porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak urządzić kącik dla czworonoga? Zwierzęta w domu
Jak urządzić kącik dla czworonoga? Zwierzęta w domu Czy legowisko dla psa lub kota może być trendy? Obecnie ...
Kot Jarosława Kaczyńskiego nie żyje.

Skąd Jarosław Kaczyński miał Alika?

Najsłynniejszy kot w Polsce ALIK zakończył ziemski żywot. 10 listopada prezes PiS stracił nie tylko ukochanego zwierzaka, ale także wiernego towarzysza. Co wiadomo o kocie Jarosława Kaczyńskiego? Skąd prezes PiS miał Alika? Kto zastąpi Alika?

12-letni Alik zamieszkał w domu Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu około 11 lat temu. Prezes PiS znalazł swojego pupila przy drodze w okolicach Wyszogrodu na Mazowszu. Potrącony przez samochód zwierzak konał na poboczu. Gdy polityk to zobaczył kazał swojemu kierowcy się zatrzymać. Wyszedł z auta, wziął kotka na ręce i zawiózł go do weterynarza. Niewątpliwie Kaczyński uratował Alikowi życie. To właśnie wtedy wytworzyła się między nimi szczególna więź. 

Imię kota Kaczyńskiego było zdrobnieniem i nawiązywało do dziadka Aleksandra, ojca Jadwigi Kaczyńskiej, po którym zarówno Jarosław jak i jego tragicznie zmarły Lech, otrzymali przy Chrzcie Świętym drugie imiona.

Jarosław Kaczyński niewiele mówił o swoim kocie. W jednym z wywiadów zdradził jednak, że jego ulubieniec ma bardzo trudny charakter. Zdarzało mu się uciekać na całą noc z domu, nie raz podrapał też prezesa.

W lipcu Alik poważnie zachorował na nerki. Kaczyński leczył go w klinice weterynaryjnej na Bemowie. Weterynarze robili co mogli, by go uratować. Niestety kot Kaczyńskiego umarł 10 listopada. Zwłoki kocura zostały zutylizowane.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 05.06.2014 13:17
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Magda Prokopowicz: kim była?
Magda Prokopowicz: kim była?

Magdalena Prokopowicz zachorowała na raka w wieku 27 lat. Nie ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Portal dla pasjonatów zwierząt, kotów, psów, chomików, papug, rybek akwariowych. W Mowimyjak.pl mamy sposoby na poradzenie sobie z trudnymi problemami. Hobby i zwierzęta to miejsce dla ludzi którzy mają swoją pasje jak i dla tych którzy dopiero jej szukają. Znajdziesz tu porady na temat zwierząt domowych. Ciekawe artykuły co robić w wolym czasie. Ciekawe hobby. Jak dbać i troszczyć się o zwierzęta. Gdzie znaleźć dobrego weterynarza. Małe szczeniaki. Psy rasowe. Hodowla psów. Hodowla kotów. Sklep zoologiczny. Tu znajdziesz porady i informacje na temat opieka nad zwierzętami. Choroby zwierząt. Zwierzęta domowe. Zdjęcia kotów, psów. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.