porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Lubię pić, ale CZY JESTEM ALKOHOLIKIEM? Jak sprawdzić, czy nie jesteś alkoholikiem? Lubisz pić alkohol, nie stronisz od kieliszka, ale nie uważasz ...
Jak wspomagać leczenie zapalenia krtani domowymi sposobami?

Domowe sposoby na ZAPALENIE KRTANI - jakie są?

Uciążliwa chrypa, kaszel, a w końcu chwilowa utrata głosu. To objawy zapalenia krtani. Można z tym walczyć domowymi sposobami. Podstawą jest nawilżenie otaczającego nas powietrza.
  • Przy zapaleniu krtani bardzo ważne jest nawilżanie jej. Dlatego należy pić dużo letniej wody lub herbaty. Ważne, by napoje nie były gorące i drażniące (np. soki z cytrusów).

  • Pomocne będą też napary z hibiskusa. Ma on właściwości przeciwzapalne. Warto pić taką herbatę kilka razy w ciągu dnia.

  • Stan chorej krtani poprawią też nawilżające inhalacje. Do takich zabiegów nadaje się sól. Wystarczy łyżkę soli rozpuścić w 0.5 l parującej wody i pochylić się nad naczyniem, głęboko wdychając opary. Można głowę nakryć ręcznikiem. Ale uważajmy, by nie poparzyć się.

  • Unikaj mówienia. Jeśli już musisz coś powiedzieć, to ogranicz się do szeptu. Chora krtań nie może być nadwerężana.

  • Dbaj o właściwy poziom nawilżenia powietrza. Postaw w domu i zawieś na kaloryferach specjalne nawilżacze. Suche powietrze drażni krtań nasilając objawy choroby.

  • Przy zapaleniu krtani wielkim wrogiem jest papierosowy dym. Najlepiej w ogóle unikać zadymionych pomieszczeń.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Co warto wiedzieć o chorobach wenerycznych? Co warto wiedzieć o chorobach wenerycznych?

Co należy wiedzieć o chorobach przenoszonych drogą płciową, gdy uprawia się seks bez zabezpieczenia? Jakie są najczęściej występujące choroby weneryczne? Jak rozpoznać tego rodzaju dolegliwość? Co...

Tachykardia - co to jest, czym się charakteryzuje? To choroba czy przypadłość, kiedy jest groźna, jak badać?

Co to jest tachykardia? Jakie są objawy tachykardii, czyli częstoskurczu, który jest formą zaburzeń rytmu serca? Diagnostyka, leczenie i profilaktyka tachykardii, jakie są przyczyny tachykardii?

Jak ustrzec się przed grypą? Jak ustrzec się przed grypą?

Profilaktyka jest najbardziej niedocenianą metodą leczenia. Sami lekarze natomiast podkreślają rangę zapobiegania chorobom, zachęcają do szczepień i podnoszenia swojej odporności. Kiedy się szczepić,...

Aktualizacja: 16.07.2014 18:29
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Sylwester Latkowski: kim jest? Co osiągnął? [RODZINA, KARIERA]
Sylwester Latkowski: kim jest? Co osiągnął? [RODZINA, KARIERA]

Sylwester Latkowski jest jednym z najbardziej znanych polskich dziennikarzy. Nie ...

BAZA PORAD

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.