porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online

Jak suszyć grzyby w piekarniku?

Grzyby nie mają żadnych wartości odżywczych. No i co z tego. W zimie zupa z suszonych grzybów smakuje jak marzenie. Niektórzy nie wyobrażają sobie wigilii bez zupy grzybowej. Jak zrobić zapas i ususzyć grzyby na zimę? Mówimy, jakie to proste.

grzyby do suszenia dodano: 12.10.2014 10:59 | odpowiedz (1)

Jak mrozić grzyby? Gotować grzyby przed zamrożeniem?

Mrożone grzyby wykorzystane później w kuchni będą najbliższe grzybom świeżym. Jak zamrozić grzyby, żeby można je było ugotować, udusić lub usmażyć? Wystarczy godzina.

jak mrozić grzyby dodano: 12.10.2014 12:58

Dlaczego warto jeść grzyby?

Grzyby oprócz walorów smakowych mają również właściwości odżywcze. Te leśne skarby obfitują w witaminy i minerały, a w dodatku są niskokaloryczne.

grzyby wartości odżywcze dodano: 11.10.2014 15:12

Grzyby Portobello – jak przyrządzić? 3 PRZEPISY

Portobello to grzyby z rodziny pieczarek. Są większe od tradycyjnej pieczarki i mają bardziej intensywny smak. Można je smażyć, dusić, grillować, faszerować. Oto nasze propozycje!

grzyby portobello dodano: 01.10.2014 13:49

Jak uniknąć zatrucia grzybami?

Pod względem walorów odżywczych są niemal bezwartościowe. Ale jemy je dla smaku, a zbieramy dla przyjemności. Jak zbierać grzyby, by nic nie zakłóciło tej przyjemności? Jak odróżnić grzyby jadalne od niejadalnych i od tych trujących?
grzybobranie dodano: 11.09.2014 13:20

Grzyby Portobello - co to za grzyby? Jak je rozpoznać?

Piękna nazwa i wyjątkowy smak. Tak opisać można grzyby Portobello, które zdobywają coraz więcej miłośników. W internecie lawinowo przybywa też przepisów. Sprawdź, co to za grzyby i jak rozpoznać pieczarki Portobello.

grzyby portobello dodano: 30.09.2014 14:02

Grzyby - gdzie szukać, żeby znaleźć?

Sezon na grzybobranie rozpoczął się na dobre. Wystarczy wziąć koszyk i ruszać do lasu. Przed wycieczką warto poznać kilka wskazówek, kiedy, gdzie i jak szukać grzybów.

grzybobranie dodano: 28.09.2014 11:16

Opieńka miodowa - czy można ją wyhodować z grzybni?

Opieńka miodowa to smaczny grzyb, którego nie musimy szukać godzinami w lasach. Wystarczy kupić grzybnię i umieścić ją w pniu ściętego drzewa w ogrodzie. Uprawa własnych grzybów jest łatwiejsza niż mogłoby się wydawać!

grzybnia dodano: 24.09.2014 11:46

Potrawy z grzybów: 3 sprawdzone przepisy z grzybów

Wrzesień to pora grzybiarzy – a gdy zbiory są wyjątkowo obfite, ze świeżych grzybów można przyrządzić pyszny obiad. Oto trzy sprawdzone przepisy na dania z grzybów.

dania z grzybów dodano: 19.09.2014 13:33

Jakie grzyby nadają się do mrożenia?

Grzyby mrożone zachowują najwięcej smaku i aromatu. Czy każdy rodzaj grzybów nadaje się do mrożenie? Jakie grzyby można mrozić?

grzyby mrożone dodano: 14.09.2014 19:21
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
KTO JEST KIM?
Kim jest Jorge Luis Bezerra, rywal Michała Materli podczas KSW 28?
Kim jest Jorge Luis Bezerra, rywal Michała Materli podczas KSW 28?

Jorge Luis Bezerra to rywal na jakiego Michał Materla czekał ...

    • Pytania(2178)
    • ZADAJ PYTANIE
  • Odpowiedzi(1111)
  • ZADAJ PYTANIE
BAZA PORAD
grzyby szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. grzyby. Wszystko na temat grzyby na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.