porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online

Czujki czadu. Jaką wybrać?

Korzystanie z urządzeń spalających paliwa może być bezpieczne, ale musimy sobie zdawać sprawę z zagrożenia, jakie stwarzają i prawidłowo je użytkować. Nie zaszkodzi tez zaopatrzyć się w detektor wykrywający ewentualną obecność tlenku węgla i sygnalizujący zagrożenie.

czujnik czadu dodano: 16.03.2015 11:17

Jakie są powikłania po zatruciu czadem, czyli tlenkiem węgla?

Zatrucie czadem może mieć bardzo groźne dla zdrowia powikłania. Należą do nich m.in.: zaburzenie widzenia, zaburzenia mowy, a nawet zaburzenia pamięci. Jakie są skutki podtrucia tlenkiem węgla, czyli czadem?  

podtrucie czadem dodano: 21.11.2014 16:57 | odpowiedz (3)

Piecyki gazowe – instalacja i konserwacja [SPRAWDZONE RADY]

Źle zainstalowane, użytkowane lub konserwowane piecyki gazowe są przyczyną zatrucia czadem. Jak ustrzec się przed tym cichym zabójcą?

instalacje gazowe dodano: 15.01.2015 14:37

Czujnik czadu – jak go wybrać i prawidłowo zamontować?

W wyniku niepełnego spalania paliw w urządzeniach grzewczych z otwartą komora spalania powstaje czad, czyli niewidoczny i bezwonny, ale silnie trujący gaz. Jak się skutecznie bronić przed zatruciem?

czujnik czadu dodano: 21.11.2014 16:57

CZAD - kiedy powstaje i jak uniknąć zaczadzenia? Zatrucie tlenkiem węgla - jak uniknąć?

Aby powstał śmiertelny czad nie trzeba wiele. Wystarczy np. w kuchni, gdzie znajduje się kuchenka gazowa i gdzie gotujemy obiad - nie otwierać okna. Strażacy ostrzegają, że zatrucia czadem, którego konsekwencją może być śmierć można uniknąć. Wystarczy stosować się do kilku podstawowych rad.

bezpieczeństwo dodano: 22.03.2012 12:30 | odpowiedz (1)

Gdzie montować czujniki czadu? Jak się ustrzec zatrucia tlenkiem węgla?

O zaczadzeniu jako przyczynie śmierci szczególnie często słyszymy w zimie. Dzieje się tak dlatego, że w zimie nie wietrzymy mieszkań albo domów ze względu na niskie temperatury na zewnątrz. Czujnik czadu nie zlikwiduje problemu, ale może ostrzec przed śmiertelnym zagrożeniem.

czujnik czadu dodano: 12.12.2012 15:27

Jak przygotować kocioł na zimę, żeby uniknąć zaczadzenia?

Co roku w okresie jesienno-zimowym dochodzi do zaczadzeń. Powszechnie uważa się, że ich przyczyną są wadliwe urządzenia grzewcze. A jak jest naprawdę?
przegląd kotła dodano: 21.11.2014 16:57 | odpowiedz (1)

Kominek, szczelne okna i czad. Jak zapobiec zaczadzeniu?

Kominek potrzebuje nawet 170 m3 powietrza na godzinę, by palenie przebiegało prawidłowo. Co się będzie działo, jesli zamontujemy szczelne okna i w domu brakuje dopływu świeżego powietrza? Może dojść do wydzielenia się czadu.

kominek czad dodano: 21.11.2014 16:58

Czad – kiedy i jak dochodzi do zatrucia?

Palisz w piecu węglem? Masz kominek? W łazience pracuje piecyk gazowy? Uważaj! Jesteś narażony na zatrucie czadem.

tlenek węgla dodano: 21.11.2014 16:58

CZUJNIK TLENKU WĘGLA. Gdzie zamontować czujnik tlenku węgla?

Czujnik tlenku węgla powinien znajdować się w pomieszczeniu, w którym znajduje się źródło spalin. W opakowaniu każdego czujnika powinna być instrukcja obsługi i montażu urządzenia. Zatem najlepiej zapoznać się z treścią i dokładnie stosować się do wskazówek! Ale są ogólne zasady, które warto wziąć pod uwagę. Gdzie zamontować czujnik tlenku węgla?

czujnik czadu dodano: 05.02.2014 10:00
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zuzanna Borucka, youtuberka – kim jest? KARIERA, RODZINA
Zuzanna Borucka, youtuberka – kim jest? KARIERA, RODZINA

Kim jest Zuzanna Borucka? Oto, co trzeba wiedzieć o popularnej ...

czad szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. czad. Wszystko na temat czad na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.