porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Cocker spaniel - poradnik opiekuna
Cocker spaniel - poradnik opiekuna Cocker spaniel to uroczy pies. Trzeba jednak wiedzieć jak go ...
Instrukcja krok po kroku

Jak zrobić łabędzia origami?

Nie masz pomysłu na wyjątkowy, ale tani prezent dla bliskiej osoby? Przygotuj własnoręcznie zrobionego łąbędzia z origami
Jak zrobić łabędzia origami?

Ze zwykłej kwadratowej kartki papieru można "wyczarować" niemal wszystko

fot.: Photos.com

Nie masz pomysłu na wyjątkowy prezent dla bliskiej Ci osoby? Chcesz przygotować coś wyjątkowego? Łabędź origami to idealny pomysł na nietypowy i tani podarunek.

Co to jest origami?

Origami to sztuka składania papieru. Pochodzi z Chin, ale została rozwinięta w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską. W XX w. ostatecznie ustalono reguły origami: punktem wyjścia ma być kwadratowa kartka papieru, której nie wolno ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać i z której poprzez zginanie tworzone są przestrzenne figury.

Jak przygotować łabędzia z papieru krok po kroku?

  1. Trzeba zgiąć kartkę wzdłuż rogów kwadratu, tak aby wyszedł trójkąt, który potem trzeba wyprostować.
  2. Następnie należy zagiąć dolne rogi kwadratu, tak by dosięgnęły środka kartki.
  3. Powstał latawiec, który teraz należy odwrócić odgiętą strona do dołu.
  4. Teraz zagnij kartkę podwójnie po prawej i lewej stronie.
  5. Powstał teraz ostry koniec u dołu, który trzeba zagiąć do góry. To jest szyja i głowa ptaka. Jego koniec trzeba wygiąć delikatnie do dołu.
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 13.09.2011 17:06
Autor: Olga Karaban
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jerzy Skolimowski - kim jest? [ŻYCIE, RODZINA, KARIERA]
Jerzy Skolimowski - kim jest? [ŻYCIE, RODZINA, KARIERA]

Jerzy Skolimowski to znakomity reżyser, scenarzysta i aktor, ale jego ...

BAZA PORAD
Mowimyjak.pl duży i popularny portal poradniczy. Portal dla pasjonatów zwierząt, kotów, psów, chomików, papug, rybek akwariowych. W Mowimyjak.pl mamy sposoby na poradzenie sobie z trudnymi problemami. Hobby i zwierzęta to miejsce dla ludzi którzy mają swoją pasje jak i dla tych którzy dopiero jej szukają. Znajdziesz tu porady na temat zwierząt domowych. Ciekawe artykuły co robić w wolym czasie. Ciekawe hobby. Jak dbać i troszczyć się o zwierzęta. Gdzie znaleźć dobrego weterynarza. Małe szczeniaki. Psy rasowe. Hodowla psów. Hodowla kotów. Sklep zoologiczny. Tu znajdziesz porady i informacje na temat opieka nad zwierzętami. Choroby zwierząt. Zwierzęta domowe. Zdjęcia kotów, psów. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.