porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Domowe sposoby na ZAPALENIE KRTANI - jakie są? Uciążliwa chrypa, kaszel, a w końcu chwilowa utrata głosu. To ...
Objawem jakich chorób może być nadmierna senność?

Dlaczego ciągle chce mi się spać?

Nadmierna senność może świadczyć nie tylko o błahym zmęczeniu. Może to być objaw wielu groźnych chorób. Jeśli mimo wypoczynku masz problemy ze wstawaniem lub zasypiasz w ciągu dnia, to skontaktuj się z lekarzem i wykonaj podstawowe badania.

Możliwe przyczyny nadmiernej senności w ciągu dnia

Cukrzyca

Nadmierna senność może świadczyć o cukrzycy. Osoby cierpiące na tę chorobę zapadają nawet w tzw. śpiączkę cukrzycową, która może doprowadzić do śmierci. Zatem warto systematycznie sprawdzać poziom cukru we krwi.

Niedoczynność tarczycy

Senność może być też objawem niedoczynności tarczycy – tarczyca produkuje zbyt mało hormonów. Wiele osób bagatelizuje tę sprawę. Tymczasem jeśli ciągle czujemy się senni, rośnie masa ciała, skóra jest sucha, włosy cienkie i łamliwe, warto zbadać tarczycę, gdyż to ona może być źródłem problemów.

Anemia

Senność i ciągłe uczucie zmęczenia może też być objawem anemii. Jeśli spada poziom żelaza we krwi, po prostu tracimy siły. Wówczas może pojawić się ciągłe uczucie zmęczenia i senność. By to wykluczyć lub potwierdzić, niezbędne jest wykonanie badań krwi.

Depresja

Gdy ciągle chce ci się spać, być może masz depresję. Osoby cierpiące na tę chorobę tracą chęć do działania i najchętniej cały dzień by spały. Jeśli chronicznemu uczucia zmęczenia i senności towarzyszy niepokój, zniechęcenie, apatia, warto skonsultować się z psychologiem lub lekarzem psychiatrą.

Przemęczenie

Nadmierna senność w ciągu dnia przede wszystkim może świadczyć po prostu o przemęczeniu. Zatem postaraj się wygospodarować trzy kolejne dni na wypoczynek: wyśpij się, spędzaj czas na świeżym powietrzu, jedz owoce, warzywa i ryby. Jeśli to nie przyniesie poprawy, wówczas warto wybrać się do lekarza i zrobić podstawowe badania krwi i moczu.

Przesilenie jesienno-zimowe

Senność może pojawi się w okresie przesilenia jesienno-zimowego wówczas może to być reakcja na ciemność, pluchy i spadek temperatury powietrza. W takiej sytuacji warto doświetlać się. Nie oszczędzaj na świetle w domu oraz zafunduj sobie terapię światłem.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak RADZIĆ sobie ze ZMĘCZENIEM? SPOSÓB na przewlekłe zmęczenie

Zmęczenie ma wiele przyczyn. Budzisz się już z uczuciem zmęczenia, w południe masz już ochotę na drzemkę. Uczucie nadmiernego zmęczenia może mieć różne przyczyny, normalne zmęczenie jest rzeczą...

CHOROBY TARCZYCY. Jakich objawów tarczycy nie wolno lekceważyć?

Od jakiegoś czasu narzekasz na senność lub obniżenie nastroju, dużo ostatnio przytyłeś albo chudniesz mimo dobrego apetytu, wypadają ci włosy, jest ci stale za gorąco lub za zimno? To mogą być objawy...

Jakie są objawy cukrzycy?

Cukrzyca jest bardzo poważną chorobą. Nieleczona może mieć groźne skutki, m.in. spowodować utratę wzroku, a nawet śmierć. Dlatego tak ważne jest, aby nie lekceważyć jej objawów i jak najszybciej...

Aktualizacja: 02.04.2014 12:37
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Tomasz Śliwiński, reżyser. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Tomasz Śliwiński, reżyser. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Jego krótkometrażowy film dokumentalny podbił serca widowni na całym świecie ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.