porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
OPRYSZCZKA: prawdy i mity o opryszczce! Opryszczka lub zimno na twarzy? Fakty i mity! Niby nic, ...
Opryszczka jest nieuleczalna - jednak można złagodzić jej objawy

Czy można wyleczyć opryszczkę?

Wirus opryszczki pozostaje uśpiony dopóki zbytnio nie nadwyrężysz organizmu. Wtedy atakuje. Dowiedz się, jak go skutecznie pokonać. Jak pozbyć się opryszczki?
Czy można wyleczyć opryszczkę?
Najbardziej dotkliwy i dokuczliwy jest pierwszy atak opryszczki - kolejne jest już łatwiej przetrwać. fot.: Photos.com

Nosicielami wirusa opryszczki jest większość z nas (szacuje się, że ma go nawet 29 milionów Polaków), ale u niektórych może nigdy się nie ujawnić. Do zakażenia dochodzi przez bezpośredni kontakt: pocałunek, picie z tej samej szklanki, używanie tych samych przyborów do higieny osobistej, a nawet tego samego ręcznika. Pierwszy atak opryszczki bywa najbardziej przykry – zimno zajmuje większą powierzchnię skóry, a objawy trwają dłużej. Skóra piecze, mogą też wystąpić bóle głowy i mięśni. Następne ataki przebiegają już łagodniej.

Jak się wyleczyć z opryszczki?

Osoby zainfekowane wirusem opryszczki są jego nosicielami dożywotnio. Oznacza to, że opryszczki nie można skutecznie wyleczyć. Natomiast można złagodzić związane z nią dolegliwości zarówno sposobami domowymi, jak i za pomocą preparatów z apteki.

Ważne, żeby ofensywę przeprowadzić, gdy tylko zauważymy pierwsze objawy, najlepiej w pierwszej godzinie od chwili pojawienia się charakterystycznego uczucia swędzenia.

Jeśli pod ręką nie masz akurat żadnego z leków przeciwwirusowych zawierających acyklowir (mogą występować w postaci maści, żeli lub tabletek, świetnie sprawdza się choćby popularny Zovirax), sięgnij po domowe sposoby. Zmienione chorobowe miejsca możesz posmarować pastą do zębów, przetrzeć octem spirytusowym czy roztworem sporządzonym z rozpuszczonej w wodzie polopiryny lub aspiryny.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Skąd się bierze opryszczka? Skąd się bierze opryszczka?

Opryszczkę wywołuje wirus HSV-1. Jego nosicielem jest większość z nas. Jest on uśpiony w naszym organizmie, a atakuje kiedy układ immunologiczny jest osłabiony, jesteśmy przeziębieni, zmarznięci bądź...

Aktualizacja: 23.06.2014 12:22
Autor: zyl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Piotr P. ze zdjęcia z Bronisławem Komorowskim?
Kim jest Piotr P. ze zdjęcia z Bronisławem Komorowskim?

Rocznik 1963. Syn właściciela warsztatu budowlanego i położnej, z 9-letnim ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.