porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak urządzić kącik dla czworonoga? Zwierzęta w domu
Jak urządzić kącik dla czworonoga? Zwierzęta w domu Czy legowisko dla psa lub kota może być trendy? Obecnie ...
Kot Jarosława Kaczyńskiego nie żyje.

Skąd Jarosław Kaczyński miał Alika?

Najsłynniejszy kot w Polsce ALIK zakończył ziemski żywot. 10 listopada prezes PiS stracił nie tylko ukochanego zwierzaka, ale także wiernego towarzysza. Co wiadomo o kocie Jarosława Kaczyńskiego? Skąd prezes PiS miał Alika? Kto zastąpi Alika?

12-letni Alik zamieszkał w domu Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu około 11 lat temu. Prezes PiS znalazł swojego pupila przy drodze w okolicach Wyszogrodu na Mazowszu. Potrącony przez samochód zwierzak konał na poboczu. Gdy polityk to zobaczył kazał swojemu kierowcy się zatrzymać. Wyszedł z auta, wziął kotka na ręce i zawiózł go do weterynarza. Niewątpliwie Kaczyński uratował Alikowi życie. To właśnie wtedy wytworzyła się między nimi szczególna więź. 

Imię kota Kaczyńskiego było zdrobnieniem i nawiązywało do dziadka Aleksandra, ojca Jadwigi Kaczyńskiej, po którym zarówno Jarosław jak i jego tragicznie zmarły Lech, otrzymali przy Chrzcie Świętym drugie imiona.

Jarosław Kaczyński niewiele mówił o swoim kocie. W jednym z wywiadów zdradził jednak, że jego ulubieniec ma bardzo trudny charakter. Zdarzało mu się uciekać na całą noc z domu, nie raz podrapał też prezesa.

W lipcu Alik poważnie zachorował na nerki. Kaczyński leczył go w klinice weterynaryjnej na Bemowie. Weterynarze robili co mogli, by go uratować. Niestety kot Kaczyńskiego umarł 10 listopada. Zwłoki kocura zostały zutylizowane.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 05.06.2014 13:17
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Michael Dobbs, autor House of Cards?
Kim jest Michael Dobbs, autor House of Cards?

Lada dzień będzie można obejrzeć trzeci już sezon znakomitego amerykańskiego ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Portal dla pasjonatów zwierząt, kotów, psów, chomików, papug, rybek akwariowych. W Mowimyjak.pl mamy sposoby na poradzenie sobie z trudnymi problemami. Hobby i zwierzęta to miejsce dla ludzi którzy mają swoją pasje jak i dla tych którzy dopiero jej szukają. Znajdziesz tu porady na temat zwierząt domowych. Ciekawe artykuły co robić w wolym czasie. Ciekawe hobby. Jak dbać i troszczyć się o zwierzęta. Gdzie znaleźć dobrego weterynarza. Małe szczeniaki. Psy rasowe. Hodowla psów. Hodowla kotów. Sklep zoologiczny. Tu znajdziesz porady i informacje na temat opieka nad zwierzętami. Choroby zwierząt. Zwierzęta domowe. Zdjęcia kotów, psów. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.