porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online

WIGILIA: Jakie są TRADYCJE, OBYCZAJE i SYMBOLE związane z BOŻYM NARODZENIEM?

Boże Narodzenie to święto, z którym związane są piękne tradycje i zwyczaje, które umacniają więzi rodzinne i tworzą wyjątkową atmosferę. Jak zorganizować tradycyjne, rodzinne obchody świąt, jak powinna wyglądać Wigilia?

Boże Narodzenie dodano: 10.12.2013 11:24

Szopka i kalendarz adwentowy z... pudełek od zapałek [INSPIRUJĄCY POMYSŁ]

Czas na budowę szopki bożonarodzeniowej, która w dodatku – jako kalendarz adwentowy – uprzyjemni odliczanie dni do świąt. Jak się do tego zabrać?

kalendarz adwentowy dodano: 07.12.2014 15:54

SZOPKA – symbol świąt. Co oznacza? [SYMBOLIKA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA]

Szopka bożonarodzeniowa to najbardziej oczywisty symbol świąt. Zazwyczaj jest to miniaturowa makieta stajenki z małym Jezusem, Maryją i Józefem, a także z postaciami Trzech Mędrców, pasterzy, anionów oraz zwierząt. Znane są również szopki ruchome, „żywe” oraz m.in. słynne krakowskie i neapolitańskie.

Boże Narodzenie dodano: 24.12.2013 12:19

Świąteczne szopki. Które miasta na świecie słyną z najpiękniejszych szopek na Boże Narodzenie?

W czwartek 6 grudnia 2012 roku odbył się w Krakowie tradycyjny, już 70 Konkurs Szopek Krakowskich. Najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe na świecie można będzie podziwiać na Rynku Krakowskim przy pomniku Adama Mickiewicza. W Neapolu natomiast koniecznie trzeba pójść na ulicę....

Boże Narodzenie dodano: 30.11.2012 15:54

Szopki w kościołach. Skąd zwyczaj? Tradycja szopki bożonarodzeniowej

Budowanie szopki jest jednym z najbardziej popularnych elementów bożonarodzeniowej tradycji. Chyba nie ma kościoła w Polsce, w którym na Boże Narodzenie nie stałby żłobek z Jezusem i figurami Matki Boskiej, św. Józefa, pasterzy a także zwierząt, które według Biblii asystowały przy narodzeniu.

Boże Narodzenie dodano: 26.12.2012 05:22
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
KTO JEST KIM?
Ola Nizio - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Ola Nizio - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Piątą edycję The Voice of Poland wygrała Ola Nizio. W ...

    • Pytania(2619)
    • ZADAJ PYTANIE
  • Odpowiedzi(1148)
  • ZADAJ PYTANIE
BAZA PORAD
szopka bożonarodzeniowa szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. szopka bożonarodzeniowa. Wszystko na temat szopka bożonarodzeniowa na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.