porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy można położyć fototapetę w kuchni i łazience?
Czy można położyć fototapetę w kuchni i łazience? Ściana kuchenna i łazienkowa jest dużo bardziej narażona na wpływ ...
Ile kosztują kuchenki gazowe - z piekarnikiem, bez piekarnika, do zabudowy i wolno stojące?

Wybór KUCHENKI GAZOWEJ. Co kupić: płytę gazową z piekarnikiem do zabudowy czy kuchenkę wolno stojącą?

Jaką kuchenkę gazową wybrać - osobną płytę z palnikami czy ze zintegrowanym piekarnikiem? Do zabudowy czy wolno stojącą? Ile trzeba za nie zapłacić? Oto różne rodzaje kuchenek i piekarników.

Zalety kuchni gazowych to wysoka temperatura palnika od razu po uruchomieniu i natychmiastowe zmiany ilości dostarczanego ciepła po przekręceniu kurka, czyli precyzyjna kontrola temperatury.

Kuchenka gazowa do ustawienia na blacie

Jeśli zależy ci przede wszystkim na niskiej cenie, zainteresuj się jedno- lub dwupalnikowymi kuchenkami do ustawienia na blacie. Ich ceny zaczynają się od 100 zł i są to urządzenia przenośne – można je łatwo przemieszczać, więc nadają się na działkę albo dla osób mieszkających w prowizorycznych warunkach (w niewykończonym mieszkaniu).

Płyta gazowa do zabudowy

Nieco droższe i bardziej eleganckie są kuchenki nazywane płytami gazowymi do zabudowy – do montażu w blacie kuchennym. Ich palniki (najczęściej 4, czasem 1, 2, 3, 5 albo 6) mogą być osadzone w płycie stalowej albo szklanej. Stalowe są nieco tańsze (od 270 zł) i bardziej praktyczne, szklane zdecydowanie ładniejsze, ale delikatniejsze – łatwiej się rysują i zdarza się, że pękają. Ich ceny zaczynają się od 370 zł.

Płyta i piekarnik do zabudowy

Jeśli potrzebujesz także piekarnika, możesz kupić go w komplecie z płytą (będzie on raczej elektryczny – gazowe to już rzadkość). Od urządzeń sprzedawanych osobno komplet różni się miejscem umieszczenia pokręteł palników kuchenki - znajdują się na froncie piekarnika, więc trzeba go zamontować bezpośrednio pod nią. Ogranicza to możliwości aranżacji wnętrza, ale za to korzystanie z kuchenki jest nieco wygodniejsze - wyeliminowane są niedogodności wynikające z umieszczenia pokręteł pionowo na płycie.

Typowe płyty gazowe mają prawie identyczne wymiary niezależnie od miejsca umieszczenia pokręteł, więc jeśli są one na niej, to mniej miejsca pozostaje na palniki, przez co trudniej zmieścić na nich koło siebie duże naczynia. Poza tym sięgając do pokręteł na płycie, zwłaszcza gdy są z boku, łatwiej się poparzyć o gorący garnek, a jeśli coś się wyleje, to czyszczenie ich gniazd może być uciążliwe.

Klasycznie - kuchenka wolno stojąca z piekarnikiem

Jeśli szukasz kuchenki z gazowym piekarnikiem, większy wybór będziesz miał, jeśli zdecydujesz się na urządzenie wolno stojące (są też oczywiście wolno stojące kuchenki gazowe z piekarnikiem elektrycznym). Typowe mają szerokość 50 albo 60 cm. Można je kupić już za około 450 zł, więc są co najmniej o kilkaset złotych tańsze niż płyta i piekarnik do zabudowy (od 850 zł). Większość urządzeń wolno stojących jest stosunkowo prosta, ich piekarniki nie mają tak wielu funkcji i udogodnień jak najdroższe do zabudowy. Stylistycznie nie bardzo pasują do pomieszczeń o nowoczesnym wystroju.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 28.06.2013 14:50
Autor: PL
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Sebastian Jaworski, ojciec dziecka Moniki Mrozowskiej - kim jest?
Sebastian Jaworski, ojciec dziecka Moniki Mrozowskiej - kim jest?

Monika Mrozowska po raz trzeci spodziewa się dziecka. Aktorka ma ...

BAZA PORAD
W Mowimyjak.pl radzimy jak urządzić mieszkanie. Wnętrza jak łączyć kolory? Aranżacje wnętrz i projekty wnętrz. Pokazujemy galerie, jak urządzić wnętrza. Fajne zdjęcia i materiały wideo wnętrz. Pomysły i inspiracje na projektowanie. Jak łączyć kolory we wnętrzach. Jakie wybrać kolory ścian, farby do wnętrz? Wnętrza jak urządzić? Aranżacja wnętrza dla każdego. Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały? Jak łączyć kolory, który kolor pasuje do jakiego? Nowoczesna aranżacja wnętrz. Doskonałe meble, kominki, łazienki. Projekty kuchni i pomysły na kuchnie oraz dodatki i akcesoria dekoracyjne. Znajdziesz tu zdjęcia wnętrz, porady, inspiracje jak urządzić mieszkanie, pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz. Jak łączyć kolory ścian. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.