porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online

Błędy w instalacji c.o. - zły komin - co to oznacza?

Prawidłowe działanie instalacji centralnego ogrzewania zależy od wielu czynników. Bardzo ważna jest niezawodna praca kotła i instalacji odprowadzającej spaliny. Jaki powinien byc prawidłowo działający komin i jakie sa najczęście popełniane błedy przy budowie komina?

błędy w instalacji c.o dodano: 10.03.2014 14:10

ILE KOSZTUJE POMPA CIEPŁA? Koszt, cena, opłacalność pompy ciepła?

Nie da się ukryć, że pompa ciepła kosztuje więcej, niż kocioł na paliwa stałe, gaz czy olej. A ile konkretnie musisz na nią wydać, by móc się cieszyć z niskich kosztów ogrzewania domu? Jak działa pompa ciepła? Ile kosztuje i czy się opłaca pompa ciepła?

gruntowa pompa ciepła dodano: 24.07.2012 23:20

Jak podłączyć grzejnik do układu centralnego ogrzewania?

Podłączenie grzejników do układu c.o. nie wydaje się zbyt skomplikowane. Chociaż nie ma takich wymogów prawnych lepiej żeby grzejnik do układu centralnego ogrzewania podłączyła osoba mająca odpowiednie kwalifikacje. Jeśli jednak chcemy samodzielnie podłączyć grzejniki w instalacji c.o. to trzeba dopilnować kilku ważnych spraw.

archirama.pl dodano: 31.10.2012 09:00

Próba ciśnieniowa instalacji c.o. Jak ją przeprowadzić?

Instalację centralnego ogrzewania trzeba poddać próbie ciśnieniowej, aby sprawdzić, czy gdzieś nie przecieka. Jeśli tego nie zrobimy wyciek wody z instalacji c.o. może spowodować duże straty w gotowych wnętrzach, a usunięcie nieszczelności jest zawsze kłopotliwe i kosztowne. Sprawdź, jak wykonuje się próbę ciśnieniową c.o. 

ciśnienie robocze dodano: 20.11.2012 14:09

Jak efektywnie ogrzewać dom? Ogrzewanie z ciepłowni. Instalacja wodna i centralnego ogrzewania

Dom ogrzewany ciepłem pochodzącym z ciepłowni to chyba najwygodniejszy i najtańszy sposób zapewnianie komfortu cieplnego w budynku. Z czym ono się wiąże? Mówimy jakie są zalety centralnego ogrzewania.

ciepło z sieci cieplnej dodano: 31.10.2012 15:18

Centralne ogrzewanie. Jak UKŁADAĆ RURY c.o. od kotła do grzejników?

Rury centralnego ogrzewania prowadzi się od źródła ciepła, najczęściej kotła, do grzejników. Prace te przeprowadza się jeszcze przed wykonaniem wylewki podłogowej. Jak rozprowadzić rury instalacji grzewczej po domu? Jakie są nowoczesne sposoby układania rur c.o.?

centralne ogrzewanie jak zrobić dodano: 09.10.2012 09:56

Centralne ogrzewanie. Jak doprowadzić rury c.o. do grzejników?

Domowa instalacja centralnego ogrzewania może być wykonana z różnych rodzajów materiałów, które zapewnią, że będzie ona bezpieczna. Wybór materiału na przewody łączące kocioł z grzejnikami powienien być uzależniony m.in. od miejsca ułożenie rur. Podpowiadamy, jak ułożyć rury c.o.

centralne ogrzewanie instalacja dodano: 08.10.2012 11:44

Ogrzewanie domu. Jaki kocioł do ogrzewania podłogowego?

Temperatura ogrzewanej podłogi nie może być zbyt wysoka. Czy w takim razie do ogrzewania podłogowego można zastosować dowolny kocioł grzewczy? Czy kocioł z dolnym ograniczeniem temperatury wody może współpracować z instalacją ogrzewania podłogowego?

kocioł dodano: 18.11.2011 14:21

Jak odpowietrzyć grzejnik? Jak odpowietrzyć kaloryfer?

Narzekasz na to, że w domu jest zimno, a administracja budynku zapewnia cię, że już grzeją? Jeśli górna część grzejnika jest chłodna, a ta niżej położona - ciepła, trzeba odpowietrzyć kaloryfer. Ten drobny zabieg konserwacyjny - odpowietrzanie grzejnika - potrwa zaledwie kilka minut.

c.o. dodano: 07.09.2011 11:28

Jak dobrać moc grzejników do zapotrzebowania domu na ciepło?

W ogrzewaniu wodnym, najpopularniejszym wśród systemów c.o., ciepło jest rozprowadzane przez krążącą w instalacji gorącą wodę i przekazywane do pomieszczeń przez grzejniki. Aby mieć pewność, że zapewnią one oczekiwany komfort cieplny w domu, trzeba je odpowiednio dobrać i prawidłowo zainstalować.

grzejniki dodano: 01.02.2012 14:33
  • PYTANIE DO EKSPERTA
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
KTO JEST KIM?
Anja Niedringhaus ZMARŁA – kim była? Co osiągnęła?
Anja Niedringhaus ZMARŁA – kim była? Co osiągnęła?

W piątek rano zmarła w Afganistanie Anja Niedringhaus. Jedna z ...

    • Pytania(729)
    • ZADAJ PYTANIE
  • Odpowiedzi(972)
BAZA PORAD
centralne ogrzewanie szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. centralne ogrzewanie. Wszystko na temat centralne ogrzewanie na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.