porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak usunąć zapach moczu kota lub psa?
Jak usunąć zapach moczu kota lub psa? Zapach moczu naszego pupila potrafi przez wiele miesięcy uwalniać się ...
Jakie zapachy odstraszają koty? Czego koty nie lubią?

Jakich zapachów koty nie lubią najbardziej?

Czego nie lubią koty? Jakich zapachów nie lubią koty? Jak nauczyć kota, że czegoś mu nie wolno? Łatwo -  w przypadku większości kotów wystarczą krzyki, spryskiwanie wodą, itp. - koty z reguły szybko uczą się, co wolno, a czego nie. To była dobra wiadomość. A teraz zła: większość kotów i tak próbuje robić, co chce. Zanim się załamiemy, wypróbujmy tzw. odstraszacze zapachowe.
Jakich zapachów koty nie lubią najbardziej?

Nieznośne koty można łatwo okiełznać podsuwając im zapachy, które nie przypadną im do gustu. 

fot.: sxc.hu

Odstraszacze zapachowe, czyli czego nie lubią koty

Chemiczne środki zapachowe odstraszające koty, tzw. odstraszacze zapachowe, można kupić gotowe w sklepach z artykułami zoologicznymi. Dzielą się na przeznaczone do użytku wewnątrz mieszkania i na zewnątrz (np. do ogrodu). Uwaga: mogą uczulać. Mają też inne wady – szybko wietrzeją, ich zapach może być nieprzyjemny również i dla człowieka, a poza tym nie powinno się ich stosować w domu, w którym są małe dzieci. Można za to wypróbować naturalne „zapachowe” odstraszacze kotów.

Jakich zapachów nie lubią koty? Jakie zapachy odstraszają koty?

Koty nie lubią woni cytrusowych: pomarańczy, cytryny, mandarynki. Aby odstraszyć kota można używać skórek tych roślin, rozcieńczonego soku, albo nawet cytrusowych olejków do ciast. Koty nie lubią też zapachu octu. Odstrasza je również zapach perfum i dezodorantów. Poza tym koty nie lubią samego dźwięku używanego areozolu – „psik”, kot odczytuje go jako komunikat „zmykaj”.

Warto pamiętać, że koty to indywidualiści, więc co działa na jednego osobnika, nie musi podziałać na drugiego. Dobrze jest obserwować swojego kota i dowiedzieć się, czego szczególnie nie lubi. Najbardziej mój kot nie lubi zapachu octu oraz geranium. Zaprzestał ulubionej zabawy wywalania ziemi z doniczek, odkąd w każdej grupie roślin doniczkowych stoi jedno geranium. Osoby, które nie hodują roślin mogą wypróbować olejek z geranium – do kupienia w sklepach z artykułami do aromaterapii.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie zabawki są niebezpieczne dla psa lub kota

Najprostsza odpowiedź na pytanie, czego nie należy dawać do zabawy psu lub kotu, to taka, żeby po prostu nie dawać zwierzęciu tego, czego nie dalibyśmy małemu dziecku. Zasada jest ta sama, a i...

Ropienie kocich oczu - co może oznaczać

Oczy zdrowego kota zawsze są błyszczące i czyste. Twojemu kotu ropieją oczy? Budzi się ze „śpiochami”? To może być objaw zainfekowania wirusem

Jak dbać o kota kastrata? Jak dbać o kota kastrata?

Koty po kastracji lub sterylizacji wymagają specjalnej diety.

Aktualizacja: 05.06.2014 12:37
Autor: JK
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Stelmaszyk, aktor – kim jest? KARIERA, RODZINA
Krzysztof Stelmaszyk, aktor – kim jest? KARIERA, RODZINA

Polski aktor Krzysztof Stelmaszyk jest znany zarówno z teatru, jak ...

Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Portal dla pasjonatów zwierząt, kotów, psów, chomików, papug, rybek akwariowych. W Mowimyjak.pl mamy sposoby na poradzenie sobie z trudnymi problemami. Hobby i zwierzęta to miejsce dla ludzi którzy mają swoją pasje jak i dla tych którzy dopiero jej szukają. Znajdziesz tu porady na temat zwierząt domowych. Ciekawe artykuły co robić w wolym czasie. Ciekawe hobby. Jak dbać i troszczyć się o zwierzęta. Gdzie znaleźć dobrego weterynarza. Małe szczeniaki. Psy rasowe. Hodowla psów. Hodowla kotów. Sklep zoologiczny. Tu znajdziesz porady i informacje na temat opieka nad zwierzętami. Choroby zwierząt. Zwierzęta domowe. Zdjęcia kotów, psów. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.