porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
DIETA ANTYRAKOWA. Jakie produkty żywnościowe zmniejszają ryzyko zachorowania na nowotwory? Dieta jest jednym z głównych, jeśli nie najważniejszym czynnikiem zwiększającym ...
Choroba, na która choruje bohaterka "Dziewczyny z tatuażem"

Co to jest ZESPÓŁ ASPERGERA? Czy choruje na niego bohaterka MILLENIUM Stiega Larssona?

Lisbeth Salander ze słynnej trylogii Stiega Larssona „Millenium” jest osobą bardzo inteligentną, ale też zaskakująco zamkniętą w sobie. Sam pisarz wielokrotnie sugerował, że choruje na zespół Aspergera.

Zespół Aspergera to choroba tajemnicza. Wiemy o niej niewiele. Niektórzy uważają wręcz, że nie można tu w ogóle mówić o chorobie w typowo medycznym znaczeniu.

Objawy zespołu Aspergera

Jego objawy przypominają nieco autyzm dziecięcy. Asperger to przede wszystkim upośledzenie umiejętności społecznych. Chorzy mają poważny problem w nawiązywaniu kontaktów z innymi osobami. Źle znoszą także – szeroko pojęte – zmiany. Choć nie są upośledzone umysłowo mają problem z elastycznością myślenia – fatalnie przyjmują argumenty innych i nie potrafią spojrzeć na problem z nieco innej  niż dotychczas strony. Znajdują sobie także bardzo pochłaniające, chwilami obsesyjne wręcz zachowania.

Czy na zespół Aspergera choruje bohaterka Millenium?

Zespół występuje głównie u mężczyzn. Ponieważ jest to słabo poznana choroba, wciąż istnieją problemy z jej leczeniem. Najczęściej stosowany są leki antydepresyjne lub narkoleptyki. Jednak w leczenie powinni być zaangażowani przede wszystkim najbliżsi. Dzięki nim i procesowi socjalizacji być może uda się uniknąć leczenia farmakologicznego.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Ziołowe antydepresanty bez recepty - czy na pewno każdy może je zażywać?

Korzeń żeń-szenia, wyciąg z kwiatu dziurawca i inne ziołowe antydepresanty potrafią znacznie polepszyć humor i wzmocnić naszą odporność. O czym musimy pamiętać podczas ich przyjmowania? Czy są do...

Aktualizacja: 17.02.2012 07:02
Autor: Tomasz Lada
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim był. św. Walenty? Co wiemy o patronie zakochanych?
Kim był. św. Walenty? Co wiemy o patronie zakochanych?

Co roku 14 lutego obchodzimy walentynki – w Polsce, Anglii i ...

BAZA PORAD

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.