porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Barszcz Sosnowskiego - czy trzeba się go bać? Barszcz Sosnowskiego to roślina z wyglądu przypominjącaa mocno wyrośnięty, kwitnący ...
Z tą bolesną przypadłością można sobie poradzić, trzeba tylko wiedzieć jak.

Jak domowym sposobem leczyć łokieć tenisisty?

Łokieć tenisisty, wbrew nazwie, to dolegliwość zlokalizowana nie w łokciu, ale w nadgarstku. Cierpią na nią nie tylko sportowcy, ale również osoby, które często wykonują ruchy nadgarstkiem, np. przez wiele godzin korzystające z komputerowej myszki. Leczenie łokcia tenisisty polega na unieruchomieniu ręki i zażywaniu leków przeciwzapalnych. Są też domowe sposoby na złagodzenie bólu.

Najpierw dwa wyjaśnienia: łokieć tenisisty to dolegliwość zlokalizowana bynajmniej nie w łokciu, ale w nadgarstku. Medycyna nazywa ją tendopatią (dolegliwością ścięgien) mięśni prostowników nadgarstka.

Po drugie: wbrew nazwie nie jest kontuzją "zarezerwowaną" dla grających w tenisa. Dopada osoby, które muszą często wykonywać ruchy nadgarstkiem: okrężne lub wyprosty. Choroba objawia się silnym promieniującym bólem łokcia powstającym nawet przy wykonywaniu zwykłych czynności, jak ubieranie się, otwieranie drzwi i osłabieniem nadgarstka. W przypadku pojawienia się bólu, który nie ustępuje, trzeba iść do lekarza. Nie powinno próbować się „rozruszać”, „rozćwiczyć” stawu. Często pomagają zimne okłady i... miód.

Jak leczyć ból w łokciu domowym sposobem?

Na łokieć tenisisty polecamy miód gryczany. Tylko ten i żaden inny. Przed snem należy nim posmarować całe przedramię, od nadgarstka do łokcia. Bardzo ważne: miód musi być lekko podgrzany. Po nasmarowaniu przykrywamy przedramię kawałkiem płótna, a na nie nakładamy folię. A następnie całość owijamy bandażem. Zostawiamy taki opatrunek na noc, a rano go zdejmujemy. Czynność powtarzamy przez kilka kolejnych nocy.

Powinno przynieść sporą ulgę, a może nawet przestanie boleć na trwałe.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
ŁOKIEĆ TENISISTY - na czym polega ta choroba?

Fachowo to schorzenie nazywa się entezopatia nadkłykcia bocznego kości ramiennej i wcale – choć potoczna nazwa, by na to wskazywała – nie dotyka przede wszystkim często trenujących...

Aktualizacja: 02.07.2013 14:15
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta?
Kim jest Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta?

Jarosław Kaczyński ogłosił, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach ...

BAZA PORAD

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.