porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online

Kalendarz grzybiarza: co musisz wiedzieć?

Sezon na grzybobranie rozpoczął się na dobre. Wystarczy wziąć koszyk i ruszyć do lasu. Przed wycieczką warto poznać kilka wskazówek, kiedy, gdzie i jak szukać grzybów.

kalendarz występowania dodano: 15.07.2014 13:11

Jajecznica z kurkami i szczypiorkiem - przepis

Na straganach i w lesie pojawiły się już żółte kurki. Jednym z najlepszych sposobów na te wczesne grzyby jest podanie ich w jajecznicy z zielonym szczypiorkiem.

jajecznica dodano: 14.07.2014 13:40

Jak mrozić grzyby? Gotować grzyby przed zamrożeniem?

W Polsce lasy są własnością państwa i na ich teren może wejść każdy. To prawda, ale niecała. Nie zawsze i nie do każdego lasu można wejść, a już wjazd tam samochodem - w ogóle jest zabroniony. Za co jeszcze strażnik leśny może wypisać mandat?

czasowy zakaz wstępu dodano: 14.09.2013 13:00 | odpowiedz (1)

Jak suszyć grzyby w piekarniku?

Grzyby można suszyć w piekarniku zarówno elektrycznym, jak i gazowym. To doskonały sposób dla tych, którzy nie mają profesjonalnych urządzeń do suszenia grzybów i owoców. Jednak trzeba to robić w odpowiedni sposób.

grzyby suszenie dodano: 15.09.2013 12:18

Jak suszyć grzyby w piekarniku?

Suszenie grzybów w piekarniku wydaje się dziecinnie proste. Warto jednak przestrzegać kilku zasad, by grzyby nie spleśniały i dobrze się wysuszyły, nie tracąc swojego smaku i aromatu. Mówimy, jak suszyć grzyby w piekarniku.

grzyby suszenie dodano: 02.10.2013 07:03

Jak zbierać grzyby, żeby nie niszczyć lasu?

Jeśli nigdy dotąd nie byliście na grzybobraniu, ryzykowne jest samodzielne wyjście do lasu. Bo żeby zbierać grzyby, trzeba znać przynajmniej te najbardziej popularne gatunki. Ale to nie wszystko. Oto krótki poradnik, jak zbierać grzyby.

grzybiarski savoir-vivre dodano: 25.09.2012 11:23

GRZYBY: Jak rozpoznać MUCHOMORA SROMOTNIKOWEGO? [ZDJĘCIA]

Muchomory trują, ale wcześniej oszukują, udając jadalne gatunki grzybów. Takie oszukańcze zapędy mają zwłaszcza gdy są młode. Wtedy najłatwiej pomylić muchomora na przykład z pieczarką czy gołąbkiem. Cena takiej pomyłki to często cena zdrowia, a czasem niestety życia. Jak zbierać grzyby, nie zbierając muchomorów?

muchomor dodano: 24.09.2013 11:37 | odpowiedz (1)

Czy grzyby są ciężkostrawne?

Grzyby na pewno są pyszne, ale czy dobrze nam służą? Czy grzyby są zdrowe i warto je jeść? Czy może należy z nich zrezygnować bo nam nie służą?

grzyby dieta dodano: 04.06.2014 17:17

Smardze – czy w Polsce wolno je zbierać?

Pojawiały się już pod koniec marca, choć prawdziwy ich wysyp był zwykle w maju. Prawdziwe tłumy amatorów przeczesywały lasy i łąki w poszukiwaniu tych pysznych, wiosennych grzybów. Mowa o smardzach.

smardze dodano: 23.05.2014 13:11

Smardze – jak je przyrządzać? [3 SPRAWDZONE PRZEPISY]

Smardze to bardzo cenny gatunek grzyba. Wzbogacą smak i aromat każdej potrawy. Mówimy, jak przyrządzić smardze, jedne z najsmaczniejszych wiosennych grzybów!

grzyby przepisy dodano: 21.05.2014 15:22
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
KTO JEST KIM?
Kim jest NOWA PARTNERKA JANA JAKUBA KOLSKIEGO? Czy to Aleksandra Fiedeń?

Jan Jakub Kolski, wybitny reżyser nagradzany w Polsce i zagranicą ...

    • Pytania(1825)
    • ZADAJ PYTANIE
  • Odpowiedzi(1062)
  • ZADAJ PYTANIE
BAZA PORAD
grzyby szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. grzyby. Wszystko na temat grzyby na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.