porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online

Jak oduczyć dziecko mówienia brzydkich wyrazów?

Rodzice często są zszokowani gdy ich pociecha nagle używa brzydkich wyrazów. Często też reagują niezwykle emocjonalnie. Zakazują, pouczają, nierzadko też są zmieszani. Takie reakcje, jak twierdzą psychologowie, tylko utwierdzają dzieci w przekonaniu, że wulgaryzmy są wartościowe. Co zatem robić? Może ignorować...

brzydkie wyrazy dodano: 07.10.2011 11:07

Jakich słów lepiej nie używać?

Nawet w rozmowach potocznych lepiej dbać o czystość języka polskiego. Aby nie wyjść na gburów lub osoby niewychowane, lepiej nie używać wulgaryzmów. Łatwo narazić się też na śmieszność, gdy próbując zaimponować komuś słownictwem, użyjemy wyrazów, których znaczenia nie znamy.

język dodano: 10.09.2011 11:10
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Małgorzata Halber - kim jest? [KARIERA, RODZINA, ALKOHOLIZM]
Małgorzata Halber - kim jest? [KARIERA, RODZINA, ALKOHOLIZM]

Małgorzata Halber, córka byłego posła SLD, od dziecka związana z ...

wulgaryzmy szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. wulgaryzmy. Wszystko na temat wulgaryzmy na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.