porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online

Wszystkich Świętych: DLACZEGO OBCHODZIMY W LISTOPADZIE?

Dzień Wszystkich Świętych jest 1 listopada, Dzień Zaduszny 2 listopada. Ale nie zawsze tak było, chociaż już dosyć długo obie daty funkcjonują w oficjalnym kalendarzu naszych świąt. Nie wszyscy też celebrują swoich zmarłych w tym terminie, mają też inne zwyczaje...

1 listopada dodano: 01.11.2013 17:37

Wszystkich Świętych. Jakie są najciekawsze zwyczaje na świecie związane z tym świętem?

Dzień Wszystkich Świętych to moment zadumy nad bliskimi, którzy odeszli. Odwiedzamy rodzinne groby, wspominamy zmarłych, robiąc to na swój sposób. W większości religii ze świętem zmarłych związany jest ogień, ale pojawia się też wspólne jedzenie i zabawa. Mówimy, jak obchodzone jest to święto w różnych krajach

1 listopada dodano: 01.11.2013 17:36

Najbardziej trwałe rośliny na 1 listopada. Jakie kwiaty wybrać?

Często 1 listopada jedzie się na cmentarze, które położone są daleko od miejsca zamieszkania i udaje się je odwiedzać zaledwie raz czy kilka razy w roku. Jakie kwiaty wybrać w takiej sytuacji? Co zrobić żeby nagrobek wyglądał efektownie nawet długo po Wszystkich Świętych?

1 listopada dodano: 01.11.2013 09:03

Co zabrać ze sobą na cmentarze [WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2013]

Nagrobki zwykle sprzątamy na kilka dni przed Świętem Zmarłych. Zależy nam, aby podczas uroczystości Wszystkich Świętych na grobach panował porządek. O czym pamiętać udając się na modlitwę 1 listopada? Podpowiadamy, co warto zabrać ze sobą na cmentarze w dzień Wszystkich Świętych.

cmentarz co zabrać dodano: 01.11.2013 07:25

Wszystkich Świętych? Co to za święto, jak się je obchodzi w POLSCE i NA ŚWIECIE? [TRADYCJE]

Święto Zmarłych, Zaduszki, dzień Wszystkich Świętych - wielu osobom mylą się nazwy tych świąt. Przypominamy, kiedy obchodzimy te święta i po co zostały one ustanowione.

1 listopada dodano: 31.10.2013 15:51

Kompozycje na groby. Jak udekorować nagrobki na 1 listopada?

1 listopada, Wszystkich Świętych, to dzień poświęcony zmarłym. Wszyscy jadą na cmentarze sprzątają groby i dekorują je na różne sposoby. Na jaką kompozycję warto się zdecydować, aby groby naszych bliskich wyglądały jak najlepiej?

1 listopada dodano: 31.10.2013 11:28

Jak udekorować groby? POMYSŁY, WZORY [WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH]

Dekoracja grobu powinna być trwała i prosta w wykonaniu. Przedstawiamy zdjęcia i pomysły na tanie udekorowanie pomnika. Święto Zmarłych już za kilka dni, dlatego warto się spieszyć. Podpowiadamy, jak udekorować groby bliskich na Wszystkich Świętych

dekoracja grobu dodano: 31.10.2013 11:28

Skąd pochodzi Halloween? Co oznacza HALLOWEEN?

Co najmniej od 15 lat coraz większą popularnością cieszy się w Polsce Halloween. Jedni zaakceptowali zabawę odbywającą się w wigilię polskiego Święta Zmarłych, innych to oburza. Czy jest powód do negowania Halloween? Skąd właściwie pochodzi to święto? Co oznacza jego nazwa?

Halloween dodano: 31.10.2013 10:01

Jak dbać o chryzantemy w donicach? Jak przedłużyć żywotność chryzantemom?

Tradycyjnie w czasie Święta Zmarłych na grobach będą królowały chryzantemy w niezliczonej ilości odmian i kolorów. Mają małe wymagania i kwitną od początku jesieni aż do przymrozków. Co zrobić, aby chryzantemy jak najdłużej wyglądały atrakcyjnie? Jak przedłużyć żywotność chryzantemom?

chryzantemy dodano: 30.10.2013 16:15

Chryzantemy cięte na Wszystkich Świętych - jak kupować?

1 listopada wszyscy tłumnie odwiedzamy groby najbliższych, dekorując je kwiatami i zapalając znicze. Z kwiatów ciętych groby najczęściej dekorujemy ciętymi chryzantemami.

1 listopada dodano: 30.10.2013 16:15
  • PYTANIE DO EKSPERTA
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
KTO JEST KIM?
Mariusz Raduszewski – kim jest i czym się zajmuje mąż Natalii Siwiec?
Mariusz Raduszewski – kim jest i czym się zajmuje mąż Natalii Siwiec?

Mariusz Raduszewski, mąż kontrowersyjnej Natalii Siwiec, chętnie pozuje do zdjęć ...

    • Pytania(799)
    • ZADAJ PYTANIE
  • Odpowiedzi(973)
BAZA PORAD
Święto Zmarłych szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. Święto Zmarłych. Wszystko na temat Święto Zmarłych na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.