porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak wybierać klamki do drzwi? Wybierając klamki do drzwi kierujmy się zarówno wyglądem, jak i ...
Jak przygotować ścianę do tapetowania?

Jak samodzielnie wytapetować mieszkanie? Jaki KLEJ DO TAPET wybrać?

Podczas samodzielnego tapetowania nie możesz pominąć etapu przygotowania ścian, od tego bowiem zależy trwałość tapety. Sprawdź, jak przygotować ścianę przed przyklejeniem tapety i jak dopasować klej do todzaju tapet.

Jak przygotować podłoże pod tapetę?

Podłoże pod tapetę musi być mocne, czyste, suche i gładkie. Dlatego zacznij od oczyszczenia go z pozostałości starych farb lub tapet. Ewentualne drobne pęknięcia i ubytki wyrównaj białą uniwersalną masą szpachlową, a większe – zaprawą wyrównującą. Gładkie podłoże po zeszlifowaniu ewentualnych nierówności możesz umyć ciepłą wodą z detergentem lub mydłem malarskim. Ostatnią czynnością przygotowawczą jest zagruntowanie powierzchni emulsją gruntującą lub klejem do tapet rozcieńczonym wodą zgodnie z zaleceniami producenta. Oczywiście nie zapomnij wcześniej odkręcić włączników światła i gniazdek oraz usunąć ze ściany gwoździ i wkrętów.

Jaki klej do tapet wybrać?

Jest wiele klejów do tapet dobrej klasy, zarówno uniwersalnych, jak i specjalistycznych, których zastosowanie zależy od rodzaju tapety. Klejem do tapet papierowych (na przykład Atlas Alpan czy Metylan Normal) możesz również zagruntować podłoże pod wszystkie rodzaje klejów do tapet. Do przyklejania tapet winylowych, tekstylnych, jedwabnych, tłoczonych, tapet do malowania (raufazy) i papierowych nadają się na przykład Atlas Alpan Specjalny i Metylan Instant, do tapet z włókna szklanego – na przykład Atlas Alpan Plus, do tapet flizelinowych – Metylan Direct.

Przed rozpoczęciem klejenia zapoznaj się z instrukcją podaną na opakowaniu kleju. Dowiesz się z niej, jak go przygotować i używać.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie są rodzaje tapet? Które TAPETY są ZMYWALNE, a które można malować? Jakie są rodzaje tapet? Które TAPETY są ZMYWALNE, a które można malować?

Tepety wróciły na pokoje. Coraz odważniej podbijają także kuchnie. To zupełnie inne tapety niż pamiętamy sprzed lat. Wybór kolorów, wzorów i materiałów jest ogromny. To powrót naprawdę w wielkim...

Jak przykleić tapetę, żeby nie odklejała się od ściany?

Tapetowanie może się wydawać łatwym zadaniem, jednak i tu łatwo o błędy, przez co nawet najładniejsza tapeta nie będzie zdobić ściany. Jak przyklejać tapety, żeby się nie odklejały i żeby nie było...

Jakie tapety przykleja się najłatwiej: papierowe, flizelinowe, winylowe czy z włókna szklanego?

Tapety to dobry sposób na całkowitą odmianę charakteru wnętrza. Można przyklejać je samodzielnie, ale nie wszytkie układa się równie łatwo. Warto zawczasu sprawdzić, które tapety przykleisz...

Aktualizacja: 30.05.2013 16:48
Autor: "Murator"
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest prof. Janusz Skalski?

Prof. Janusz Skalski to postać wybitna. Swojej pracy kardiochirurga oddaje ...

W Mowimyjak.pl radzimy jak urządzić mieszkanie. Wnętrza jak łączyć kolory? Aranżacje wnętrz i projekty wnętrz. Pokazujemy galerie, jak urządzić wnętrza. Fajne zdjęcia i materiały wideo wnętrz. Pomysły i inspiracje na projektowanie. Jak łączyć kolory we wnętrzach. Jakie wybrać kolory ścian, farby do wnętrz? Wnętrza jak urządzić? Aranżacja wnętrza dla każdego. Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały? Jak łączyć kolory, który kolor pasuje do jakiego? Nowoczesna aranżacja wnętrz. Doskonałe meble, kominki, łazienki. Projekty kuchni i pomysły na kuchnie oraz dodatki i akcesoria dekoracyjne. Znajdziesz tu zdjęcia wnętrz, porady, inspiracje jak urządzić mieszkanie, pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz. Jak łączyć kolory ścian. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.