porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Dlaczego nie ma szans na odnalezienie zaginionych himalaistów? Co to jest hipotermia?

Dwaj polscy himalaiści Tomasz Kowalski i Maciej Berbeka zostali uznani za zaginionych. Po zdobyciu szczytu Broad Peak czterososobowa grupa zaczęła wraca. Niestety, z dwoma od środy rano nie ma kontaktu. Jak zakładają ich współtowarzysze wyprawy oraz specjaliści od wspinaczki górskiej - tyle godzin w górach, w takich warunkach pogodowych i przede wszystkim w ich stanie, bardzo źle rokuje. 

Broad Peak dodano: 05.03.2014 16:35

Granice ludzkiej wytrzymałości - jakie są? Jak ludzie sprawdzają swoją wytrzymałość?

Nie jesteśmy stworzeni do przebywania w ekstremalnych warunkach. Podziwiamy zwierzęta czujące się świetnie w gorącej lub lodowatej wodzie, w głębinach lub tak wysoko, że prawie nie ma tam czym oddychać. Jako gatunek skłonny do przekraczania granic, i na swoim koncie mamy nie lada wyczyny. Jak ludzie sprawdzają swoją wytrzymałość?

ekstremalne warunki dodano: 25.04.2012 10:30
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Hołowczyc - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Krzysztof Hołowczyc - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Krzysztof Hołowczyc, kim jest kierowca rajdowy? Co o nim wiemy?

wyziębienie szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. wyziębienie. Wszystko na temat wyziębienie na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.