porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online

Dlaczego warto palić ekogroszkiem?

Ekogroszek to paliwo o wysokiej jakości i dużej efektywności przeznaczone do kotłów retortowych. Zawiera znikomą ilość siarki i ma małą wilgotność. W procesie spalania ekogroszku powstaje niewiele popiołu.

ekogroszek dodano: 01.09.2014 14:13

Jaką wodą napełnić instalację centralnego ogrzewania?

Jakość wody w instalacji centralnego ogrzewania ma znaczenie dla trwałości rur, złączek, zaworów i wszelkich innych elementów instalacji. Zwłaszcza, jeśli instalacja jest niejednorodna, czyli zbudowana z różnych materiałów.

inhibitor korozji dodano: 15.01.2015 11:15

Jak oszczędzać na ogrzewaniu domu lub mieszkania? [8 RAD]

Rozpoczął się już sezon grzewczy, co oznacza większe wydatki i konieczność zaplanowania nowego domowego budżetu. Sprawdź, co robić, by nie wydać fortuny na ogrzewanie.

oszczędzanie dodano: 17.12.2014 14:31

Czy kocioł c.o. można zasilać z małej butli z gazem?

Kotły centralnego ogrzewania na gaz płynny zasila się przeważnie gazem z pokaźnych zbiorników ustawionych na posesji albo zakopanych w ziemi na działce.

butla dodano: 14.07.2014 12:02

Miedziana instalacja grzewcza – jak pomaga oszczędzać energię?

Wszyscy chcemy, aby nasz dom był efektywny energetycznie. Oszczędzamy energię, stosując termoizolację oraz wybierając odpowiednią technikę grzewczą. Często jednak zapominamy, że sporo zaoszczędzić możemy również dzięki odpowiedniemu systemowi instalacyjnemu doprowadzającemu ciepło do grzejników.

efektywność energetyczna dodano: 31.05.2014 14:03

Ogrzewanie podłogowe. Jak je eksploatować prawidłowo?

W wielu domach miejsce tradycyjnych grzejników zajmuje wodne ogrzewanie podłogowe. To obecnie jedno z najbardziej popularnych rozwiązań w budownictwie mieszkaniowym, umożliwiające osiągnięcie komfortu cieplnego i obniżenie rachunków za ogrzewanie. Jednak czy zawsze?

ogrzewanie domu dodano: 20.03.2014 08:59

Błędy w instalacji c.o. - zły komin - co to oznacza?

Prawidłowe działanie instalacji centralnego ogrzewania zależy od wielu czynników. Bardzo ważna jest niezawodna praca kotła i instalacji odprowadzającej spaliny. Jaki powinien byc prawidłowo działający komin i jakie sa najczęście popełniane błedy przy budowie komina?

instalacja dodano: 10.03.2014 14:10

ILE KOSZTUJE POMPA CIEPŁA? Koszt, cena, opłacalność pompy ciepła?

Nie da się ukryć, że pompa ciepła kosztuje więcej, niż kocioł na paliwa stałe, gaz czy olej. A ile konkretnie musisz na nią wydać, by móc się cieszyć z niskich kosztów ogrzewania domu? Jak działa pompa ciepła? Ile kosztuje i czy się opłaca pompa ciepła?

gruntowa pompa ciepła dodano: 24.07.2012 23:20

Jak podłączyć grzejnik do układu centralnego ogrzewania?

Podłączenie grzejników do układu c.o. nie wydaje się zbyt skomplikowane. Chociaż nie ma takich wymogów prawnych lepiej żeby grzejnik do układu centralnego ogrzewania podłączyła osoba mająca odpowiednie kwalifikacje. Jeśli jednak chcemy samodzielnie podłączyć grzejniki w instalacji c.o. to trzeba dopilnować kilku ważnych spraw.

archirama.pl dodano: 31.10.2012 09:00

Próba ciśnieniowa instalacji c.o. Jak ją przeprowadzić?

Instalację centralnego ogrzewania trzeba poddać próbie ciśnieniowej, aby sprawdzić, czy gdzieś nie przecieka. Jeśli tego nie zrobimy wyciek wody z instalacji c.o. może spowodować duże straty w gotowych wnętrzach, a usunięcie nieszczelności jest zawsze kłopotliwe i kosztowne. Sprawdź, jak wykonuje się próbę ciśnieniową c.o. 

ciśnienie robocze dodano: 20.11.2012 14:09
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
KTO JEST KIM?
Kim jest Michael Dobbs, autor House of Cards?
Kim jest Michael Dobbs, autor House of Cards?

Lada dzień będzie można obejrzeć trzeci już sezon znakomitego amerykańskiego ...

    • Pytania(2766)
    • ZADAJ PYTANIE
  • Odpowiedzi(1186)
  • ZADAJ PYTANIE
BAZA PORAD
centralne ogrzewanie szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. centralne ogrzewanie. Wszystko na temat centralne ogrzewanie na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.