porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co robić, aby nie zarazić się wirusem grypy? Jak uniknąć zarażenia grypą? Jak co roku o tej porze, w Polsce panuje epidemia ...
Sposoby na złagodzenie bólu stłuczonej kości ogonowej.

Jak leczyć STŁUCZENIE KOŚCI OGONOWEJ?

Zimą, kiedy na dworze mróz i śnieg, o upadek nie jest trudno. Szczególnie, że z odśnieżaniem chodników bywa różnie. Wystarczy wtedy tylko lekka odwilż i przy pierwszym mrozie chodnik zamienia się w ślizgawkę. Najczęściej na takich wywrotkach cierpi nasza kość ogonowa. Co robić, gdy ją stłuczemy?

Stłuczenie kości ogonowej jest bardzo uciążliwe i bolesne. Co więcej, dokucza nam zarówno kiedy stoimy, jak i kiedy siedzimy. Nawet leki przeciwbólowe nie są w stanie w pełni zniwelować uciążliwości tego urazu. Najlepszym lekarstwem jest czas, ale istnieje kilka sposobów na złagodzenie bólu i przyspieszenie regeneracji zbitej tkanki.  

  • Okłady – jak najszybciej po wystąpieniu urazu połóż na stłuczone miejsce zimny okład. Kompresy z lodu możesz stosować aż do momentu zejścia opuchlizny. Wtedy lepiej jest przestawić się na ciepłe okłady.

  • Poduszka – to teraz twój największy przyjaciel. Ponieważ gojenie stłuczonej kości ogonowej może trwać nawet kilkadziesiąt dni, warto postarać się o specjalną poduszkę rehabilitacyjną (z dziurką), dzięki której siedzenie będzie mniej uciążliwe. Pamiętajmy jednak, że nawet ze specjalną poduszką, przy stłuczonej kości ogonowej nie powinno się długo siedzieć.

  • Maści – każde stłuczenie warto smarować specyfikami, które działają przeciwbólowo i wspomagają regenerację. Jeśli z naszym urazem nie wybraliśmy się do lekarza, to pomocy w wyborze odpowiedniej maści udzieli nam farmaceuta, my polecamy m.in. Ibalgin Sport, Aescin żel czy Artresan Activ.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Uraz kości ogonowej - i co dalej? PORADY Uraz kości ogonowej -  i co dalej? PORADY

Zimą nietrudno o uraz kości ogonowej. Sprzyja temu uprawianie sportów zimowych, ale nieraz nawet niewinny spacer - za sprawą oblodzonej nawierzchni - może się skończyć wypadkiem i stłuczeniem.

Aktualizacja: 03.10.2013 03:08
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jak zaczynał karierę Zygmunt Miłoszewski, laureat Paszportu Polityki 2014?
Jak zaczynał karierę Zygmunt Miłoszewski, laureat Paszportu Polityki 2014?

Zygmunt Miłoszewski - to do niego należał rok 2014. Autor powieści ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.