porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy LEKI ANTYDEPRESYJNE UZALEŻNIAJĄ? Czy bać się antydepresantów? Sprawdź, jakie jest działanie współczesnych leków przeciwdepresyjnych, przepisywanych na depresje ...
Dlaczego na bostonkę narażone są najbardziej dzieci?

Dlaczego CHOROBA BOSTOŃSKA atakuje dzieci? BOSTONKA OBJAWY i LECZENIE

Choroba bostońska atakuje głównie dzieci! To one są najbardziej narażone na atak wirusa bostońskiego. Warto pamiętać, czym choroba się objawia i gdzie można się nią zarazić.
Dlaczego CHOROBA BOSTOŃSKA atakuje dzieci? BOSTONKA OBJAWY i LECZENIE

Dziecko, które zachoruje na bostonkę ma bardzo wysoką gorączkę, zwykle utrzymuje się ona na poziomie 38-39 stopni.

fot.: Photos.com

Choroba bostońska, zwana bostonką atakuje głównie dzieci. Najwięcej zachorowań notuje się w przedziale wiekowym 3-10 lat. U małych dzieci do zarażenia może dojść w przedszkolu, podczas wspólnych zabaw w piaskownicy lub na dworze. Chorobę bostońską lekarze nazywają chorobą piaskownicy - głównie dlatego, że łatwo się nią zarazić podczas kontaktów z innymi.

Dziecko, które zachoruje na bostonkę ma bardzo wysoką gorączkę. Zwykle utrzymuje się ona na poziomie 38-39 stopni, ale łatwo daje się zbić lekami przeciwgorączkowymi. Jeśli udamy się z dzieckiem do lekarza to warto wspomnieć, czy w otoczeniu malucha nikt nie chorował na bostonkę. Ułatwi to diagnozę pediatrze.

Choroba bostońska często bowiem bywa mylona z anginą lub ospą. Głównie dlatego, że w kolejnej fazie choroby u dziecka pojawia się wysypka (czasem może przechodzić w pęcherze i owrzodzenia, które należy smarować specjalną maścią - najlepiej antybiotykową, przepisaną przez lekarza). Wysypka pojawia się na rączkach, nóżkach, dłoniach, stopach, a także na twarzy malucha. Ponadto u dziecka następują zmiany w jamie ustnej przypominające anginę.

Choroba bostońska jest niegroźna dla zdrowia, jedyna opcją pokonania jej jest przeczekanie, jak w przypadku każdej choroby wirusowej.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
GORĄCZKA BOSTOŃSKA - co to jest? Czy istnieje GRYPA BOSTOŃSKA?

Gorączka bostońska to jeden z objawów choroby bostońskiej, zwanej też bostonką. Choroba dotyka przede wszystkim dzieci.

Czy CHOROBA BOSTOŃSKA zwana jest także chorobą dłoni, stóp i jamy ustnej?

Choroba dłoni, stóp i jamy ustnej jest odmianą choroby bostońskiej, wywoływanej przez wirusy z z tej samej grupy. Choroba jest zaraźliwa i dotyka głównie dzieci poniżej 10. roku życia.

CHOROBA BOSTOŃSKA Czy jest się czego bać? Czy moje dziecko może być zagrożone?

Choroba/wysypka bostońska atakuje przede wszystkim dzieci do 5 roku życia, ale może także zaatakować starsze oraz dorosłych. Nie jest groźna, ale bardzo nieprzyjemna w przebiegu. Czy moje...

Aktualizacja: 12.10.2013 09:35
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Witold Szmańda: kim jest? Co osiągnął? [KARIERA, RODZINA]
Witold Szmańda: kim jest? Co osiągnął? [KARIERA, RODZINA]

Witold Szmańda to jeden z najpopularniejszych trenerów personalnych w Polsce ...

BAZA PORAD

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.