel.
Jak leczyć SUCHY KASZEL? [DOMOWE SPOSOBY]

Herbata najlepiej smakuje świeżo zaparzona, na sposób angielski.

fot.: sxc.hu

Suchy kaszel występuje na początku choroby. Kaszel sam w sobie nie jest chorobą, a jedynie jej objawem. Suchy kaszel oznacza, że dotknęła nas infekcja i nasz organizm podjął z nią walkę. Kaszląc, pozbywamy się z oskrzeli atakujących nas intruzów. Dlatego suchy kaszel jest tak nieprzyjemny i dolegliwy. Wiedząc, że kaszel jest pierwszym symptomem zbliżającej się choroby, nie powinniśmy go lekceważyć. Suchego kaszlu trudno się pozbyć, ale możemy skutecznie łagodzić jego przykre skutki. Gwałtowne napady suchego kaszlu podrażniają błonę śluzową gardła.

Każdy kolejny atak kaszlu jest bardziej rwący i nieprzyjemny. W takiej sytuacji możemy sięgnąć po dostępne bez recepty w każdej aptece leki przeciwkaszlowe. Warto jednak pamiętać, że nie należy ich stosować, gdy kaszel suchy zmieni się w kaszel mokry. Skutki kaszlu suchego możem yrównież łagodzić domowymi metodami bez sięgania po leki. 

  • W domu nie powinno być zbyt sucho. Dobrze jest ustawić nawilżacz powietrza albo przynajmniej zadbać, żeby na grzejnikach znalazło się coś wilgotnego. 
  • W celu nawilżenia podrażnionego gardła możemy zastosować inhalacje z pary wodnej. Należy przy tym uważać, żeby się nie poparzyć. 
  •  Nieodłączne przy suchym kaszlu są cukierki przeciwkaszlowe. One również pomogą nawilżyć podrażnione gardło. Można je kupić w każdym sklepie czy na stacji benzynowej. 
  • Pijmy herbatę posłodzoną dużą ilością miodu. Taki napój rozgrzeje nas. Poza tym miód ma właściwości antybakteryjne.
  • Dodatkowo możemy zastosować siemie lniane. W tym celu trzeba wrzącym mlekiem bądź wodą zalać porcję siemienia i zagotować. Posłodzone najlepiej miodem należy wypić. 
  •  Dobrze jest pamiętać o przyjmowaniu dużej ilości płynów, zwłaszcza wody, które przyniosą ulgę naszemu gardłu. 
  • Gdy mamy nocne napady kaszlu, pomóc nam może wyższe ułożenie poduszki. 
  • W przypadku pojawiania się gorączki, dreszczy albo duszności należy udać się do lekarza.
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak leczyć PRZEZIĘBIENIE: DOMOWE SPOSOBY, naturalne metody na przeziębienie Jak leczyć PRZEZIĘBIENIE: DOMOWE SPOSOBY, naturalne metody na przeziębienie

Naturalne sposoby na przeziębienie też są skuteczne. Na kaszel, katar i gorączkę dobre są domowe metody, dzięki którym przeziębienie szybko minie. Podpowiadamy, jak w domowych pieleszach skutecznie...

Jak leczyć SUCHY KASZEL?

Suchy kaszel bywa bardzo męczący, szczególnie w nocy. Pomożemy ci się z nim uporać w naturalny sposób. Poznaj domowe, nieinwazyjne środki na pozbycie się suchego kaszlu.

Aktualizacja: 05.02.2014 16:07
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Janusz Grzelak?
Kim jest Janusz Grzelak?

Janusz Grzelak to mąż Danuty Stenki. Poznali się na studiach ...

BAZA PORAD

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.