porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak walczyć ze wzdęciami i zbierającymi się gazami? Pozbywamy się gazów i burczenia w brzuchu Uczucie pełności, gazy i wzdęcia przytrafiają się każdemu i przyczyny ...
Wrzody, wymioty, nudności, zgaga i wzdęcia to objawy problemów z trawieniem – jak się leczyć?

Ból żołądka? Zacznij leczenie domowym sposobem! Mówimy, co jest dobre dla żołądka

Zespół jelita wrażliwego, nerwica żołądka, wrzody dwunastnicy - to schorzenia zagrażające osobom narażonym na stres oraz niedbającym o zdrowe odżywianie. Na szczęście można temu zapobiec. Mówimy, jak dbać o żołądek.

 

Bóle żołądka - jakie są możliwe przyczyny? 

Jeżeli czujemy ostry ból kojarzący się z dźgnięciem nożem, to prawdopodobnie mamy wrzody. Osoby ze stwierdzoną chorobą wrzodową w momencie napadu nagłego, ostrego bólu powinni udać się szybko na pogotowie, ponieważ to może być początek perforacji żołądka i krwotoku wewnętrznego. 

Dolegliwości bólowe w okolicy żołądka mogą być też skutkiem obecności przepukliny rozworu przełykowego przepony. W tej sytuacji zwykle pojawia się również zgaga. Z kolei w przypadku zapalenia śluzówki żołądka dopada nagły, silny ból na środku brzucha, powyżej pępka. Do tego odczuwa się osłabienie, nudności, czasem podwyższoną temperaturę i przykry zapach z ust, charakterystyczny przy chorobach żołądka. 

Należy pamiętać, że bóle w nadbrzuszu mogą czasem mieć zupełnie inne pochodzenie, zdarza się, że zawał serca zamiast objawiania się typowym bólem zamostkowym, staje się wyczuwalny właśnie w nadbrzuszu. 

Jak przeciwdziałać bólom żołądka? 

Jeżeli wykluczyliśmy poważne schorzenia jak rak żołądka lub chorobę wrzodową, w przypadku których należy stosować specjalną dietę, możemy zastanowić się co robić, żeby uniknąć wszelkiej infekcji w obrębie brzucha. Co dobrego możemy zrobić dla swojego przewodu pokarmowego? 

  • Przede wszystkim zmiana diety! Musimy wykluczyć cukier, nie pozwalać sobie na przejadanie się, zarzućmy spożywanie produktów powodujących niestrawność, szczególnie, gdy organizm jest wyjałowiony, osłabiony lub w trakcie kuracji antybiotykowej.
  • Cukier przyczynia się do namnażania drożdżaków, a ich nadmiar może być bardzo szkodliwy. Nie powinno się naużywać ziół przeczyszczających, do czego największe skłonności mają kobiety. Gotowe mieszanki z senesu i kory kruszyny, po pewnym okresie stosowania rozleniwiają układ trawienny i prowadzą do ciężkich zaparć. Podobnie źle dzieje się po długim łykaniu olejku rycynowego.
  • Trzeba też walczyć z siedzącym trybem życia, ten również rozleniwia jelita i może doprowadzić do zalegania pokarmu w jelitach nawet przez tydzień!
  • W żadnym wypadku nie spożywajmy nawet lekko przypalonych potraw. Toksyczne substancje, które powstają przy paleniu tłuszczu powodują raka!
  • Zrezygnujmy z przetworzonej żywności, ponieważ najczęściej objawy choroby wrzodowej pojawiają się po spożyciu pieczywa, gotowych ciast i innych produktów, przy produkcji których używa się środków spulchniających.
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Zapalenie cewki moczowej - przyczyny, objawy i leczenie

Zapalenie cewki moczowej to powszechne schorzenie przenoszone jest drogą płciową i dotyczy głównie ludzi młodych. Niestety, równie często jest lekceważone, co przy aktywności seksualnej, przyczynia...

Cukrzyca. Jak rozpoznać cukrzycę? Jakie objawy mogą wskazywać na to, że mamy cukrzycę?

Cukrzyca jest coraz powszechniejsza. Jednak mimo tego, wiele osób nie jest świadomych, że ją ma. Jak rozpoznać u siebie lub u kogoś bliskiego cukrzycę? Jakie objawy mogą świadczyć o tym, że jesteś...

Jak wspomagać funkcje wątroby?

Nasze funkcjonowanie jest uzależnione od zdrowia naszej wątroby, dlatego dbanie o ten organ powinno być naszym priorytetem. Czy wiesz, że domowym sposobem możesz nie tylko poprawić funkcje wątroby,...

Aktualizacja: 22.01.2014 12:15
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ola Ciupa – kim jest? [KARIERA]
Ola Ciupa – kim jest? [KARIERA]

Ola Ciupa najczęściej kojarzona jest z teledyskami Donatana. Jednak piękna ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Choroby i profilaktyka - najlepsze porady, najnowsze newsy i zdjęcia oraz materiały wideo. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Ile osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia? Profilaktyka wczesna, utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Profilaktyka pierwotna, zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie. Choroby i profilaktyka układu krążenia. Choroby i profilaktyka układu oddechowego. Choroby i profilaktyka układu rozrodczego. Profilaktyka zdrowie. Choroby układu krążenia. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.