porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online

Wesoły cmentarz, jakiego w Polsce nie zobaczycie! Cmentarz w Rumunii GALERIA

Cimitirul Vesel, czyli wesoły cmentarz, leży w centrum jednej z najbardziej znanych wsi w Rumunii, położonej na zachód od Sighetu Săpânţy. Niezwykłe nagrobki, kolorowe pomniki, drewniane, rzeźbione i malowane krzyże pochowanych tam ludzi opowiadają historię ich życia. Zobacz wesoły cmentarz w Rumunii.

nagrobki dodano: 22.10.2014 14:45

Wszystkich Świętych: DLACZEGO OBCHODZIMY W LISTOPADZIE?

Dzień Wszystkich Świętych jest 1 listopada, Dzień Zaduszny 2 listopada. Ale nie zawsze tak było, chociaż już dosyć długo obie daty funkcjonują w oficjalnym kalendarzu naszych świąt. Nie wszyscy też celebrują swoich zmarłych w tym terminie, mają też inne zwyczaje...

1 listopada dodano: 23.10.2014 09:22

Wszystkich Świętych czy Święto Zmarłych – co obchodzimy 1 listopada?

Wszystkich Świętych - to nazwa święta obchodzonego 1 listopada każdego roku przez Kościół katolicki. Mówi się też o nim potocznie „święto zmarłych”. Jaka jest jego historia, jak się je obchodzi i która nazwa jest prawidłowa?

1 listopada dodano: 27.10.2014 10:08

Wszystkich Świętych. Jakie są najciekawsze zwyczaje na świecie związane z tym świętem?

Dzień Wszystkich Świętych to moment zadumy nad bliskimi, którzy odeszli. Odwiedzamy rodzinne groby, wspominamy zmarłych, robiąc to na swój sposób. W większości religii ze świętem zmarłych związany jest ogień, ale pojawia się też wspólne jedzenie i zabawa. Mówimy, jak obchodzone jest to święto w różnych krajach

1 listopada dodano: 22.10.2014 09:23

Czym najlepiej doczyścić grób? [SPRAWDZONE RADY]

Choć tak naprawdę o płytę nagrobną powinniśmy dbać przez cały rok i regularnie ją konserwować, to zwykle dopiero przed dniem Wszystkich Świętych przykładamy większą wagę do czystości grobów naszych bliskich. Jak sprawić, by dobrze prezentowały się one podczas Dnia Zadusznego i Wszystkich Świętych?

czyszczenie grobu dodano: 27.10.2014 14:42

Chryzantemy cięte na Wszystkich Świętych – jak kupować?

1 listopada wszyscy tłumnie odwiedzamy groby najbliższych, dekorując je kwiatami i zapalając znicze. Z kwiatów ciętych groby najczęściej dekorujemy ciętymi chryzantemami. Co warto o tych kwiatach?

chryzantemy dodano: 27.10.2014 13:30

Jak udekorować groby? POMYSŁY, WZORY [WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH]

Dekoracja grobu powinna być trwała i prosta w wykonaniu. Przedstawiamy zdjęcia i pomysły na tanie udekorowanie pomnika. Święto Zmarłych już za kilka dni, dlatego warto się spieszyć. Podpowiadamy, jak udekorować groby bliskich na Wszystkich Świętych

dekoracja grobu dodano: 23.10.2014 11:28

Najbardziej trwałe rośliny na 1 listopada. Jakie kwiaty wybrać?

Często 1 listopada jedzie się na cmentarze, które położone są daleko od miejsca zamieszkania i udaje się je odwiedzać zaledwie raz czy kilka razy w roku. Jakie kwiaty wybrać w takiej sytuacji? Co zrobić żeby nagrobek wyglądał efektownie nawet długo po Wszystkich Świętych?

1 listopada dodano: 24.10.2014 09:03

Kompozycje na groby. Jak udekorować nagrobki na 1 listopada?

1 listopada, Wszystkich Świętych, to dzień poświęcony zmarłym. Wszyscy jadą na cmentarze sprzątają groby i dekorują je na różne sposoby. Na jaką kompozycję warto się zdecydować, aby groby naszych bliskich wyglądały jak najlepiej?

1 listopada dodano: 24.10.2014 11:28

Czy dzień Wszystkich Świętych to to samo co Święto Zmarłych?

Od lat przyjęło się utożsamianie pierwszolistopadowego święta katolickiego Wszystkich Świętych ze Świętem Zmarłych, jakie widniało w oficjalnym kalendarzu za czasów ustroju socjalistycznego. Słusznie czy nie?

1 listopada dodano: 22.10.2014 15:00
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bohdan Tomaszewski nie żyje - kim był legendarny komentator sportowy? VIDEO
Bohdan Tomaszewski nie żyje - kim był legendarny komentator sportowy? VIDEO

Bohdan Tomaszewski - legenda i symbol polskiego dziennikarstwa sportowego. Wzór dla ...

Święto Zmarłych szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. Święto Zmarłych. Wszystko na temat Święto Zmarłych na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.