porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
PAPUZICA - choroba z serialu Dr House. Jakie są objawy papuzicy, jak się ją leczy?
PAPUZICA - choroba z serialu Dr House. Jakie są objawy papuzicy, jak się ją leczy? Papuzica nazywana też ornitozą jest chorobą rzadką i występuje wśród ...
Lekarstwo na sezonową depresję: seanse doświetlające i ruch na świeżym powietrzu

Depresja zimowa, czyli choroba krótkich dni i długich nocy. Czym zastąpić światło słoneczne, by zmusić organizm do aktywności?

Smutek, brak koncentracji, osłabiona motywacja do działania? Jeśli dręczą cię podobne objawy, być może cierpisz na depresję jesienno-zimową spowodowaną brakiem światła słonecznego. Sprawdź, jak się jej pozbyć!

Jeżeli objawy, takie jak przygnębienie, smutek, brak chęci do robienia czegokolwiek, trudności ze skupieniem uwagi, ospałość, pojawiły się wraz z nadejściem okresu jesienno-zimowego, prawdopodobnie cierpisz na tak zwaną depresję sezonową. Nie należy jej lekceważyć, by nie przekształciła się w bardziej przewlekły rodzaj depresji.

Jednym z czynników powodujących powstanie depresji sezonowej jest ograniczenie naturalnego, dziennego światła, krótko mówiąc: słońca.

Depresji sezonowej możesz zaradzić na kilka sposobów:

  • chodzić na seanse doświetlające (są specjalne solaria z lampami emitującymi tzw. światło słoneczne);
  • kupić żarówki lub diody emitujące żółte, najbardziej zbliżone do naturalnego światła;
  • dodać jasne kolory do swojego otoczenia i – koniecznie! – zaplanować aktywny wysiłek fizyczny (spacery, biegi itp.).

Lepiej zareagować już w początkowej fazie objawów depresji. Jednym z przykrych efektów poddania się depresji zimowej może być zwolnienie metabolizmu i przyrost masy ciała.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak wyleczyć depresję? Poznaj objawy i rodzaje depresji oraz dowiedz się jak przeciwdziałać jej nawrotom

Depresja stała się już poważną chorobą cywilizacyjną, to najczęściej spotykane zaburzenie nastroju o bardzo zróżnicowanych objawach. Jak leczyć depresję domowym sposobem? Kiedy udać się do...

Aktualizacja: 21.11.2011 16:59
Autor: stulbia modra
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Marcin Dołęga kim jest i co dalej z jego karierą?
Marcin Dołęga kim jest i co dalej z jego karierą?

Kilka tygodni temu Marcin Dołęga został przyłapany po raz kolejny ...

BAZA PORAD

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.